انتخاب نامساعد
انتخاب نامساعد چیست و در بازاریابی چه مفهومی دارد؟
21 جولای, 2016
بازی پوکمن گو
استفاده از بازی پوکمن گو برای بازاریابی
23 جولای, 2016
نمایش همه

فیلیپ برنارد دازنبری : مدیر و مشاور تبلیغاتی

فیلیپ برنارد دازنبری

فیلیپ برنارد دازنبری : مدیر و مشاور تبلیغاتی

نام به انگلیسی: Philip Bernard Dusenberry

تاریخ و محل تولد: 28 آوریل 1936، بروکلین، نیویورک

 

فیلیپ برنارد دازنبری

 

فیلیپ برنارد دازنبری یک مجری و مدیر تبلیغاتی بود که در سال 1936 در منطقه بروکلین از شهر نیویورک به دنیا آمد و بعدها در کالج اِموری و هنری Emory & Henry در ویرجینیا تحصیلات خود را ادامه داد. او اولین تجربه خود در زمینه تبلیغات را زمانی کسب که به‌عنوان یک گوینده رادیو مشغول به کار و فعالیت بود و از او خواسته‌شده بود تا به‌عنوان مسئول تأمین محتوا تبلیغاتی در آن ایستگاه رادیویی فعالیت کند. وی در سال 1962 به‌عنوان یک کپی رایتر تازه وارد به آژانس تبلیغاتی BBDOدر نیویورک ملحق شد و در سال 1980 به سمت مدیر اجرایی خلاقیت این آژانس تبلیغاتی برگزیده شد. زمانی که در سال 2002 از این کار بازنشسته شد، سمت ریاست و مدیرعاملی این آژانس تبلیغاتی را بر عهده داشت.

 

دازنبری باکارهای خلاقانه خود در همکاری با یکی از مشتریان همیشگی و پر و پا قرص خودش معروف بوده و به عبارتی شناخته می‌شود و آن‌هم نوشیدنی بدون الکل پپسی است. او بود که برای اولین بار استفاده از شعار “انتخاب نسل جدید” را برای این برند پیشنهاد داد و فردی مؤثر در ترغیب افراد مشهور و ستاره‌های مطرح برای حضور در تبلیغات برند پپسی بود که ازجمله این ستاره‌ها می‌توان به لیونل ریچی، دان جانسون، مدونا و مایکل جِی فاکس اشاره کرد. گفته می‌شود که دانزبری در یکی از آگهی‌های تبلیغاتی پپسی با حضور مایکل جکسون در حال نظارت بر روند تولید بوده که در آن آگهی موی مایکل به‌طور کاملاً تصادفی براثر نمایش دود آتش‌بر روی موهای وی آتش می‌گیرد. وی در کتابی از خودش در سال 2005 اشاره می‌کند و به‌طور خلاصه ماجرای این حادثه را شرح می‌دهد.

 

دازنبری به‌طور تفننی فعالیتی در حوزه فیلم هم داشت و متن سناریو فیلمی را با عنوان The Natural نوشته بود که در آن رابردت رِدفورد بازی می‌کرد.

 

در سال 1984 فیلم‌های مستندی را برای رئیس‌جمهور و بانوی اول ایالات‌متحده دونالد ریگان و همسرش نانسی ریگان نوشته و کارگردانی کرد. این فیلم‌ها در تلویزیون ملی و با عنوان “دوباره در آمریکا صبح شده است” پخش می‌شد.

 

در سال 2002 وی به‌عنوان رئیس آژانس تبلیغاتی BBDO از کار بازنشسته شد و به عضویت فدراسیون مشاهیر تبلیغات آمریکا در آمد.

 

وی در 29 دسامبر سال 2007 براثر سرطان ریه در خانه خود در منهتن از دنیا رفت.

برچسب ها: فیلیپ برنارد دازنبری, مدیر و مشاور تبلیغاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *