رونق بیش‌ازپیش بازاریابی ویدئویی در سال 2016

بازاریابی
چرا بازاریابی در استارت آپ ها باید به‌طور خاص ابداع و طراحی شود
10 آوریل, 2016
شبکه های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی دیگر یک تجربه نیست، بلکه . . .
11 آوریل, 2016
نمایش همه

رونق بیش‌ازپیش بازاریابی ویدئویی در سال 2016

بازاریابی ویدئویی

استفاده از بازاریابی ویدئویی (ویدئو مارکتینگ – Video Marketing) به بخش مهمی از طرح‌های بازاریابی و تبلیغاتی تبدیل‌شده است.

 

این شیوه بازاریابی همان‌طور که از نامش برمی‌آید به معنای استفاده از کلیپ‌های ویدئو در امر بازاریابی و استفاده از سایت‌هایی نظیر یوتیوب است.

 

آمارها حکایت از آن دارد که در سال جدید میلادی، شرکت‌ها بیش‌ازپیش به این نوع بازاریابی اهمیت داده و بر بودجه اختصاص داده به این کار خواهند افزود.

 

گزارش «وضعیت بازاریابی ویدئو در سال 2016» که توسط شرکت Wyzowl تهیه‌شده، زوایای بیشتری از این موضوع را روشن می‌سازد.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از پایگاه KoMarketing Associates، این یافته‌ها به‌وسیله پرسش از 230 پاسخ‌دهنده یکتا – شامل بازاریاب‌های حرفه‌ای و مصرف‌کنندگان آنلاین – به‌دست‌آمده است.

 

بازاریابی ویدئویی

 

یافته‌های پژوهش نشان می‌دهد که 61 درصد پاسخ‌دهندگان در حال حاضر از ویدئو برای رسیدن به اهداف بازاریابی استفاده می‌کنند و 91 درصد نیز گفته‌اند که در سال جاری برای این شیوه بازاریابی برنامه‌هایی در دست اجرا دارند.

 

حدود 88 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی «ویدئو» را بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شرکت خود به شمار آورده‌اند.

 

76 درصد بر این باورند که «ویدئو» می‌تواند نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را مثبت کرده و 93 درصد نیز معتقدند که «ویدئو» به مشتریان کمک می‌کند به درک بهتری از سرویس یا محصول دست یابند.

 

از آن‌سو، تقریباً 98 درصد کاربران اظهار داشته‌اند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول یا سرویس خاص، یک ویدئو که موضوع را شرح داده است تماشا کرده‌اند.

 

برخی دیگر از یافته‌های پژوهش فوق به این شرح است:

 

حدود 83 درصد پاسخ‌دهندگان می‌گویند ویدئو توانسته آن‌ها را در دستیابی به اهداف بازاریابی محتوا کمک کند.

 

91 درصد هم بازاریابی ویدئو را عاملی برای افزایش آگهی از برند (Brand Awareness) دانسته و حدود 69 درصد آن را عاملی برای تسهیل ایجاد مشتریان سرنخ (lead generation) قلمداد کرده‌اند.

 

گفتنی است گزارشی که Regalix در اواخر سال گذشته میلادی منتشر کرد، حاکی از آن بود که 84 درصد بازاریاب‌های B2B، بودجه بازاریابی ویدئویی خود را در دوازده ماه آینده افزایش خواهند داد.

برچسب ها: بازاریابی ویدئویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *