سرمایه‌گذاری 65 میلیون دلاری شرکت‌ها در سئو

مشتری
مهم‌ترین مشکل مشتری خود را شناسایی کرده و سپس حل کنید
8 ژوئن, 2016
مشاور بازاریابی
مشاور بازاریابی کیست؟ و چه‌کارهایی انجام می‌دهد؟
9 ژوئن, 2016
نمایش همه

سرمایه‌گذاری 65 میلیون دلاری شرکت‌ها در سئو

سئو

 تخمین زده می‌شود در سال جاری، کسب‌وکارها حدود 613 میلیون دلار بابت دریافت سرویس‌های بازاریابی دیجیتال و خدمات سئو هزینه کنند، که این رقم نسبت به سال 2008 رشد سه برابری را نشان می‌دهد.

 

موسسه بورل آسوشیتس (Borrell Associates) در تحقیقات اخیر خود محل هزینه کرد این مبلغ هنگفت را تا حدودی مشخص نموده و وضعیت بازاریابی دیجیتال در چند سال آینده را تخمین زده است.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت MediaPost، برندها و آژانس‌های آمریکایی امسال بالغ‌بر 65.26 میلیون دلار بابت خدمات سئو (SEO) هزینه خواهند کرد.

 

پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 2018 و 2020 به ترتیب به 72.02 و 79.27 میلیون دلار افزایش یابد.

 

اکثر شرکت‌های معظم نیز در فکر استخدام کارشناسان سئو هستند و یا اینکه در حال حاضر چنین افرادی را به استخدام خود درآورده‌اند.

 

سئو

 

بر اساس این گزارش، «تجزیه‌وتحلیل بازدیدکنندگان سایت» یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازاریابی دیجیتال بوده و در آمریکا حدود 1.49 میلیون دلار بابت این کار هزینه می‌شود.

 

اگرچه بازدید از سایت‌های شرکتی تابع متغیرهای بسیاری است ولی کارشناسان معتقدند سازمان‌ها و بازاریاب‌ها باید حتی‌المقدور بدانند چه کسانی از سایت آن‌ها بازدید کرده‌اند، کاربران چگونه و چه زمانی به سایت مراجعه داشته‌اند، و آن‌ها در سایت به دنبال چه چیزی بوده‌اند.

 

گوگل و الکسا و سایت‌های فراوان دیگر، اطلاعاتی در این خصوص در اختیار بازاریاب‌ها قرار می‌دهند که به‌جای خود می‌تواند بسیار مفید و راهگشا باشد.

 

«بورل آسوشیتس» همچنین پیش‌بینی کرده که در سال 2020 بودجه‌ای که سازمان‌ها برای تحلیل بازدیدکنندگان سایت خود کنار می‌گذارند، با سیصد درصد رشد به 4.66 میلیون دلار خواهد رسید.

 

در آن زمان شرکت‌های آمریکایی بیش از 790 میلیون دلار برای توسعه وبلاگ‌های خود هزینه خواهند کرد.

 

این رقم برای سال 2018 به 700 میلیون دلار می‌رسد.

 

همچنین «خرید لیست ایمیل‌ها» تکنیک دیگری است که اگرچه در سال‌های پایانی عمر خود قرار دارد و بازاریاب‌ها آرام‌آرام علاقه خود را به این شیوه از دست می‌دهند ولی حجم سرمایه‌گذاری در این بخش، به 410 میلیون دلار می‌رسد.

 

کارشناسان معتقدند این مبلغ روند نزولی خواهد داشت.

برچسب ها: اهمیت سئو, بازاریابی اینترنتی, سرمایه‌گذاری در سئو

2 دیدگاه ها

  1. هانیه غفرانی گفت:

    مطلب جالبی بود در رابطه باسئو ممنون

  2. فدایی گفت:

    ادامه بدهید لطفا خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *