راهبرد هواداری از برند
29 ژوئن, 2014
مشتریان به تبلیغات شما اعتماد ندارد
30 ژوئن, 2014
نمایش همه

چگونه این سه عادت نادرست بازاریابی را ترمیم کنیم؟

ما بازاریابان گاهی کارها را به درستی انجام نمی دهیم!
ما در سایت هایی که زیبا به نظر می رسند، تبلیغات منتشر می کنیم، زمانی که کسی محصول ما را توییت می کند، بسیار خوشحال می شویم، هنگامی که در اخبار به ما اشاره می شود، از فریاد پیروزی به گریه می افتیم. اما اغلب، فراموش می کنیم این سوال را بپرسیم که: این، برای کسب و کار ما چقدر مفید خواهد بود؟متاسفانه، این یک مشکل ترساننده و شایع است. فراموش می کنیم که هرآنچه انجام می دهیم باید به نحوی در روند کسب و کار ما تاثیر داشته باشد، و به جای آن، با وجود داشتن نرخ تبدیل و فروش اینترنتی نه چندان خوب، به تعداد دفعات بازدید از سایت مان توجه می کنیم.


در نتیجه، برخی از بازاریابان به یک ثبات و رکودی می رسند. آنها تنها به یک روش خاص کارها را انجام می دهند و دچار چند عادت نادرست شده‌اند که در زیر بدانها اشاره می شود:


1) دام روزنامه ای
” نگاه کنید که ما چقدر موفقیت داشته ایم. وال استریت ژورنال و اپرا محصولات ما را دوست دارند. این هفته به تنهایی، 16 رسانه مطبوعاتی به ما اشاره کرده اند. ”
اما چه تعداد فروش حاصل شده است؟ برای برخی، قرار گرفتن در صفحات روزنامه نیویورک تایمز به طور چشمگیری می تواند سبب تغییر کسب و کار آنها شود. در واقع، در مراحل اولیه، این کار می تواند مورد توجه باشد.


2) حلقه بدون معیار
“این کمپین موثر است. من نمی توانم به شما آمار دقیق بدهم، اما آن درست کار می کند. ”
اگر دچار وسواس درباره تجزیه و تحلیل اثر بخشی هر یک از فعالیت های بازاریابی نیستید، بنابر این شما در حال انجام آن اشتباه می کنید. بدون داشتن نتایج قابل اندازه گیری، قادر به دانستن اینکه تلاش هایت ان مثمر ثمر است یا نه، نیستید.


3) اشتباه فرا گیر
“این چیزی است که همه انجام می دهند. بنابراین، ما هم باید انجام دهیم. ”
این استدلال کاملا اشتباه است. سالها پیش، زمانیکه رسانه های اجتماعی متداول گردیدند، بازاریابان به صورت انبوهی به توییتر و فیس بوک پیوستند. آنها حساب های برند مربوط به خود را ایجاد کردند فقط به این دلیل که کارشناسان صنعت اعلام کردند که رسانه های اجتماعی کلید موفقیت هستند و همه دست اندرکاران آنها کورکورانه دنبال روند جاری رفتند. امروزه، برخی از آن بازاریابان هنوز هم هیچ نشانه ای از آنچه که در رسانه های اجتماعی انجام می دهند و مدیریت زمان شرکت خود را به هدر می دهند، ندارند.


اگر می خواهید بازاریاب بهتری باشید، اجازه ندهید که عادت های بد، سرعت رشد حرفه ای شما را تعیین کند. تصمیم به جلوگیری از اشتباهات مشابه بگیرید و به کشف و پرورش مهارت های جدید در حالی که مهارت های قبلی را حفظ می کنید، بپردازید.
در اینجا یک راهنمای ساده برای کمک به شما برای اینکه یک بازاریاب بهتر باشید، ارائه می دهیم:


اهداف حیاتی کسب و کار و معیارهای آنرا شناسایی کنید– به طور بنیادی، از شاخص های عملکرد کلیدی، یا KPI ها، آگاه باشید. با این درک کمّی شروع کنید که چه تعداد از فروشها یا کاربران جدید، شما را به موفقیت می رسانند و همیشه هدف نهایی را در ذهن دارند.


کارهایی که به صورت هفتگی انجام می دهید را لیست کنید- بدانید که مرتب انجام دادن کارهایتان برای بهبودی شما ضروری است.


مدت زمان لازم برای تکمیل هر وظیفه را برآورد کنید- از اینکه کارها چه مدت طول می کشند تا بینشی ارزشمند برای گامهای پیش رو به شما بدهند، آگاه باشید.


تاثیر نسبی هر وظیفه و وزن آن را در برابر زمان صرف شده اندازه گیری کنید- این دو سناریو را در نظر بگیرید: خبرنامه ایمیل هفتگی در فروش جدید 1,500 دلار برای شما به ارمغان می آورد و دو ساعت برای ساختن، ارائه و مدیریت آن طول می کشد و در یک هفته، فعالیت پرداختی شما برای هر کلیک 3.000 دلار ارزش فروش می آورد، هزینه 2000 دلاری که صرف تبلیغ می شود، و نیاز به پنج ساعت بهینه سازی و نگهداری در هفته دارد. اکنون، یک سوال: کدام فعالیت بازاریابی سود بیشتری در ساعت ارائه می دهد؟ این معیارها را هنگام تصمیم گیری های آینده، به خاطر داشته باشید. متعهد به انجام کارهای پر بازده و کم هزینه باشید.


چربی زدایی کنید- با تحلیل مرحله چهار، شما آماده تصمیم گیری دقیق در مورد استراتژی کلی خود هستید. انجام کارهایی که بسیار وقت گیر و منتج به نتیجه نمی شوند را متوقف کنید.


80 درصد از وقت خود را در استراتژی های اثبات شده صرف کنید و 20 درصد را در تجربه تاکتیک های جدید- بخش عمده ای از وقت خود را صرف انجام کارهایی که تجربه نشان داده که درست کار می کنند، اختصاص بدهید (پس شما مولد هستید)، سپس زمان کمی در هر هفته را برای “پروژه آزمایشی” برنامه ریزی کنید (بنابراین شما همیشه یادگیرنده هستید)


برجسته باشید- شجاعت خود را آزمایش کنید و شجاعانه با مشکلات مبارزه کنید. در اولین آگهی خود سرمایه گذاری کنید، فعالیتهای مجازی را طرح ریزی کنید و در فضای عمومی بدرخشید. زمانی که بیشتر وقت خود را صرف “نکات تضمینی” می کنید، به طور موثر، معیارهای کسب و کار را جلو ببرید و با استفاده از باقی مانده زمان تان، برای استراتژی های جدیدی که ممکن است برای رشد کسب و کار تان محوری باشد، تلاش کنید.


پاک کنید و تکرار نکنید- هنگامی که اثر کار خود را کمّی نمی کنید، به خودتان ضرر می رسانید. همچنین، به عنوان یک بازاریاب تا روال سفت و سخت خود را با معرفی روش های جدید و تکنیک های بازاریابی تغییر ندهید، پیروز نخواهید شد. همان اشتباهات را بارها و بارها تکرار نکنید. در عوض، امکانات جدیدی ایجاد کنید.
از طریق تجربه و آزمایش یکسان، اغلب شکست خواهید خورد. اما، در زمان مقتضی، تعداد انگشت شماری تاکتیک های موفق و مقیاس پذیر می یابید که ممکن است به سرعت و در عرض چند ماه به رشد کسب و کار شما منجر شود.

منبع: entrepreneur.com
نویسنده: Danny Wong

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *