چگونه فاصله تیم فروش و تیم بازاریابی را از بین ببریم؟
1 سپتامبر, 2014
چه زمانی و چگونه بازاریابی محصول خود را آغاز کنیم؟ / چهار گام مهم
2 سپتامبر, 2014
نمایش همه

سه روش برای لذت بردن از بازاریابی

زمانی که با بقیه در مورد شغلم صحبت می‌کنم اغلب به من می‌گویند: “شما خیلی خوش‌ شانس هستید. شغل شما واقعا جذاب است.” شما نیز می‌توانید از بازاریابی‌ تان لذت ببرید. این سه روش ممکن است در این راه به شما کمک کند.
حتی اگر در حال فروش چیزی شبیه به این باشید!

1

1) غیرمنتظره باشید.
در مورد اتفاقات روزمره مشتریان تان فکر کنید، روزهای آن‌ها احتمالا بسیار شبیه به روزهای شماست، همراه با ایمیل‌های بسیار، جلسات زیاد، زمان کم و تکراری. باید راه‌هایی برای مداخله و جذاب کردن آن‌ها باشد. راه‌های مختلفی که باعث می‌شود شما لبخند بزنید و توجه متفاوتی داشته باشید. این کارها کوچک به نظر می‌آیند اما اغلب باعث به وجود آمدن یک برند معنی‌دار می‌شوند. مانند این اطلاع رسانی از photojojo

2

2) شوخ طبع باشید
شوخ‌طبعی نوعی از غیرمنتظره شدن و از ملزومات یک ارتباط خوب است. فرصتی برای شماست تا نشاط ایجاد کنید و متفاوت باشید. حتی اگر شما شرکت فروش نرم‌افزار و یا تجهیزات صنعتی بزرگی داشته باشید باید حس شوخ‌طبعی خود را افزایش دهید. حتی GE هم از این مورد استفاده کرده است وقتی برندی مانند GE این کار را با خونسردی انجام می‌دهد، شما هم می‌توانید.

w640 (1)

3) درمورد مردم، نه محصول
ما معمولا زمان بسیاری را برای صحبت در مورد محصول صرف می‌کنیم، ایمیل پشت ایمیل در مورد هیجان‌انگیز بودن محصول، به‌روزرسانی ویژگی‌ها، ارائه‌های طولانی در مورد شرکت‌ها و غیره. به جای صحبت کردن در مورد همه‌ی این‌ها، می‌توانید بر مشتری تمرکز کنید و حتی از آنچه که محصول یا خدمت شما می‎‌تواند به مشتری ارائه دهد، صحبت نکنید بلکه به مشتریان تان کمک کنید، آن‌ها را آموزش دهید و کمی آگاه‌تر کنید. زمانی که شما چشم‌اندازی به مشتریان تان می‌دهید آن‌ها آماده‌ی گوش دادن و پذیرفتن شما می‌شوند. شما هم‌چنین می‌توانید در مورد خودتان با آن‌ها صحبت کنید مثلا از بخش‌هایی مثل با ما آشنا شوید استفاده کنید. آن‌ها معمولا دوست دارند اتفاق‌های خوبی که در پشت‌صحنه شرکت شما اتفاق می‌افتد را به اشتراک بگذارند.

w640 (2)

بنابراین شما هم می‌توانید شغل لذت‌بخشی داشته باشید، چرا که لذت‌بخش بودن در فکر کردن به مردم به جای اهداف، نترسیدن از انجام کارهای جدید و غیرمنتظره بودن است.

برچسب ها: بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *