اثربخشی تبلیغات
4 نوامبر, 2014
در کسب و کار خود پیشگام باشید
5 نوامبر, 2014
نمایش همه

گزارش BI از مخاطبین رسانه‌های اجتماعی مختلف به تفکیک سن

هر بستر رسانه‌های اجتماعی توسط جمعیتی که در آن حضور پیدا می‌کنند هویت منحصربه‌فردی به دست می‌آورد. برخی از این بسترها توسط جوانان و برخی دیگر هم توسط حرفه‌ای‌های پردرآمد ترجیح داده می‌شود.

 

بسیاری از برندها و شرکت‌های تجاری نیاز دارند روی یک بستر استراتژی‌های رسانه‌ای متمرکز شوند که تعداد زیادی از افراد در یک جا جمع شده‌اند، به جای این‌که یک‌به‌یک با مردم روبه‌رو شوند. در یک گزارش جدید از BI بررسی رسانه‌های اجتماعی مختلف براساس تفکیک سن آورده شده است.

 

Social-Media

 

برای دسترسی به کل گزارش از طریق این سایت اقدام کنید.

در اینجا چند نکته‌ی کلیدی از گزارش BI آورده شده است:

 

فیسبوک هنوز هم به طور قابل ملاحظه‌ای مورد توجه زنان است. براساس یک نظرسنجی از پذیرش شبکه‌های اجتماعی در سال 2013 زنان آمریکا بسیار بیشتر از مردان آن از فیسبوک استفاده می‌کنند. حدود ده درصد مردان آمریکایی از فیسبوک استفاده می‌کنند.

 

فیسبوک هم‌چنان یک شبکه‌ی اجتماعی برتر برای نوجوانان آمریکا باقی مانده است. نزدیک به نیمی از کاربران نوجوان فیسبوک می‌گویند که آن‌ها بیشتر از سال گذشته از فیسبوک استفاده می‌کنند و فیسبوک دارای بیشترین کاربران نوجوان نسبت به هر شبکه‌ی اجتماعی دیگر است.

 

براساس این گزارش اینستاگرام اعتبار بیشتری در میان کاربران جوان دارد. در این اندازه‌گیری اینستاگرام توسط نوجوانان هم به عنوان مهم‌ترین شبکه‌ی اجتماعی مطرح شد، هم‌چنین این نظرسنجی نشان داد 83 درصد از نوجوانان خانواده‌های ثروتمند ایالت متحده در اینستاگرام هستند.

 

لینکدین در میان افراد بالغ محبوب‌تر از توئیتر است. هسته‌ی اصلی جمعیت لینکدین را افراد 30 تا 49 ساله تشکیل می‌دهند یعنی کسانی که در سال‌های نخست زندگی حرفه‌ای خود هستند. همچنین دارای کاربران با تحصیلات بالا است.

 

توئیتر پیش از این یک شبکه‌ی اجتماعی متعادل از لحاظ جنسیت بود یعنی زنان و مردان به طور یکسانی از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کردند. اما مطالعات نشان می‌دهد که در حال حاضر 22 درصد از مردان از توئیتر استفاده می‌کنند در مقابل 15 درصد از زنانی که از توئیتر استفاده می‌کنند.

 

یوتیوب بین افراد 18 تا 34 ساله نسبت به تلویزیون‌های کابلی بسیار محبوب است. از دسامبر 2013 تا فوریه‌ی 2014 نزدیک به نیمی از مردم در این گروه سنی از یوتیوب استفاده کردند. این مکان به عنوان بهترین محل برای تماشای محتوا برای این گروه است و جلوتر از تلویزیون، فیسبوک و ای اس پی ان قرار دارد.

 

اسنپ چت نسبت به بقیه جوان‌ترین شبکه‌ی اجتماعی است. براساس یک نظرسنجی از Informateبیش از 6 نفر از 10 کاربر اسنپ چت در گروه سنی 18 تا 24 قرار دارند.

 

 

social-networking-age-comscore

 

به طور خلاصه این گزارش شامل:

به نظر می‌رسد شبکه‌های اجتماعی در ایالت متحده و سراسر جهان کاملا پذیرفته شده هستند.

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد برترین شبکه‌های اجتماعی فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام، لینکدین، پینترست، یوتیوب و تامبلر هستند.

بررسی این‌که آیا کاربران فیسبوک با رشد سایت‌هایی مانند اینستاگرام کم شده است.

شناسایی شبکه‌های اجتماعی که در سال گذشته بیشتر نامتوازن تغییر کرده‌اند.

 

 

 

برچسب ها: شبکه اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *