پنج اشتباهی که کارآفرینان موفق اغلب انجام می‌دهند
11 فوریه, 2015
5 استراتژی برای استفاده از اسلایدشیر در بازاریابی
12 فوریه, 2015
نمایش همه

رویداد وفاداری مشتری 2014

کنفرانس وفاداری مشتری 10 تا 11 نوامبر 2014 در دالاس تگزاس برگزار شد. این رویداد به طور آشکار به بررسی چالش‌ها و راه‌حل‌های برندها، کشف چگونگی بهینه‌سازی تجربه مشتری و افزایش تاثیر تعاملات در چرخه عمر مشتری‌پرداخت.

با حضور سخنرانان بسیار قوی و بحث‌های تعاملی که در این رویداد صورت گرفت، شرکت‌کنندگان توانستند با آخرین نظریه‌ها، بررسی‌های موردی، استراتژی‌ها و روندهای در حال ظهور آشنا شوند.

تاپیک‌های این رویداد بیشتر به موارد زیر مربوط می‌شدند:

تجربه مشتری: ایجاد فرآیندها و ساختارهای هدفمند و مناسب برای ساخت تجربه‌های بهتر مشتریان

تعامل با مشتریان: استراتژی‌های اثبات شده برای تعامل قوی با مشتریان

داده‌های مشتری: شناسایی و جمع‌آوری داده‌ها از سراسر رسانه‌ها و کانال‌ها برای تجزیه و تحلیل استراتژیک

رسانه‌های اجتماعی: درس‌هایی برای یادگیری، بررسی‌های موردی و بینش داده‌محور برای امروز و آینده

موبایل: استفاده از موبایل به منظور افزایش تجربه مشتری، ساخت تعاملات بیشتر با مشتری

ROI: بازگشت سرمایه‌گذاری بازاریابی و یا افزایش درآمد

صدای مشتری: طراحی استراتژی‌های موثر برای جمع‌آوری و گوش دادن به بازخوردهای مشتریان

 

f

 

یکی از جالب‌ترین کارگاه‌های این کنفرانس به رهبری پل کاندر شکل گرفت که در مورد این‌که چگونه می‌توان یک رابطه معنی‌دار و سودآور با مشتری ایجاد کرد صحبت می‌کرد. در زمینه‌های تجربه مشتری و وفاداری، متخصصان اغلب ارزش تعامل با مشتریان را بیان می‌کنند. هدف هر دو رشته توسعه یک رابطه عمیق و بلندمدت با مشتری است.

تجارب عالی مشتریان= وفاداری= درآمد

کاندر گفت تجربه مشتری و وفاداری مشتری هر دو مرتبط هستند و بر توسط روابط سودآور با مشتری تمرکز می‌کنند. کاندر اشاره کرد که افزایش وفاداری مشتریان اغلب به افزایش فروش منجر می‌شود و برندهایی که وفاداری بالایی دارند بیش از 160 درصد رشد درآمد نسبت به سایر برندهایی که وفاداری کمی دارند برخوردارند و افزایش 5 درصد در وفاداری می‌تواند منجر به افزایش 125 درصدی در بازگشت سودآوری شود. بنابراین کارآفرینان نه تنها باید به ارائه‌ی یک محصول باکیفیت و خوب اکتفا کنند، بلکه باید به شیوه‎‌ای یک تجربه به یادماندنی برای مشتریان ایجاد کنند و آن ها را حفظ کنند.

 

سخنرانی بعدی که مورد توجه شرکت‌کنندگان قرار گرفت سخنرانی کن گریر بود. او گفت هر بازاریابی برای بهبود کار خود و افزایش تعاملات با کاربران باید پنج تکنیک ضروری را به برنامه خود اضافه کند از جمله تحریک کردن، آموزش دادن، درگیر کردن، سرگرمی و احترام گذاشتن.

او گفت عمل به گام های زیر باعث بهبود تجربه کاربران خواهد شد:

قابل اعتماد باشید

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که یک برند همواره باید برای آن تلاش کند ساختن اعتماد است. ساختن اعتماد طول می‌کشد اما در یک لحظه از بین می‌رود. کارآفرینان باید سیاست‌ها و برنامه‌های‌‍شان را طوری تنظیم کنند که همواره اعتمادسازی در راس این برنامه ها قرار گیرد.

اولویت‌ها را تنظیم کنید

این که در یک روز بتوانید تجربه خوبی برای مشتری ایجاد کنید امکان‌پذیر نیست. شما باید تمام کارهای تان را اولویت بندی کنید و بازخوردهای مشتریان را جمع‌آوری کنید، تجزیه و تحلیل کنید و غیره تا بتوانید تعد از مدتی برای مشتریان‌تان تجربه خوبی ایجاد کنید.

اندازه‌گیری پیشرفت‌ها

به عنوان مثال برای این‌که بفهمید تلاش‌های تان تا چه حد موثر بوده است، از مشتریان سوال بپرسید. آیا کسب‌وکار ما می‌تواند نیازهای شما را برطرف کند؟ آیا از انجام کسب‌وکار با ما لذت می‌برید؟ هم‌چنین از آن‌ها بپرسید که چه چیزی منجر به رابطه بهتر آن‌ها با شما می‌شود؟

 

براد مارگ گفت: دو نوع وفاداری مشتری وجود دارد که اولی وفاداری عاطفی است که در آن مشتری احساس می‌کند که محصولات شما را دوست دارد و نمی‌تواند به انجام کسب‌وکار با دیگری فکر کند. دیگری وفاداری معنوی است که در آن مشتریان انجام کسب‌وکار با شما را برای خود توجیه می‌کنند. شما باید از پیام‌های هدفمند، خدمات مطلوب و پاداش برای مشتریان وفادار استفاده کنید.

 

برچسب ها: وفاداری مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *