استراتژی های بازاریابی مایکل پورتر
29 می, 2014
چهار اشتباه در ایجاد وفاداری به برند
31 می, 2014
نمایش همه

ریچارد برنسون

ریچارد برنسون: تاجر و کارآفرین
نام به انگلیسی: Richard Branson
سال و محل تولد: 8 جولای 1950 در انگلستان


TheodoreLevitt
ریچارد برنسون یک تاجر و کارآفرین بزرگ و شناخته شده با تعدادی زیادی شرکت در اقصی نقاط جهان است. او در سن 20 سالگی اولین شرکت خود را به نام ویرجین که یک شرکت ضبط و فروش آلبوم‌های موسیقی بود به راه انداخت و در طی دو سال بعدی آن را گسترش داده و به شرکت بزرگی تبدیل کرد.

این شرکت با قراردادهای بزرگی که با بزرگان موسیقی مانند The Rolling Stones بست توانست در اوایل دهه 80 جزو 6 شرکت بزرگ در حوزه پخش موسیقی شود.
برنسون، این بازاریاب نخبه و موفق به خاطر دیوانگی‌هایش شناخته شده است. مانند سفر در بالن‌های خاص، سفر به فضا و یا آزمایش ماشین‌های پرنده. برنسون شرکت هوایی ویرجین آتلانتیک را در سال 1984، شرکت موبایل ویرجین را در سال 1999 و ویرجین گالاتیک که شرکتی برای سفرهای توریستی فضایی است را در سال 2004 بنیان گذاری کرده است.

موفقیت‌های برنسون در تجارت به قدری زیاد بوده اند که برای او مدال‌ها و افتخارات بسیاری را به همراه داشته است. مانند دکترای افتخاری تکنولوژی از دانشگاه Loughborough در سال 1993 و کسب مقام Sir از ملکه انگلستان در سال 1999. او همچنین برنامه تلویزیونی مخصوص به خود یعنی The Rebel Billionaire را دارد.

برچسب ها: بازاریابی, فروش, کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *