تکنیک های حیاتی اقناع برای جذب سرمایه و تبلیغات بازرگانی
18 ژوئن, 2015
مشکل یک آموزشگاه کامپیوتر در بازاریابی
19 ژوئن, 2015
نمایش همه

سُمکید ژاتوسریپیتاک: اقتصاددان، تئوریسین و سیاست مدار

سُمکید ژاتوسریپیتاک: اقتصاددان، تئوریسین و سیاست مدار

نام به انگلیسی: Somkid Jatusripitak

سال و محل تولد: 15 جولای 1953، تایلند

411563

 

سُمکید ژاتوسریپیتاک که از شاگردان فیلیپ کاتلر همراه با وی کتابهایی را در حوزه رقابت به قلم نگارش در آورده و در دانشگاه های مختلف تایلند به تدریس مباحث بازاریابی پرداخته است. وی یکی از موسسین حزب TRT تایلند بوده و تقربیا تنها مسئول توسعه زیر ساخت های اقتصادی و اجتماعی این حزب می باشد. وی در دوره هایی به عنوان وزیر و نخست وزیر و مشاور در دولت تایلند هم فعالیت داشته است.

وی در سال 1972 از دانشگاه تاماسات مدرک لیسانس خود در حوزه اقتصاد را دریافت کرد. پس از آن موفق به کسب مدرک MBA مالی از مدرسه کسب و کار NIDA و دکتری بازاریابی خودش را هم مدرسه مدیریت Kellogg وابسته به دانشگاه Northwestern دریافت کرد.

پس از فارغ التحصیلی به عنوان استادیار در مدرسه کسب و کار NIDA مشغول به فعالیت بود. در حوزه رقابت بسیار از مایکل پورتر و فیلیپ کاتلر تاثیر گرفته است و در سال 1977 همراه با فیلیپ کاتلر موفق به نگارش کتابی با عنوان “بازاریابی ملت ها: رویکردی استراتژیک به ایجاد ثروت ملی” – The Marketing of Nations: A Strategic Approach to Building National Wealth – شد.

وی همچنین یکی از موسسین گروه Manager Media می باشد. همچنین در دوره ای به عنوان مشاور سازمان بورس اوراق بهادار تایلند، مدیر PTTEP و شرکت نفت و گاز تایلند فعالیت داشته است.

برچسب ها: سُمکید ژاتوسریپیتاک, نخبگان بازاریابی و تبلیغات ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *