صرفه جویی در بودجه بازاریابی
28 ژوئن, 2014
چگونه این سه عادت نادرست بازاریابی را ترمیم کنیم؟
29 ژوئن, 2014
نمایش همه

راهبرد هواداری از برند

هر برندی طرفدارانی می خواهد. با توجه به گفته های Janessa Mangone، افرادی که فعالانه به ترویج برند شما می پردازند، 50٪ موثرتر از مشتریانی هستند که به طور متوسط ​​در تضمین فروش های جدید به شما کمک می کنند. بنابراین شاید جذب آنها بهتر از این است که به شانس متکی باشید. در اینجا برخی نکات ساده که تعجب شما را در این موضوع بر خواهند انگیخت، یادآوری می کنیم.به طرفداران چیزی برای صحبت کردن بدهید. چیزی که از به اشتراک گذاشتن آن لذت ببرند- اخبار، ایده ها، راهنمایی ها، پرسش های متداول، مطالعات موردی، ویدئو و بازبینی هایی را در اختیار کسانی که دوستدار برند شما هستند بگذارید تا با شور و شوق با دیگران به اشتراک بگذارند. با استفاده از بازاریابی ایمیلی، به آنها اطلاعاتی که در رسانه های عمومی منتشر نمی شود، بدهید و ترافیک رد و بدل شدن ایمیل ها را تماشا کنید. این یک راه ساده برای بررسی اثر تقویت کنندگی ناشی از حضور طرفداران است. در حالی که شرکت ها به طور فزاینده در جستجوی بازاریابی محتوا برای آوردن افراد جدید به برند خود هستند، درگیر کردن مشتریان فعلی کار آسان تری به نظر می رسد. در نوشته جامعی از Joe Pulizzi می توانید چگونگی جذب و حفظ مشتریان را از طریق تولید محتوا دنبال کنید.


مشتریان وفادار را تشخیص بدهید – تشخیص ممکن است از طریق تخفیف، دعوت به رویدادها، پیش نمایش های ویژه یا محتوای منحصر به فرد شکل بگیرد. مهمتر از همه، از این افراد برای حمایت شان همواره سپاسگذار باشید و مطمئن شوید که آنها هرگز این احساس را نمی کنند که برای تایید شدن شما نگه داشته شده اند در این لینک ببینید این ایده برای استارباکس چگونه کار می کند.


بر افراد تاثیرگذار صنعت، تمرکز کنید-
چیزهایی را که آنها می توانند به دیگران بگویند، به آنها منتقل کنید. این گروهی متفاوت از شبکه حمایتی شماست چرا که مطمئن نیستید آنها طرفداران پرشوری برای شما باشند. اما در دنیایی که در آن هر کس می خواهد مطلبی را به اشتراک بگذارد، به کسانی بها بدهید که نفوذ اطلاعاتی دارند و نیاز به گسترش این اطلاعات، باعث می شود حمایت ارزشمند گروه های ثالثی که افراد جدیدی به برند شما می آورند را به دست آورید و وفاداری کسانی که در حال حاضر دنبال کنندگان شما هستند را تثبیت کنید.


تالار مشاهی، بسازید- اگر افراد مشهور و یا کسانی که در کانون توجه هستند در میان طرفداران خود دارید، با دلایل و برنامه هایی، به مناسبت هایی آنها را با برند خود گرد هم آورید. اگر افراد مشهور و یا بدنام در میان مشتری های شما نیستند، پس از آن به دنبال توسعه برنامه سفیر برای برند خود باشید. نگاه کنید Lululemon چگونه این کار را انجام می دهد.


برای دیگران عمل کنید– توجه دیگران را به کارهای خوبی که در جامعه یا برای تغییر اجتماعی انجام می دهید، جلب کنید و طرفداران خود را تشویق به پیوستن به آن کنید. این مشتریان جدید شما را گسترش می دهد و غرور و افتخاری که طرفداران شما احساس می کنند را تقویت می کند.


مردم را گرد هم آورید- حس اجتماعی آنلاین را با راه اندازی یک سایت حامیان تشویق کنید، این روش ساده و بسیار موثری برای جمع کردن افرادی است تا بتوانند در مورد برندی که دوست دارند، صحبت کنند و برای دیگرانی که درکی از چیزی که برند شما ارائه می دهد، ندارند، بتواند رفع مشکل کند. با توجه به استفاده گسترده از سایت های مرور محصول برای تایید تصمیم گیری خرید، و آمار Mangone که 83 درصد از مصرف کنندگان در حال خرید آنلاین، نیازمند به حمایت مشتری هستند، باعث می شود که افرادی که با شما تماسی ندارند را با افراد در تماس، ارتباط دهید.
همچنین لازم است که به جامعه طرفداران خود، همینطور کارکنان تان، محلی برای به اشتراک گذاشتن و گفتن ایده هاشان اختصاص بدهید.


اگر هنوز در مورد اینکه چه کسانی و چگونه طرفدار شما می شوند، مطمئن نیستید؟ در اینفوگرافی Mark Fidelman میتوانید 7 نوع طرفداری را بیاموزید.


شاخصی که توسط گروه مشاوره بوستون منتشر شده، نشان می دهد که چرا بیشتر برندها باید تلاش بیشتر خود را به افزایش وفاداری و فروش به این طریق قرار دهند. در میان یافته های آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:


حامیان اثبات گرا تمایل دارند در صنایعی که محصولات یا خدمات شان موجب بروز احساسی بیشتر می شود، و در رده هایی “ایده آل” و برای خریدهای قابل مشاهده که شامل پول و زمان جستجوی قابل توجه است، قرار گیرند.
حامیان خود به خودی تاثیری بسیار بیشتر از توصیه های معمولی بر جای می گذارند.
شرکت ها اغلب ورودی ای که از طریق غیر مشتریان می آید، نادیده می گیرند، اما این افراد می توانند به ویژه در صنایع و یا بخشهایی که در آن تنها تعداد کمی از مصرف کنندگان خرید می کنند، و یا خرید ها به ندرت صورت می گیرد، موثر باشند.


یک توصیف جالب دیگر در یک یافته دیگر از تحقیقات BCG آمده، و آن این است که همواره به شهرت خود توجه ویژه داشته باشید. انتقاد کردن از یک برند تاثیرگذاری بسیاری بیشتری از ستایش کردن آن دارد.

منبع: brandingstrategyinsider.com
نویسنده: Mark Di Somma

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *