شش راه‌ کار برای مدیریت عملکرد بازاریابی
4 سپتامبر, 2014
آکادمی بازاریابی شرکت خود را بسازید
5 سپتامبر, 2014
نمایش همه

سه متریک بهره‌وری تیم‌های بازاریابی

در یک بررسی بین‌المللی تنها یک سوم از شرکت‌های مورد مطالعه گفته‌اند که بهره‌وری کارکنان را اندازه‌گیری می‌کنند. اما بهره‌وری چگونه اندازه‌گیری می‌شود؟ گزینه‌های متعددی در برابر شما است. در اینجا سه نوع از معیارهای داخلی برای بهره‌وری تیم‌ها آورده شده است.

 

Online_Marketing_consultants_Bay_Area

1) کارایی
در هر شرکتی، طرح‌های جدیدی برای اجرا وجود دارد و چیزهایی که هر روز به سادگی باید انجام شوند، چه کسب‌و کار شما کوچک باشد و چه بزرگ، زمانی که در هر فرصت کسب‌وکار جدید این چرخه را دوباره از اول انجام دهید باعث به هدر رفتن منابع ارزشمندتان می‌شوید.
معیارهای بهره‌وری به طور معمول زمان و سرمایه‌ی ذخیره شده را بهبود می‌بخشند. برای اندازه‌گیری کارایی شما نیازمند پیگیری موارد زیر هستید:
زمان سپری شده برای جلسات به روز رسانی وضعیت: شما باید بدانید که شما یا تیم‌تان چگونه به این جلسات کشیده شده‌اید، زمانی که شما می‌بینید وقت زیادی برای این جلسات صرف کرده‌اید، می‌توانید با دقت زیاد اغلب این فعالیت‌ها را کنار بگذارید.
موفقیت در برابر نرخ شکست: اندازه‌گیری ساده‌ای به نظر می‌رسد. پیگیری شکست‌های هر پروژه به شما نشان خواهد داد که هزینه‌های مرتبط یا هزینه‌های فروش از بین رفته و شما می‌توانید مراحلی را برای رسیدگی به دلایل این عقب افتادگی طراحی کنید.
مدت زمان و منابع سپری شده در کارهای نکراری: دانستن اینکه چقدر از وقت و منابع شما در کارهای تکراری صرف می‌شود، به شما اجازه‌ی پیدا کردن یک زمان میانگین برای انجام کارها و پس از آن فرصت‌هایی برای ساده کردن فرآیندها را می‌دهد.
فراوانی وقفه کاری: بحران‌های ناخواسته و غیرقابل پیش‌بینی مثل نیازهای غیرمنتظره مشتری هستند، پیگیری وقفه‌ها در یک تیم روشن می‌سازد که هر یک از وقفه‌ها چرا و چگونه به وجود آمده‌اند و شروعی برای تغییر سیاست‌ها هستند.
2) اثربخشی
اندازه‌گیری اثربخشی باعث بهبود کیفیت تصمیم‌گیری‌ها می‌شود. یک تیم اثربخش با استفاده از منابع خاص و بدون هدر دادن زمان و منابع و بدون فرسوده کردن غیر ضروری اعضا و جامعه‌ی خود اهدافش را برآورده می‌کند.برای اندازه‌گیری اثربخشی تیم‌تان شما نیازمند پیگیری موارد زیر هستید:
کارها تا چه حد با استراتژی‌های شرکت تراز است؟
فهرست پروژه‌ها را با جواب بله و خیر به سوال” آیا این کار با اهداف و استراتژی‌های شرکت هماهنگ است یا نه؟” طبقه‌بندی کنید. هنگامی‌که کارها با اهداف شرکت تراز باشد، موثر خواهد بود. این تراز بندی اولویت‌ها را تعیین می‌کند و این امکان را به مدیران می‌دهد تا تصمیم‌گیری‌های آینده را بر این اساس انجام دهند.
پیش‌بینی منابع در زمان واقعی: ابزارهای گزارش‌گیری از اطلاعات در زمان واقعی برای پیگیری پروژه‌ها به شما اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه بحران‌ها اتفاق بیفتد آن‌ها را از بین ببرید. استفاده از چنین داده‌هایی منجر به افزایش خروجی تیم می‌شود.
تحویل کمپین: تیم اثربخش به موقع نرخ تحویل و هزینه‌های مرتبط با راه‌اندزی یک کمپین را پیگیری می‌کند.
3) پیش‌بینی
یک تیم کارآمد و موثر نتایج قابل پیش‌بینی تولید می‌کند و به مدیران اجرایی و سایر ذینفعان این اجازه را می‌دهد تا از داده‌ها در برنامه‌ریزی‌های خود بهتر استفاده کنند.
برای اندازه‌گیری قابلیت پیش‌بینی تیم‌تان نیازمند پیگیری موارد زیر هستید:
چگونگی طراحی برنامه‌ها: شما باید مدت زمانی را که برای برنامه‌ریزی فعالیت‌ها صرف می‌کنید، بدانید. ردیابی داده‌ها، گردش کار آن‌ها را ساده‌تر می‌کند و منابع را تراز می‌کند و برای حال وآینده‌ی پروژه‌ها مناسب است. همچنین به توسعه‌ی بودجه‌ی سالانه و برنامه‌های پروژه کمک می‌کند.
چگونگی اجرای برنامه‌ها: پیگیری اتمام مراحل به همراه ساعت و بودجه‌ی صرف‌شده برای آن به انجام کارها کمک خواهد کرد.
به موقع بودن تیم: پیگیری درصدی از به موقع‌بودن و تاخیر توسط تیم و اعضای فردی را گویند.
بصورت راهبردی و هدفمند، این تجزیه و تحلیل‌ها به آینده‌ی شرکت شما کمک خواهد کرد. حفظ و ایجاد یک بخش بازاریابی، به صرفه‌جویی در وقت، توسعه‌ی استراتژی‌های زمان‌بندی و تخصیص مناسب منابع کمک خواهد کرد.

برچسب ها: تیم‌های بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *