رواج استفاده از گجت‌های پوشیدنی و ظهور فرصتی طلایی برای بازاریاب‌ها

بازاریابی ربایشی
بازاریابی ربایشی در مقابل بازاریابی محتوایی-بخش اول
26 ژوئن, 2016
مشاور بازاریابی
پنج ویژگی مهم که در هر مشاور بازاریابی باید در جستجوی آن باشید
27 ژوئن, 2016
نمایش همه

رواج استفاده از گجت‌های پوشیدنی و ظهور فرصتی طلایی برای بازاریاب‌ها

گجت‌های پوشیدنی

پیش‌بینی می‌شود تا سال 2018 یعنی فقط تا دو سال دیگر، بالغ‌بر 250 میلیون از انواع گجت‌های پوشیدنی در اختیار مردم جهان باشد.

 

صاحب‌نظران این امر را یک فرصت طلایی برای بازاریاب‌ها و راهکاری عالی جهت بهبود محتواهای مفهومی به شمار می‌آورند.

 

به گزارش  [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت Marketing Tech News، بازار فناوری‌های پوشیدنی در حال بلوغ است؛ اکنون دستگاه‌های پیشرفته پوشیدنی بیش از گذشته در دسترس کاربران قرارگرفته و شرکت‌ها نیز در حال به‌روزرسانی این نوع از محصولات خود هستند.

 

Kai Gait یکی از مدیران ارشد شرکت GSK در جریان نشست Digital Marketing World Forum که چندی پیش در لندن برگزار شد، با تأکید بر ارزش گجت‌های پوشیدنی برای رساندن محتوا به دست کاربران می‌گوید بهره‌گیری از ابزارهایی همچون ساعت‌های هوشمند که کاربر دائماً با آن‌ها سروکار دارد، می‌تواند یک ابزار عالی برای رساندن پیام‌های بازاریابی تلقی شود.

 

وی خاطرنشان کرد اکنون زمان آن فرارسیده که بازاریاب‌ها به ارسال محتوا بر دیوایس‌های پوشیدنی بی اندیشند چراکه 1 تا 5 درصد ترافیک آن‌ها از مجرای همین ابزار تأمین می‌گردد.

 

گجت‌های پوشیدنی

 

شرکت GSK یک اپلیکیشن به نام MyAsthma برای افراد مبتلا به آسم طراحی کرده که اطلاعات مفیدی را در بازه‌های زمانی مختلف در اختیار بیماران قرار می‌دهد.

 

به‌عنوان‌مثال، اگر یک فرد مبتلا به تنگی نفس به منطقه‌ای سفر کند که میزان آلودگی در آنجا بالاست، این اپ پیام‌های هشداردهنده صادر نموده و او را به انجام برخی کارها دعوت می‌کند.

 

Kai Gait می‌گوید انتشار این دسته از محتواهای سلامتی و هشداردهنده بر روی ساعت هوشمند کاربر، به این معناست که فرد می‌تواند اطلاعات موردنیاز و ضروری را زودتر دریافت نموده و اقدامات احتیاطی را اتخاذ کند.

 

نکته دیگری که در مورد ابزارهای پوشیدنی باید مدنظر قرار گیرد، استفاده از سنسور در بسیاری از این دستگاه ها است؛ مانند سنسور اندازه‌گیری ضربان قلب.

 

Kai Gait ایده جالبی دارد: شما می‌توانید یک سنسور برای اندازه‌گیری احساسات کاربر نصب کنید تا فرضاً خوشحالی و هیجان او را برآورد نمایید، و بر همین اساس دریابید که در آن لحظه کدام محتوا مناسب حال اوست.

 

البته اینجا یک اما و اگری هم وجود دارد و آن احترام به حریم خصوصی کاربر و جلوگیری از دخالت بی‌جا در زندگی شخصی اوست.

 

به‌هرحال، این کارشناس به بازاریاب‌هایی که می‌خواهند برای گجت‌های پوشیدنی محتوا تولید کنند، چهار توصیه دارد:

– مشکلی را حل کنید؛

– از محتواهای خرد و کوچک (میکرو) استفاده کنید؛

– مفهومی (contextual) عمل کنید و

– جانب احتیاط را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *