شیوه‌های بازاریابی نتفلیکس، چراغ راه بازاریابان

شاخص‌های بازاریابی محتوایی
فهرستی از شاخص‌های کلیدی عملکرد در بازاریابی محتوا – بخش دوم
15 آگوست, 2016
تحلیل PESTEL
ممیزی برند استارباکس با استفاده از ابزار تحلیل PESTEL
16 آگوست, 2016
نمایش همه

شیوه‌های بازاریابی نتفلیکس، چراغ راه بازاریابان

نتفلیکس

شرکت جهانی نتفلیکس (Netflix)، یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان خدمات اجاره و مشاهده آنلاین فیلم و سریال در دنیا، شیوه‌های جالبی در بازاریابی محصولاتش دارد که چشم کارشناسان را به خود جلب کرده است.

 

نتفلیکس که عنوان باارزش «برترین برند شرکت‌های رسانه‌ای» را از آن خود کرده است، در حال حاضر 81 میلیون مشترک از 190 کشور جهان دارد و طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود‌ در سال 2020 یعنی فقط 6 سال دیگر، بتواند 9 میلیون مشترک را از آسیا جذب کند.

 

به گزارش  [ibazaryabi.com]به نقل از وب‌سایت Campaign Asia، یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت نتفلیکس عمق بخشیدن به مفهوم شخصی‌سازی (Personalisation) است.

 

این شرکت که علاوه بر نشر، تهیه‌کننده فیلم و سریال نیز هست، بر اساس سلیقه مخاطبان، فیلم و محتواهای سفارشی تهیه می‌کند.

 

نتفلیکس

 

به عنوان مثال نتفلیکس در سال 2013 نخستین سریال خود را به نام خانه پوشالی (House of Cards) در 26 قسمت تهیه کرد؛ ولی جالب اینجاست که هفت تریلر این مجموعه را طبق خواست و نظر مشتریان ساخته و هر یک از این هفت قسمت نیز راوی موضوع خاصی است.

 

در واقع یکی از کلیدی‌ترین عوامل رشد نتفلیکس، تعهد این شرکت به شنیدن صدای مخاطبان خود است.

 

این شرکت به جای روی آوردن به شیوه‌های سنتی بازاریابی که بعضاً در کوتاه مدت جواب می‌دهد، می‌کوشد با بهره‌گیری از ابزار تحقیق و نیز راه‌اندازی نظرسنجی‌های مختلف، به خوبی با ذائقه تک تک کاربران خود آشنا شده و برای هر کدام به فراخور تاریخچه فعالیت‌ها و ترجیحات‌شان محتوا ارائه کند.

 

بر همین اساس گفته می‌شود که نتفلیکس به دنبال ایجاد روابط درازمدت با مشتریان خود است؛ که البته حرف درستی می‌نماید.

 

ارائه خدمات بر پایه ابزار همراه، نیز یکی دیگر از عوامل موفقیت نتفلیکس به شمار می‌رود‌ و این امر حاکی از آن است که مدیران این شرکت موفق، برای خیل عظیم کاربران موبایل به دست نقشه‌هایی در سر دارند.

 

خلاصه این که نتفلیکس شرکتی است که به سرعت مراحل رشد و ترقی را طی می‌کند؛ دقیقاً می‌داند مخاطبان چه می‌خواهند؛ می‌داند چگونه باید محتواهای مناسب را در اختیار آنان قرار دهد؛ و دست آخر این که نه فقط در اندیشه ارائه محصول است بلکه در پی ارائه یک «تجربه خارق‌العاده» به کاربر هم می‌باشد.

برچسب ها: netflix, نتفلیکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *