با یافتن زاویۀ بصری برند، کاربران خود را ذوق زده کنید

۱۰ تجربه جالب برندها درباره خدمات مشتریان / قسمت دوم
9 آگوست, 2014
کدام راهبرد تبلیغات برای شما مناسب است؟
10 آگوست, 2014
نمایش همه

با یافتن زاویۀ بصری برند، کاربران خود را ذوق زده کنید

امروزه سکوهای اجتماعی بصری بیش از پیش هوادار دارند. پینترست و اینستاگرام اینترنت را در سیلی از نگاره ها غرق کرده اند. پست های تصویری دوبرابر پست‌های نوشتاری است.  یوتیوب،  Vimeoو بسیاری دیگر از وب سایت‌های دیداری مرکز کُنشوری اینترنتی هستند. برآورد میشود 29درصد زمانی که مردمان در اینترنت می گذرانند، برای تماشای ویدئوهاست. چه شما دارید هویتی بصری از فرآورده های خود برای نشان دادن به دنیا درست می کنید و یا آنکه درپی راهی برای گفتن داستان کسب وکار خود هستید، پنج نکتۀ زیر به شما برای آغاز کار کمک میکند.

1) از ابزارهای بصری کنونی بهره ببرید
بسیاری از کسب و کارها گمان می کنند که برای بازاریابی ویدیویی باید ویدیو تازه و نویی آفرید. رسانه های دیداری می توانند جایی برای جستجوی اندیشه های نو باشند پس از بهره گیری از محتوای بصری شرکت خود چشم نپوشید. شاید شرکت شما دستیاران فندان برای کار با سامانه دیجیتال را داشته باشد، کسانی همچون عکاسان، سازندگان ویدئوهای کوچک، و مانند آن که بتوان از کار آنها برای شبکه های اجتماعی بهره برد.
سیاهه ای از همۀ کارهایی که باید انجام دهید، درست کنید و سپس رهنامه ای برای رسیدن به آرمان های خود بکشید. آنگاه خواهید توانست کمبودها و دستیافت های خود را برای ساخت هویت بصری آتی با همان نیروهای درون سازمانی تان بشناسید.

2) محتوای کنونی را در کالبد دیداری بریزید
راه دیگر بهره گیری از محتوای نادیداری در کالبد دیداری است. آبشخور این کار می تواند هر چیزی از ارائه‌های شما تا داده های خامتان باشد.
میتوانید از چنین چیزهایی برای بیان داستان دیداری خود بهره بگیرید. آنچه پیشتر نوشته اید نکتۀ آغاز خوبی برای دیداری کردن هر چیزی است که در سرتان میگذرد. سود نهادن تصویر در نوشته آن است که تارنمای شما در جستجوی تصویر گوگل هم نشان داده می شود.

3) بکوشید داستان سرای دیداری باشید
شیفته کردن خوانندگان برای زمان دراز تنها با فرتورهایی از فرآورده ها کار دشواری است. بسیاری از آفرینشگران داستان شرکت و یا فرآوردۀ خود را در کالبدی یکسره دیداری بیان می کنند. برای نمونه اگر شرکت شما نماد عروسکی دارد، هوادارن تان در شبکه های اجتماعی گوناگون خواهان پیگیری سرگذشت وی و رخدادهایی هستند که بر او گذشته است.
راه دیگر رشته عکس هایی است که راههای گوناگون بکارگیری فرآوردۀ شما را در دست مشتری نشان دهد. میتوان در آن گفتگوهایی هم با مشتریان، کارگزاران و دیگر کسان نهاد.

4) اندکی هم یادگاری نویسی را بیازمایید
اگر زمان زیادی در فیسبوک یا پینترست می گذرانید، می بینیدکه سیلی از گفتاوردها، زبان ردها، نگاره ها و مانند آن بر نشان بازرگانی شرکت ها برچسب زده می شود، چنین یادگاری هایی را می توانید به آسانی با تارنماهایی مانند canva.com و یا بکارگیری یک طراحی ایجاد کنید.
به آسانی می توانید عکس های رایگانی هم بیابید و از آنها در تصاویر سایت خود بهره ببرید.

5) پویایی انجمن خود را بشناسید
هر انجمن دیداری آیین نامه های آشکار و نهانی دارد. برای نمونه اگر می خواهید در اینستگرام کششی به سوی خود پدید آورید، بهتر است بدانید چگونه نگاره هایی در آنجا خوب کار میکنند.
هرچه نگاره ها و ویدئوهایی که بارگذاری میکنید بیشتر با فرهنگ آن تارنما همخوانی داشته باشد، شنونده و بیننده بیشتری خواهید داشت.
بسیاری از کارآفرینان و کسب و کارها نمی دانند داستانهای دیداری نشان تجاری خود را از کجا آغاز کنند. باید با روشهای گوناگون داستان گویی کار کنید و بدانید که پیگیری و جستجوی شما برای داستان گویی خوب و درخور، پایۀ برنامۀ پیروز بصری شماست.

برچسب ها: بازاریابی بصری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *