سه راه کم هزینه‌ی استفاده از هنرمندان برای تبلیغ برند شما

مزایای هوش هیجانی برای سران بازاریابی
30 سپتامبر, 2014
چگونگی ایجاد یک طرح ایمیل مارکتینگ
1 اکتبر, 2014
نمایش همه

سه راه کم هزینه‌ی استفاده از هنرمندان برای تبلیغ برند شما

یک راه برای توسعه‌ی برند این است که هنرمندی از یک یا دو محصول شما استفاده کند و یا فقط برای مدت کوتاهی فقط با اسم برند شما ظاهر شود. در اینجا سه راه کم‌هزینه برای درگیر کردن هنرمندان در کسب‌وکار شما وجود دارد.

 

dwight-schrute-the-office

استفاده از هنرمندان راه اثبات شده‌ای برای گسترش فروش است، مردم معمولا به هنرمندان علاقه‎‌مند بوده و دوست دارند مانند آن‌ها باشند.تاکنون هنرمندان زیادی در توسعه‌ی برندها نقش داشته‌اند. در عین حال این عمل پتانسیل این را دارد که نتیجه‌ی معکوس بدهد. به عنوان مثال برندهای بسیاری بودند که تایگر وودز قهرمان گلف آمریکا برای آن‌ها تبلیغات انجام می‌داد، اما پس از رسوایی اخلاقی او همه چیز به باد رفت. ناگفته نماند که تایگر وودز ثروتمندترین قهرمان جهان بود اما پس از آن اتفاق همه‌ی برندهایی که در تبلیغات‌شان از او استفاده می‌کردند از وی جدا شدند.
کیف‌های هدیه‌:
در رویدادهایی که افراد مشهور در آن شرکت می‌کنند، معمولا کیسه‌های هدیه برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته می‌شود. برای مثال کیسه‌های اسکار امسال حدود 75 هزار دلار ارزش داشتند و چیزهای زیادی داخل آن بود از جمله یک ساعت مچی با نمایش امضای کیم کارداشیان، محصولات زیبایی، جواهرات و غیره بود. ارائه‌دهندگان این کیف‌ها می‌دانند که هزینه‌ی تهیه‌ی این لوازم در مقایسه با افزایش فروش آن‌ها قابل مقایسه نخواهد بود. فرصت‌های زیادی برای اهدای این کیف‌ها خواهد بود و اگر تنها یک ستاره در مورد برند شما صحبت کند به توسعه‌ی برند شما کمک خواهد کرد.
ایمیل مستقیم:
برخی از شرکت‌های مد سعی می‌کنند که از روش مستقیم استفاده کنند. نمونه محصول را به طور مستقیم به هنرمندان می‌فرستند و امیدوارند که بعدا گسترش پیدا کند و بعدا به صورت گسترده‌ای در رسانه‌های اجتماعی منتشر شود. این روش به شرکت ساعت RumbaTime کمک کرد و آن‌ها در سال اول فروش خود را به بیش از 1 میلیون دلار رساندند.
قرارداد با هنرمندان:
این راه بسیار ارزان‌تر از استخدام یک گروه برای نشست سالانه است. پرداخت هزینه‌های شخصی ظاهری هنرمند و امضای یک قراداد 12 ماهه، شما ممکن است بدون اینکه بودجه‌ای در نظر بگیرید، بخواهید که هنرمندی را استخدام کنید ولی در نظر داشته باشید که هنرمندان در سطوح مختلفی قرار دارند.

برچسب ها: هنرمندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *