چند نکته ضروری برای استارت‌آپ‌ ها
18 دسامبر, 2014
بایدها و نبایدها در نوشتن ایمیل
19 دسامبر, 2014
نمایش همه

چند پیشنهاد برای فروش بهتر خدمات بیمه ای

حوزه بیمه یکی از خدماتی است که در حال حاضر به شدت رقابتی است و دفاتر خصوصی بسیار زیادی در حال فعالیت تحت نظر شرکت های بزرگ بیمه هستند و تقریبا در هر خیابانی می توان دفاتر چندین بیمه را پیدا کرد. در این شرایط به شدت رقابتی تنها ابزاری که میتواند تضمین کننده حیات یک دفتر بیمه باشد آشنایی به روش ها و تکنیک های بازاربی است. از طرفی ذات خدمتی به نام بیمه، وری است که به شدت مولفه هایی مانند مشتری مداری و برخورد با مشتریان در آن پررنگ است بنابراین نیاز به انرژی مضاعفی در حوزه بازاریابی در این حوزه وجود دارد.
در این نوشته سعی در بیان ایده ها و نکات کوتاه ولی کاربردی برای فعالین این حوزه پر رقابت دارم

1) مشتری را خوب بشناسید
هر شخصی زندگی منحصر به فرد خود را دارد، و هر فردی نیاز به نوع خاصی از بیمه دارد بنابراین اولین قدم شما این است که بتوانید با ایجاد یک ارتباط بسیار قوی از جزئیات مورد نیاز زندگی فرد شناخت پیدا کنید. این یک مهارت است که باید با تقویت مهارتهای ارتباطی خود، آن را گسترش دهید. تا جایی که مشتریان اذیت نشوند در مورد آنها و داستان زندگی شان پرس و جو کنید، شاید با این کار پیشنهاد جدیدی برای مشتری پیدا کنید.
2) لینک هایتان را زیاد کنید
اگر وب سایت دارید یا در شبکه های اجتماعی فعال هستید از مشتریان بزرگ و تجاری خود بخواهید تا یک لینک از وب سایت شما را در وب سایت خودشان قرار دهند این کار موجب اطمینان بیشتر آنها نسبت به شما نیز خواهد شد.
3) حس همدردی را یاد بگیرید
مشکل مشتری باید مشکل شما نیز باشد، مشتری را به عنوان بهترین دوست خود بدانید.

4) یک شریک ارجاع دهنده پیدا کنید
یک شریک مثل فروشنده خودرو یا یک حساب دار که بتواند مشتریان خودش را برای بیمه شدن به شما ارجاع دهد می تواند کمک بزرگی برای شما باشد.
5) با توافق های کوچک شروع کنید
سعی کنید با مشتریان بزرگ با توافق های کوچک شروع کنید و یک باره به فکر بیمه های مختلف نباشید.
6) دوستانتان را زیاد کنید
بهترین راه بازاریابی دوست یابی است، دوستان شما بهترین مشتریان شما خواهند بود.
7) پیام تشکر بفرستید
پیام تشکر منظور اسمس انبوه برای همه مشتریان نیست، سعی کنید در وقعیت هایی که مشتریانتان انتظار ندارند از آنها تشکر کنید، به عنوان مثال اگر یکی از مشتریان قبلی تان یک مشتری جدید به شما معرفی کرده است یک پیام تشکر ویژه برای او بفرستید، برای مشتریانی که مشتری جدیدی معرفی می کنند برنامه های تخفیف هم می توانید در نظر بگیرید.
8) وب سایت تان را تقویت کنید و آن را تبلیغ کنید.
آدرس وب سایت تان را هر کجا که می توانید قرار دهید، روی کارت ویزیت یا در بروشورها، در شبکه های اجتماعی و هر کجا که لوگوی شما باشد باید آدرس وب سایت شما نیز باشد.
9) مشتریانتان را دست خالی بدرقه نکنید
سعی کنید هنگام خروج مشتری هدیه یا دفترچه ای به آنها بدهید که دوباره یاد شما بیفتند.
10) خودمانی حرف بزنید
حوزه بیمه اصلاحات فنی و بعضا حقوقی زیادی دارد که اکثر مشتریان سواد یا توانایی درک آنها را ندارند، سعی کنید به زبان ساده و گویا صحبت کنید و پیچیده صحبت نکنید، مشتری چیزی را که درک نکند چیست نخواهد خرید.
11) استراتژی داشته باشید
استراتژی داشتن به زبان ساده یعنی اینکه هیچ کاری را بدون دورنگری انجام ندهید، حتی اگر قصد دارید یک ایمیل تبلیغاتی ساده بفرستید باید این کار را با برنامه ریزی برای آینده و با یک قصد آینده نگرانه انجام دهید.
12) به برند خودتان عشق بورزید
اگر عاشق دفتر بیمه ای هستید که در آن کار می کنید پس آن را فریاد بزنید و بگذارید همه بدانند که شما چقدر به کارتان علاقه دارید، این کار باعث می شود که مشتریان هم از قرارداد بستن با شما لذت ببرند.
13) از موقعیت ها و رویداد ها استفاده کنید
به عنوان مثال در یک همایش ویژه سالمندان به عنوان اسپانسر شرکت کنید و بیمه های متناسب با آنها را ارائه کنید، یا در یک کنفرانس علمی شرکت کنید وبیمه های متناسب با مشاغل حرفه ای مانند بیمه مسئولیت پزشکان را ارائه کنید.
14) اطلاعات خود را نسبت به مشاغل دیگر گسترش دهید.
بیمه گر باید راجع به جزئیات مختلف تک تک مشاغل آگاهی کافی داشته باشد تا بتواند پیشنهادات متناسب هر شغل را ارائه دهد.

اگر شما هم در صنعت بیمه فعالید تجربیات و نظرات خود را در قسمت نظرات برای خوانندگان ما بنویسید.

برچسب ها: بازاریابی, بازاریابی خدمات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *