استفان شاپیرو: متخصص نوآوری در کسب‌وکار
12 دسامبر, 2014
نشستی با دکتر شیخ زاده در مورد بازاریابی مجدد
13 دسامبر, 2014
نمایش همه

راه‌هایی برای ایجاد تغییرات بازاریابی در سال 2015

آیا فکری برای تغییر بازاریابی دیجیتال خود برای سال آینده دارید؟ اتفاقات و تغییرات بزرگی در سال آینده رخ خواهد داد، به خصوص در فضای بازاریابی دیجیتال. توجه به روندهای زیر شرکت شما را در سال آینده برای ارتباط با مصرف‌کنندگان از طریق رسانه‌ها و کانال‌هایی که آن‌ها ترجیح می‌دهند کمک خواهد کرد.

120514-digital-marketing-660x369

1) استفاده از تلفن‌های همراه و تبلت بیشتر و بیشتر خواهد شد.

مطالعات نشان می‌دهند تا سه سال دیگرحدود 90 درصد استفاده از اینترنت از طریق گوشی‌های تلفن همراه خواهد بود. بنابراین اگر سایت شما به خوبی در این دستگاه‌ها نمایش داده نشود، شما فرصت را برای ارتباط با مشتریان از دست خواهید داد. تمام رسانه‌های کمکی خود از قبیل صفحات وب، اینفوگرافیک‌ها و کلیپ‌های ویدئویی خود را مناسب دستگاه تلفن همراه طراحی کنید. گسترش استفاده از تلفن‌های همراه باعث خواهد شد بسیاری از افراد از اپلیکیشن‌ها استفاده کنند بنابراین باید سایت و منایع آنلاین را برای تلفن‌های همراه طراحی کنیم.

 

2) ویدئوها بسیار بیشتر از متن مورد توجه قرار خواهند گرفت.

استفاده از ویدئو در چند سال اخیر رواج بسیار زیادی در سراسر فضای مجازی داشته است به طوری‌که امروزه حدود 50 درصد از جستجوهای گوگل در آمریکا جستجوهای ویدئویی است و روزانه حدود سه میلیارد فیلم در سایت یوتیوب مشاهده می‌شود. این رشد هم‌چنان در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

3) استفاده از طنز در محتوا باعث ویروسی شدن آن خواهد شد.

طنز در حال حاضر به دنبال ویروسی شدن است، اما آن معمولا به روش‌های غیر حرفه‌ای استفاده می‌شود. بازاریابانی که مایل به دریافت توجهات بسیار هستند باید در محتوای خود این استراتژی را به کار گیرند.

مردم کنونی افرادی هستند که دوست دارند در مورد خریدهای‌شان تحقیق کنند. مطالعات نشان می‌دهند حدود 50 درصد از آن‌ها از چهار منبع و یا بیشتر قبل از تصمیم‌گیری اطلاعات جمع‌آوری می‌کنند. آن‌ها بیشتر احتمال دارد که به طنز و شفافیت پاسخ بدهند. کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به ویژه می‌توانند از این روند بهره‌ی بهتری ببرند.

 

4) ایجاد یک تجربه مشتری

در حال حاضر کمپین‌های بازاریابی محتوای بسیاری از شرکت‌ها کمی پیچیده و پراکنده است. آن‌ها معمولا فیسبوک، توئیتر، وب‌سایت شرکت، پینترست و غیره را به کار می‌گیرند. بازاریابان هوشمند در سال آینده باید روی ایجاد یک تجربه مشتری سازگار در تمام کانال‌ها تمرکز می‌کنند.

 

5) بازاریابی شخصی‌سازی‌شده

مصرف‌کنندگان عصر حاضر برای وفادارشدن به دنبال رویکردهای شخصی‌سازی شده هستند. آن‌ها انتظار دارند که با هر کدام‌شان به عنوان  یک فرد مستقل برخورد شود و نیازهای شخصی آنان در نظر گرفته شود. این انتظارات با گذشت زمان بسیار زیاد خواهد شد و به لطف تکنولوژی‌های اجتماعی و فرآیندهای فناورانه، انتقال پیام به مصرف‌کننده مبتنی بر ذائقه و سلیقه مصرف‌کنندگان خواهد بود.

برچسب ها: بازاریابی دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *