در کسب و کار خود پیشگام باشید
5 نوامبر, 2014
پنج ترفند سئو که هر کارآفرینی باید آن‌ها را بداند.
6 نوامبر, 2014
نمایش همه

رویداد جهانی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی 2014

رویداد بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای جهانی 2014 بود که 26 تا 28 مارس در سن دیگو کالیفرنیا برگزار شد. حدود 2000 بازاریاب رسانه‌های اجتماعی در این کنفرانس عظیم شرکت کرده بودند.

 

این رویداد برای الهام بخشیدن و توانمندسازی افراد برای ارائه‌ی استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی طراحی شده بود. در این رویداد Chris Brogan، ماری اسمیت(Mari Smith)، مایکل هایت(Michael Hyatt)، جی بائر استیو فاربر و ده‌ها تن از متخصصان رسانه‌های اجتماعی و برندهای برتر جهان ارائه داشتند. در ادامه نکات مهم از ارائه‌های آن‌ها آورده شده است.

 

social-media-trends-2014.001.jpg.001

 

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نوعی از بازاریابی اینترنتی می‌باشد که برای ایجاد ارتباطات بازاریابی از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کند و در این بسترها به منظور دستیابی به اهداف بازاریابی محتوا، ویدئو و تصویر به اشتراک می‌گذارد.

 

تولید محتوای با کیفیت: مهم‌ترین پیام این کنفرانس این بود که محتوایی که در رسانه‌های اجتماعی تولید می‌شود مهم است، اما نه هر محتوایی. شما باید به شیوه‌های معتبر و جذاب توجه افراد را جلب کنید. جی بائر از متقاعد کردن مخاطبان گفت و معتقد بود زمانی اتفاق خواهد افتاد که محتوای با کیفیت تولید شود. به یاد داشته باشید که محتوای شما چه خوب باشد و چه بد دریافت می‌شود اما در صورتی که از کیفیت خوبی برخوردار نباشد تعامل و نتایجی که شما انتظار دارید به دست نخواهید آورد.

سپس مارکوس شریدان با انرژی بسیار به دو روش مهم برای ایجاد محتوای باکیفیت اشاره کرد:

1) آن‌ها بپرسند، شما پاسخ دهید.

2) درون سپاری محتوا.

مورد اول که کاملا واضح است یعنی به مشکلات مخاطبان ایده‌آل خود پاسخ دهید و در مورد درون سپاری محتوا منظور این است که زمانی که محتوا تولید می‌کنید تیم خود را درگیر کنید، هر کسی می‌تواند محتوا تولید کند اما باید نقاط قوت هر کس را شناخت و سپس محتوا تولید کرد. محتوا نیاز به یک خانه دارد که در آن زندگی کند، شما باید پلت‌فرم اصلی خود را (وبلاگ، پادکست و غیره) را پیدا کنید و بر روی آن تمرکز کنید.

 

تبلیغات فیسبوک یکی از مهم‌ترین مباحث این رویداد بود و یکی از سخنرانان اشاره کرد که 90 درصد درآمد فیسبوک از تبلیغاتش است و وی گفت همواره برای تبلیغات کسب‌وکارش از فیسبوک استفاده می‌کند و از نتایج آن بسیار راضی است. آن‌ها هم‌اکنون بصورت پایدار و محکم پشت بازاریابان ایستاده اند و حتی شاید در آینده واکنش‌های‌شان را تغییر بدهند و مفیدتر هم باشند.

 

 

Screen-Shot-2014-04-01-at-2.52.22-PM

 

 

در قسمت دیگر در مورد مزایای گوگل پلاس صحبت شد و این‌که رشد گوگل پلاس بسیار سریع شده است و در سال 2016 پیش‌بینی شده است که حداقل به اندازه‌ی فیسبوک کاربر خواهد داشت.

 

ساخت محتوای بصری برای تعامل با مخاطبان در رسانه‌های اجتماعی بسیار پراهمیت است. در واقع 93 درصد از جذاب‌ترین پست‌ها را عکس‌ها تشکیل می‌دهند.

 

پادکست یک فایل چندرسانه‌ای دیجیتال است که برای جلب توجه مشتریان بسیار باارزش است و تنها 5 درصد از بازاریابان دیجیتال در حال حاضر از پادکست استفاده می‌کنند اما 24 درصد از آن‌ها گفته‌اند که تصمیم دارند این ابزار را در 12 ماه آینده در برنامه‌ی خود بگنجانند.

 

ما نیاز داریم که تفکر B2B , B2C را متوقف کنیم و به چیزی که واقعی است توجه کنیم: ارتباطات و مردم. ارتباط مردم با مردم(People connect with People) بسیار ارزشمند است، حتی اگر شما یک برند هستید.

 

در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ROI را اندازه‌گیری کنید. roi به معنی موفقیت یا بازگشت سرمایه است. با هدف قرار دادن افراد مناسب و ارائه‌ی محتوای با کیفیت و در نهایت تجزیه و تحلیل نتایج آن‌ها را بهبود دهید.

 

برچسب ها: بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *