شبکه‌های اجتماعی و پژوهشی جالب درباره تعامل دوسویه برندها و کاربران

ذات انسان
برخلاف ذات انسان بازاریابی نکنید – بخش دوم و پایانی
10 آگوست, 2016
شبکه‌های اجتماعی
تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر میزان فروش . . . فروش بیشتر
11 آگوست, 2016
نمایش همه

شبکه‌های اجتماعی و پژوهشی جالب درباره تعامل دوسویه برندها و کاربران

شبکه‌های اجتماعی

تحقیقات اخیر یک مرکز دانمارکی درباره نحوه اثرگذاری فعالیت برندها در شبکه‌های اجتماعی بر واکنش کاربران و مشتریان، نتایج قابل‌توجهی به دنبال داشته است.

 

وب‌سایت تراست‌پایلت (Trustpilot) که درباره کسب‌وکارهای آنلاین تحقیق می‌کند، به این نتیجه رسیده که گروهی از کاربران معتقدند حساب برخی برندها در شبکه‌های اجتماعی بیشتر به حساب یک «انسان» شبیه است و این موضوع باعث می‌شود آن‌ها احساس نزدیکی بیشتری با آن کرده و راحت‌تر و گسترده‌تر با آن برند تعامل داشته باشند.

 

عده‌ای دیگر (31 درصد) گفته‌اند اگر یک شرکت در شبکه‌های اجتماعی با کاربران تعامل بیشتری داشته باشد و به سؤالات آن‌ها پاسخ دهد، بیشتر «قابل‌اعتماد» خواهد بود.

 

به گزارش  [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت Business Reporter، 20 درصد هم اظهار داشته‌اند وقتی می‌خواهند دست به اولین خرید خود بزنند، به شبکه‌های اجتماعی سرک می‌کشند تا دریابند شرکت هدف در این رسانه‌ها چه فعالیتی دارد و نحوه تعامل ورزی آن با دیگران چگونه است.

 

شبکه‌های اجتماعی

 

همچنین 24 درصد از علاقه خود به محتواهای ارگانیک (طبیعی و واقعی) خبر داده‌اند و 23 درصد نیز ابراز داشته‌اند از این‌که برندها با هدف افزایش فالوورهای خود در این شبکه‌ها دست به تبلیغات بزنند، بسیار بیزارند.

 

این مطالعه یک بار دیگر نشان می‌دهد روشی که برندها برای تعامل ورزی با کاربران در پیش می‌گیرند از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

کارشناسان معتقدند بهترین شیوه حرکت برندها در شبکه‌های اجتماعی آن است که برندها در محتواهای خود خلاقانه عمل کنند و برای جذب مخاطب، خود را به آب و آتش نزده و نکوشند از راه‌های مختلف و تبلیغات گوناگون تعداد مخاطبان خویش را افزایش دهند.

 

یک دانشمند علوم رفتاری دیجیتال به نام جیلیان نی (Jillian Ney) با جالب خواندن نتایج این تحقیق می‌گوید امروزه حتی تبلیغات جدید شبکه‌های اجتماعی نیز به‌عنوان یک ابزارفروش در نظر گرفته می‌شود و لذا کمتر مورد اعتماد و پذیرش مصرف‌کنندگان است.

 

برندها با در نظر گرفتن این موضوع و نیز توجه به این واقعیت که خریداران می‌کوشند با استفاده از محتواهای ارگانیک تصمیم‌گیری کرده و ریسک خرید را کاهش دهند، می‌توانند سیاست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را دقیق‌تر و کارآمدتر ترسیم کنند.

برچسب ها: تعامل کاربران شبکه‌های اجتماعی, شبکه‌های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *