ده فاکتوری که تعیین کننده یک شخصیت خوب فروش – بخش دوم

وبلاگ
هفت دلیل مبنی بر لزوم داشتن وبلاگ در هر سایت فروش الکترونیک – بخش دوم و پایانی
18 فوریه, 2017
ویدئو
نقش حیاتی که ویدئو در موفقیت کمپین‌های بازاریابی شما بازی می‌کند
20 فوریه, 2017
نمایش همه

ده فاکتوری که تعیین کننده یک شخصیت خوب فروش – بخش دوم

فروش

در مطلبی که دو روز قبل برای شما منتشر کردم، در مورد شخصیت یک فروشنده خوب برای موفقیت در عرصه فروش گفتم و برخی از ویژگی های تعیین کننده و اثرگذار آن را برشمردم، در این مطلب بقیه این فاکتورها را بررسی می کنیم:

3- عزم و تصمیم – روز‌های پیاپی شما برای کسب نتایج دلخواه خود همواره تحت فشار بسیار زیاد قرار دارید. علاوه بر آن، همواره باید در جستجوی یافتن مشتریان جدید باشید، آنها را قانع کنید که محصول مورد نظر را خریداری کنند و روابط خود با آنها را حفظ کنید. از این رو، بطور کلی می‌توان گفت ادامه دادن کار در طولانی مدت برای یک فروشنده عموماً کار سخت و دشواری است. بنابراین شخصی که می‌خواهد در این زمینه فعالیت کند باید شخصیت بخصوصی داشته باشد، یعنی فارغ از نتیجه همواره با عزم راسخ به کار و فعالیت خودش ادامه دهد. کار میدانی، پیگیری‌های منظم، موارد طرد شدن و عدم پذیرفته شدن از طرف دیگران مراحلی هستند که به راحتی می‌توانند بر تصمیم هر فردی برای ادامه کار تاثیرگذار باشند. یک شرکت همواره توقع و انتظار یک شخصیت ثابت و مصمم برای فرد فعال در حوزه فروش خودش را دارد.

 

4- خود انضباطی – تادیب نفس – اگر نظم و انضباط نداشته باشید، هیچ چیزی قابل دستیابی نیست و توجه به این نکته هم حائز اهمیت است که در حوزه کسب و کار همانند فروش هیچ شخصی غیر از خودتان نمی‌تواند بر نظم و انضباط و عملکرد شما نظارت دقیق داشته باشد. اغلب شرکت ها امروزه اختیار کامل برای مدیران فروش و فروشندگان در نظر می‌گیرند و در این مقام فروشندگان می‌توانند به هر شکلی که صلاح می‌دانند اقدام کرده و فعالیت‌های خودشان را انجام دهند و تنها باید نتایج خواسته شده را ارائه کنند، دقیقاٌ همانند افرادی که در حوزه کارآفرینی فعالیت می‌کنند. هیچ کس بر این دو گروه نظارت مستقیم ندارد. در این موارد است که خود انضباطی بسیار کاربردی بوده و مفید واقع می‌شوند، چرا که نتیجه مطلوب تنها زمانی حاصل می‌شود که شما علیرغم عدم دریافت نظارت از یک مقام بالاتر باز هم کار خود را بخوبی انجام دهید.

 

فروش

 

5- قابلیت مدیریت فشار – همچنان که در نکات بالا به آن اشاره شد در یک بازه زمانی ممکن است برای دستیابی به اهدافی که برای فروش خود تعیین کرده‌اید تحت فشار زیادی قرار داشته باشید، و از طرف دیگر برای حل و رفع مشکلات خودتان هم باید همواره تلاش زیادی به خرج دهید. در عین حال باید با مسئله طرد شدن و عدم پذیرش پیشنهاد خود توسط دیگر مشتریان را پذیرفته و در برابر آن رفتار خوب و معقولی از خود نشان دهید و البته در مورد سرپرست و … هم جوابگو باشید. در مجموع می‌توان گفت که از هر طرف باید انتظار فشار را داشته باشید. از این رو، فاکتور اصلی و تعیین کننده در شخصیت یک فروشنده توانایی اداره کردن و برآمدن از پس تمامی این فشارها است.

 

6- سخت + هوشمندانه کار کردن – هیچ فروشنده‌ای فقط و فقط با کار و تلاش زیاد نمی‌تواند به اهداف و نتایج عالی و فراتر از انتظار دست پیدا کند و همچنین هیچ فروشنده نمی‌تواند تنها با کار هوشمندانه و از روی فکر هم به چنین نتایجی دست یابد. برای داشتن یک شخصیت بهینه در رابطه با فروش شما همواره باید تعادلی بین کار هوشمندانه و سخت کار کردن برقرار کنید. باید بصورت هوشمندانه هدفگذاری کنید و سپس باید به سختی سعی و تلاش کنید تا اهداف مورد نظر را به مشتری تبدیل کنید. از این رو، ترکیب کار هوشمندانه و سخت فوق‌العاده بوده و بهترین فروشنده‌ها ترکیبی از هر دو آنها را در آستین دارند.

ادامه دارد . . .

برچسب ها: خصوصیت یک فروشنده موفق, شخصیت فروشنده, فروشنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *