وبلاگ
آیا وبلاگ شما باید مرکز استراتژی محتوا شما باشد؟
14 آوریل, 2016
شخصیت برند
پنج ویژگی شخصیت برند
16 آوریل, 2016
نمایش همه

رابرت دابل یو. بلای : مشاور و نویسنده

رابرت دابل یو. بلای

رابرت دابل یو. بلای : مشاور و نویسنده

نام به انگلیسی: Robert W. Bly

تاریخ و محل تولد: 21 جولای 1957، نیوجرسی، ایالات متحده آمریکا

 

رابرت دابل یو. بلای

رابرت دابل یو. بلای

 

رابرت دابل یو. بلای (Robert W. Bly) نویسنده و مشاور مستقل در حوزه بازاریابی با بیش از 35 سال سابقه در عرصه بازاریابی صنعتی و بازاریابی (پاسخ) مستقیم است. او با بیش از 100 مشتری مطرح دنیای امروز بازاریابی از قبیل شرکت های IBM، A&T، Emraer Executive Jet، Intuit، Boardroom، Grumman و . . . کار حرفه ای انجام داده است. او نویسنده 85 کتاب است و در حال حاضر ستون نویس ثابت برای مجله بازاریابی هدف (Target Marketing Magazine) است.

 

او پس از تولد در ایالت نیوجرسی بزرگ شد و دوره نوجوانی را در آنجا گذراند. در سال 1979 موفق به اخذ مدرک مهندسی شیمی خود از دانشگاه روچستر شد و فعالیت نویسندگی خود را در چهار سال متوالی در روزنامه دانشکده مربوطه پیگیری کرد. پس از فارغ التحصیلی آغاز به کار نویسندگی در مجموعه Westinghouse Electric کرد و پس از آن چند سالی هم در همین زمینه با شرکت مهندسی نیویورک New York engineering firm همکاری داشت. وی اولین کتاب خودش را در سال 1982 در زمینه نگارش و تألیف تخصصی منتشر ساخت. در سن 27 سالگی دهمین کتاب خود را با عنوان راهنمای کپی رایتر منتشر ساخت.

 

اکنون مدتی است که نگارش کتاب به شیوه قبل و سنتی را به دلیل کمک به رونق کتاب های الکترونیک کنار گذاشته و کتاب های دیگر خودش را در این قالب منتشر می کند.

 

در حال حاضر وی در صنعت بازاریابی اطلاعات فعالیت می کند و در شهر مونت ویل از ایالت نیوجرسی زندگی می کند.

 

یک از معروف‌ترین کتاب های وی با عنوان “ادبیات تبلیغ” در ایران با ترجمه منیژه شیخ جوادی (بهزاد) توسط انتشارات سیته در سال 1393 به چاپ رسیده است.

 

برچسب ها: رابرت دابل یو. بلای, نخبگان بازاریابی و تبلیغات ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *