بازاریابی از طریق ویدیو
20 دسامبر, 2014
تبلیغاتِ واکنشی، روندی جدید در صنعت تبلیغات
21 دسامبر, 2014
نمایش همه

راه‌هایی برای توسعه‌ی محیط کار

کارکنان موفق اغلب در یک فضای کاری مطلوب کار می‌کنند که باعث افزایش بهره‌وری و خلاقیت می‌شود. بررسی‌ها نشان داده‌اند شرایط فیزیکی محیط کار بر بهداشت روانی کارکنان سازمان‌ها اثرات بسیاری دارد و در صورتی که محیط فیزیکی مناسب باشد منجر به بهبود عملکرد و ارتقای کیفی کارکنان خواهد شد.

Screen-Shot-2014-09-30-at-9.43.54-AM

یک محیط کاری مناسب می تواند بر رشد ارزش‌های سازمانی، اخلاقی، افزایش کیفیت کار ، کاهش فشار کار و فرسودگی ناشی از آن تاثیر گذاشته و اسباب خشنودی ‌و رضایت کارکنان را فراهم نماید. چهار استراتژی زیر را برای توسعه‌ی دفتر کار خود اعمال کنید تا خروجی تیم شما بالا برود.

 

تحقیقات خود را انجام دهید.

بهترین راه صحبت به طور مستقیم با کارکنان شرکت است. از کارکنان‌تان بپرسید که چه چیزهایی را می‌خواهند و چه چیزی را نمی‌خواهند و به پیشنهادات آن‌ها برای بهبود گوش فرا دهید. با استفاده از این تاکتیک شما در یک موقعیت عالی برای بهینه‌سازی فضای کاری براساس نیازهای واقعی قرار خواهید گرفت.

 

به کارکنان‌تان حق انتخاب بدهید.

برخی از دفاتر دارای اطاقک‌هایی هستند، در حالی که برخی دیگر یک فضای بزرگ برای کار جمعی فراهم می‌کنند. هیچ‌کدام نسبت به دیگری برتر نیست. بنابراین به کارکنان‌تان اجازه انتخاب دهید که چه سبکی را برای کار خودشان بهترین می‌دانند. آیا آن‌ها حفظ حریم خصوصی‌شان را دوست دارند و یا همکاری را. با اجازه دادن به کارکنان برای تصمیم‌گیری حس اعتماد را ایجاد می‌کنید که راه طولانی است.

 

از فناوری‌های جدید استفاده کنید.

فناوری برای محل کار بسیار ضروری است. اما شما باید با گسترش فناوری‌ها متناسب با آن‌ها تکامل پیدا کنید. در ابتدا مطمئن شوید که ابزار تکنولوژی برای کارکنان و کار شما مناسب خواهد بود. با پیدا کردن فناوری‌های جدید همه‌ی شکاف‌های موجود را پر کنید.

 

از یک مشاور برای طراحی محل کار کمک بگیرید.

کارکنان‌تان را وادار به استفاده ارزشمند از زمان بکنید و از آن‌ها بخواهید در تزئین شرکت کمک کنند. برون‌سپاری کار طراحی داخلی و گرفتن مشاور طراحی از یک مشاور که تجربه و تخصص دارد بسیار مفید خواهد بود. زیرا او در سازمان‌های دیگر مشکلات و مسائل را دیده است و استراتژی‌هایی جالبی را به شما توصیه خواهد کرد.

 

شگفت‌انگیز نباشید، بهینه باشید.

با این‌که به نظر می‌رسد هر چیزی که بزرگ باشد بهتر است، گاهی این اتفاق نمی‌افتد. در هر کاری که انجام می‌دهید بهینه‌سازی را در نظر داشته باشید.

 

 

برچسب ها: فضای کاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *