بازاریابی / چرخه عمر محصول
9 می, 2014
بازاریابی / تحلیل رقبا
11 می, 2014
نمایش همه

قانون ساخت زمینه ای جدید – دومین قانون بازاریابی

قانون ساخت زمینه ای جدید دومین قانون بازاریابی از نگاه ال ریس و جک تراوت است. این قانون می گوید اگر در زمینه ای اولین نیستید، زمینه ای تازه بسازید و در آن اول باشید.

امیلی ارهارت
سومین شخص که به تنهایی بر آسمان اقیانوس آتلانتیک به تنهایی پرواز کرد، چه کسی بود؟ اگر شما نام دومین نفر را نمی دانید احتمالاً نام سومین نفر را نیز نمی توانید به خاطر بسپارید ولی اینگونه نیست چون نام نفر سوم امیلیا ارهارت بود اما دلیل شهرت امیلیا بخاطر این است که او اولین زنی بود که بر فراز اقیانوس آتلانتیک پرواز کرد.

اگر به عنوان اولین، وارد ذهن مشتری نشده اید، امید خود را از دست ندهید. زمینه ای تازه پیدا کنید که در آن اولین باشید. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. بعنوان مثال من همان اموزشگاه زبان انگلیسی نوین گفتمان در شهر تنکابن را مثال می زنم. درست است که هنگامیکه آنها شروع بکار کردند دو آموزشگاه زبان دیگر هم در تنکابن فعال بودند اما آنها با محدود کردن مخاطب خود و با انتخاب زبان آموز کودک از ۵ تا ۱۵ سال و همچنین تمرکز بر روی آموزش تخصصی مکالمه بی شک موفق خواهند شد.

اگر به قوانین بازاریابی – امروز دومین قانون آن گفته شد و بزودی ۲۰ قانون دیگر را نیز برای شما شرح خواهیم داد – احترام بگذارید و آنها را رعایت کنید بی شک می توانید یک شرکت کوچک از نظر فروش را به یک برنده ی بزرگ تبدیل کنید.
وقتی که شما محصولی را وارد بازار می کنید، اولین سئوال از خودتان این نباشد که محصول من چقدر از محصول رقبا بهتر است؛ بلکه باید سئوال کنید: “من در چه زمینه ای اول هستم؟”

در انتها باید بگویم که مردم به چیزهای جدی علاقه مند هستند و کمتر کسانی پیدا می شوند که به بهترین ها توجه کنند. وقتی شما اولین باشید رقیب جدی ای نخواهید داشت و براحتی می توانید در بازار تاخت و تاز کنید.

نویسنده: مسعود محمدی
منبع: ۲۲ قانون بازاریابی – انتشارات سیته

2 دیدگاه ها

  1. محبوبه خالقی گفت:

    سپاس فراوان بخاطر مقاله های مفیدتون …

  2. محبوبه خالقی گفت:

    باسپاس از مقاله های ارزشمند شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *