قوانین طلایی هدف‌گذاری
قوانین طلایی هدف‌گذاری
24 مارس, 2016
مصاحبه
مصاحبه آی تی سلام با مسعود محمدی
26 مارس, 2016
نمایش همه

شش روند بازاریابی که سال آینده را تعریف خواهند کرد

روند بازاریابی

کسب‌وکارها برای موفقیت باید تمرکزی واقعی بر نیازها و انتظارات مشتریان خودشان داشته باشند – مشتریانی که بسیار متنوع و البته دسته‌بندی‌شده هستند و انتظارات بالا همراه با صبر و حوصله کم برای آن دسته از کسب‌وکارهایی دارند که با روند بازاریابی روز پیش نمی‌روند. به‌منظور رقابت‌پذیر بودن کسب‌وکار شما همواره باید نمایان و قابل‌رؤیت باشد، کاری که اصلاً در دنیای کنونی ساده نیست.

از چه روندهای بازاریابی باید پیروی کنید و برای آن آمادگی داشته باشید؟ در ادامه با برخی از روندهایی آشنا می‌شویم که تعاملات و ارتباطات بیشتری را در سال (های) آینده موجب شده و بر تغییر نرخ تبدیل مشتری بالقوه به مشتری برای یک کسب‌وکار اثرگذار هستند:

 

1- بازاریابان بالاخره شبکه‌های اجتماعی را به‌عنوان یک کانال و نه یک استراتژی می‌پذیرند

شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان فعالیت بازاریابی به‌حساب نمی‌آیند و به‌خودی‌خود به‌عنوان یک استراتژی در نظر گرفته نمی‌شوند – چیزی که تصور می‌شود که بالاخره بعد از سال‌ها به‌نوعی در خرد جمعی این بخش از جامعه واردشده باشد. شبکه‌های اجتماعی تنها یک رسانه از بین چندین و چند رسانه موجود در دنیای امروز است، تاکتیکی که تأثیری فوق‌العاده در حمایت از کمپین‌های مختلف دارد.

 

2- اطلاعات (شما بخوانید: نتایج) شمای کلی فعالیت بازاریابی را تشکیل می‌دهد

اینکه فکر کنید شما باید کاری را در عرصه تبلیغات، بازاریابی یا فروش انجام دهید، کافی نیست و دیگر بازاریابی را به بهترین وجه آن انجام داده‌اید. مدیران عامل، مدیران بازاریابی و … و هر فرد تأثیرگذار دیگری در این عرصه از رده میانی سازمان از بازاریابان اطلاعاتی را قبل، در طی و پس از اتمام کمپین‌های آن‌ها می‌خواهند تا نرخ بازده سرمایه‌گذاری انجام‌شده را ارزیابی کرده و برای حرکت‌های بعدی تصمیم بگیرند.

 

روند بازاریابی

 

3- موبایل، موبایل، موبایل

بازاریابانی که پیش‌ازاین در دنبال کردن قطار موبایل تنبلی و کوتاهی کرده‌اند، مطمئناً در سال آتی و سال‌های بعدی با ضررهای بسیار زیادی مواجه می‌شوند. تعداد افرادی که بر روی دستگاه‌های قابل‌حمل خود اقدام به‌مرور اینترنت می‌کنند، خیلی وقت است که از تعداد کاربران دستگاه‌های کامپیوتر رومیزی گذشته است. برای خرده‌فروشان، موبایل یک ابزار اساسی است، برای دیگران به‌زودی چنین جایگاهی را پیدا می‌کند. در حالت حداقلی می‌توان گفت که یک وب‌سایت بهینه‌سازی شده برای دستگاه‌های موبایل یک ضرورت است و این موضوع می‌تواند شامل اپلیکیشن تا و … هم بشود.

 

4- درحالی‌که که پخش زنده همچنان کاربرد خودش را دارد، کاربرد ویدئو به حد انفجار می‌رسد

اگر می‌خواهید با متولدین این نسل ارتباط برقرار کنید، ویدئو یک باید در بین تاکتیک‌های بازاریابی شما به‌حساب می‌آید، چراکه این نسل حاضر تمایل به دریافت اطلاعات و آموزش از طریق ویدئو بر روی کانال‌های مختلف و نیز کانال‌های مختلف تلویزیون دارد. کانال‌هایی از یوتیوب، واین و نمونه ایرانی آن آپارات و … مواردی هستند که امروزه با نرخ بسیار بالایی توسط مخاطبین مورداستفاده واقع می‌شوند. البته پخش زنده ویدئویی نیز چیزی است که این فرایند را به یک مرحله جلوتر سوق می‌دهد و نمونه ابزارهای مورداستفاده برای آن زیرساخت‌هایی از قبیل اسنپچت هستند که پخش زنده رویدادها را به‌صورت مستقیم بر روی دستگاه‌های موبایل در اختیار مخاطبین قرار می‌دهند.

 

5- استراحتی برای محتوا قابل‌انتظار نیست

شاید به‌نوعی رکوردهای ثبت‌شده توسط محتوا به‌نوعی رکوردهایی به‌حساب بیایند که پیش از توسط تاکتیک‌های دیگر شکسته شده‌اند، اما همچنان محتوا را باید پادشاه نامید. اما فضای مرتبط با این محتوا هم اهمیت دوچندانی پیداکرده است. داستان‌گویی نیز که نوعی از محتوا به‌حساب می‌آید، دراین‌بین از اهمیت زیادی برای جذب مخاطب و درگیر کردن آن با برند شما برخوردار است. همواره محتوای واقعی و طبیعی است که موجب ارتباط واقعی مخاطب با برند می‌شود و داستان‌گویی بخشی از آن است.

 

6- اَبَر داده درواقع ابزار کار بازاریابان است

اَبَر داده که شامل اطلاعات اجتماعی و ساختار نایافته می‌شود نیز به‌عنوان یک گنج نهان برای بازاریابان در نظر گرفته می‌شوند. درواقع می‌توان گفت بازاریابان به دلیل عدم برخورداری از مهارت کافی برای استفاده از اَبَر داده و یا بودجه کافی برای آن، توجه ای به این مقوله نداشتند، یعنی قادر به ترجمه آن به چیزی بامعنا نبودند. اما از سال آینده در کشورهای مختلف ابزارهایی برای کاوش و بهره‌برداری از این اطلاعات به بازار معرفی می‌شوند.

برچسب ها: روند بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *