تیم فریس : نویسنده، سخنران و مشاور بازاریابی
11 سپتامبر, 2015
چقدر باید برای بازاریابی هزینه کنیم؟
13 سپتامبر, 2015
نمایش همه

نه روش برای ترویج پیشنهاد جدید شما

بدون توجه به اینکه محصول یا خدمت جدید شما از چه کیفیت برتری برخوردار است، بدون تبلیغ و ترویج این محصول موفق به کسب نتیجه مطلوب نمی شوید. این راهکارها را امتحان کنید تا مطمئن شوید که مشتری از حضور محصول یا خدمت جذاب شما در بازار اطلاع دارد.

 

1- به مشتریان فعلی خود اطلاعات منحصر به فردی بدهید.

بیشترین خرید در این مرحله به احتمال زیاد از طرف مشتریان فعلی شما انجام می شود، پس احساس ارزشمند بودن را به آنها انتقال دهید. قبل از معرفی عمومی محصول جلساتی را بصورت انفرادی با هر یک از آنان داشته باشید و در مورد مزایای این محصول با آنها صحبت کنید.

 

2- از مشتریان خودتان بخواهید این خبر را به دیگران انتقال دهند.

بازاریابی دهان به دهان موثرترین نوع از تبلیغات است، پس از مشتریان خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهند. پاداشی را هم برای آنها در نظر بگیرید، شاید چیزی شبیه به یک تخفیف بر روی سفارش خود آنها برای محصول، یا برای معرفی یک مشتری جدید برای خرید این محصول، البته در صورتی که خرید کند.

 

3- مشتریان را به سمت خود دعوت کنید.

از محصولات یا خدمات شناخته شده خودتان به عنوان طعمه استفاده کنید و نمونه های رایگان یا فیش های تخفیف خود را در لحظه فروش محصولات قبلی خود به مشتریان عرضه کنید.

 

4- به آنها یک پیشنهاد دهید.

یک قیمت اولیه یا پیشنهاد دریافت دو عدد در ازاء خرید یک عدد را در مرحله معرفی به مدت محدود برای اولین مشتریان در نظر بگیرید. البته همیشه مدت زمان این پیشنهاد و حاشیه سود خود را با دقت محاسبه کنید که دچار ضرر و زیان بخاطر معرفی این محصول نشوید.

 

5-ways-to-promote-your-email-newsletter

 

5- مزایای محصول را اعلام کنید.

ابزار یا اعلانی در نقطه فروش خود در نظر بگیرید که مزایای این محصول را به اطلاع مشتریان خودتان برساند. اگر امکان دارد یک اعلان جذاب در محوطه خارجی فروشگاه خود نصب کنید یا بنری را به این منظور بر روی صفحه اصلی وبسایت خود اختصاص دهید.

 

6- از کارکنان خودتان بخواهید برای شما تبلیغ کنند.

از کارکنان خود بخواهید در مورد این محصول اطلاع رسانی کنند. در مورد محصول و خدمت مورد نظر به اندازه کافی اطلاعات در اختیار آنها بگذارید و از همه — نه فقط فروشندگان — بخواهید در مورد آن در شبکه ارتباط خودشان اطلاع رسانی کنند. در رابطه با این تاکتیک پیشنهاد استفاده از شبکه توئیتر به آنها بسیار کارساز است. در ازاء این کار تشویقی را برای آنها در نظر بگیرید.

 

7- اخبار خود را برای مخاطبین ارسال کنید.

از پایگاه اطلاعات مشتریان خود استفاده کنید و در رابطه با محصول جدید خود به آنها اطلاع رسانی کنید (فقط مراقب باشید محتوای شما نشر هرزنامه تلقی نشود). خیلی خلاصه در مورد آن صحبت کنید.

 

8- فروش رابطه ای را اجرا کنید.

بازاریابی رابطه ای به معنای تشکیل تیم دادن با دیگر شرکت هایی است که محصولات و خدمات شما را به همان بازار هدف شما ارائه می دهند. با آنها توافق کنید که در ازاء معرفی محصول آنها، آنها هم محصول شما را معرفی کنند. اگر با هم بخوبی همکاری کنید، از این طریق بخوبی قادر به حذف رقبا هستید.

 

9- در پی جلب توجه باشید.

در پی جلب توجه افکار عمومی باشید. کدام مجله ها یا روزنامه ها هستند که خوانندگان آنها برای اطلاع از این موضوعات برای آن روزنامه یا مجله هزینه می کنند؟ یک اطلاعیه مطبوعاتی برای آنها تهیه و ارسال کنید و ضمن اطلاع رسانی در مورد مزایای محصول تصاویری از آن را هم منتشر کنید.

برچسب ها: روش های ترویج محصول, پیشنهاد جدید

2 دیدگاه ها

  1. alireza گفت:

    در سایتتون مقاله ای دارید در رابطه با استفاده عدد 9 در قیمت گذاری، الان عنوان این مقاله رو دیدم، به نظر اومد اینجا هم ممکنه چنین تاثیری داشته باشه که نویسنده 9 مورد رو انتخاب کرده، درسته؟ چون میتونست مثلا یه مورد دیگه هم اضافه و تعداد رو رند کنه

    • محمدرضا گل آقائی گفت:

      اگر منظورتون مقاله “چرا عدد ۹ از چنین قدرتی برخوردار است؟” هست، باید بگم منظور ما از انتشار این مطلب فقط و فقط اشاره به تاثیر این عدد در روش قیمت گذاری محصولات و خدمات هستش، البته با جستجویی کوتاه می تونید ببینید که استفاده از عدد 9 بطور کلی منجر به بزرگ شدن و بزرگ نشان دادن تاثیر هر چیزی می تواند باشد، مثلا شما اگر با کسی صحبت از یک ساختمان 9 طبقه بکنید در ذهن مخاطب به مراتب تاثیر بیشتری از یک ساختمان 10 طبقه دارد. اینجا هم ممکن است نویسنده مطلب برای بالا بردن تاثیر و چشمگیر شدن عنوان مقاله از چنین تکنیکی استفاده کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *