یک سوم مصرف کنند‌گان هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده از اطلاعات آنها توسط شرکت‌ها ندارند

اسکار
طرفداران دونالد ترامپ چگونه با یک کمپین اجتماعی به جنگ با اسکار رفتند؟
27 فوریه, 2017
طراحی کمپین تبلیغاتی
5 مارس, 2017
نمایش همه

یک سوم مصرف کنند‌گان هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده از اطلاعات آنها توسط شرکت‌ها ندارند

اطلاعات شخصی

بطور متوسط بیشتر از 9 نفر از هر 10 مصرف‌کننده بطور کامل و دقیق نمی‌دانند و متوجه نمی‌شوند که بازاریابان، برندها و سازمان‌های مختلف چگونه از اطلاعات شخصی آنها استفاده می‌کنند.

 

به گزارش سایت [ibazaryabi.com] بر اساس تحقیقی که توسط مجموعه CIM انجام شده است مشخص شده که 92% از مشتریان بطور کامل نمی‌دانند و متوجه نمی‌شوند که اطلاعات آنها در کجا و به چه صورتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

این در حالیست که 31% از افرادی که در این تحقیق شرکت داشته‌اند به طور کاملاً دقیق و عینی این موضوع را با زبان خود اعلام کرده‌اند.

 

57% از این پاسخ دهندگان اعلام کرده اند که اطمینانی به شرکت های مختلف ندارند که نسبت به اطلاعات شخصی آنها بطور مسئولانه رفتار کنند و 40% از آنها از انتقال پیدا کردن این اطلاعات بدون اجازه و اطلاع آنها به مجموعه های دیگر ابراز نگرانی کرده‌اند.

 

کریس دالی از مدیران ارشد این موسسه تحقیقاتی در این رابطه اعلام کرده است: “اطلاعات مشتریان برای بازاریابان به منظور دسترسی پیدا کردن به مجموعه مناسب و اثربخش از مخاطبین و برآوردن نیازها و خواسته‌های مشتریان بسیار حیاتی است. اما اطلاعات فوق نشان از نگرانی مردم نسبت به نشر اطلاعات شخصی خودشان دارد؛ ترس از  سوء استفاده از اطلاعات و … .”

 

از طرف دیگر 67% از همین پاسخ دهندگان هم اعلام کرده‌اند که اگر سازمان‌ها در مورد چگونگی استفاده از این اطلاعات توضیحات بیشتری را ارائه کنند، این افراد تمایل به ارائه اطلاعات بیشتری در مورد خودشان دارند.

 

Internet_crime_and_electronic_banking_security_-_Stock_-_Large_-_Compressed_for_Web

 

به اعتقاد این مدیر ارشد، بازاریابان باید در رفتار خود و قوانینی که از آن تبعیت می‌کنند با شفافیت بیشتر برخورد کنند و اجازه دهند مردم و مصرف کنندگان بخوبی بدانند که این اطلاعات چه ارزش افزوده‌ای را برای بازاریابان ایجاد کرده و چگونه به آنها کمک می‌کند تا خدمات بهتر و بیشتری را برای مشتریان فراهم کنند.

 

در این تحقیق بیش از نیمی از پاسخ دهندگان اعلام کرده‌اند که از طرف شرکت‌هایی با آنها تماس گرفته شده است که اطمینان دارند از اطلاعات آنها  سوء استفاده می‌کنند و 17% از آنها هم گفته‌اند که این مسئله سوء استفاده همیشه اتفاق می‌افتد.

 

در پرسش دیگری 70% از آنها اعلام کرده‌اند که ارائه اطلاعات به شرکت‌ها و سازمان‌ها هیچ منفعتی را برای شخص آنها ایجاد نمی‌کند.

 

مطمئناً وجود داشتن چنین دیدگاه‌هایی نسبت به شرکت‌ها و بازاریابان در ذهن مشتریان به نفع هیچ گروهی نبوده و فقط موجب دور شدن مشتریان و مصرف کنندگان از بازاریابان می‌شود.

برچسب ها: اطلاعات شخصی, بازاریابی, درز اطلاعات

2 دیدگاه ها

  1. فروش گارمین گفت:

    با سلام مقاله خیلی مفیدی است. ممنونم

  2. حیدری گفت:

    خوب بود
    رفرنس مقاله لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *