طراحی لوگو
طراحی لوگو کسب‌وکار و سه راهکار جهت تحقیق
19 می, 2016
بازاریابی عصبی
بازاریابی عصبی چه چیزی در مورد بازاریابی به ما یاد می‌دهد؟
21 می, 2016
نمایش همه

دان شولتز : نویسنده، مدرس و محقق بازاریابی

دان شولتز : نویسنده، مدرس و محقق بازاریابی

نام به انگلیسی: Don Edward Schultz

تاریخ و محل تولد: 20 ژانویه 1934، ووکا، اکلاهما

آدرس ایمیل: dschultz@northwestern.edu

 

دان شولتز

 

دان شولتز استاد بازنشسته دانشگاه نورت وسترن (Northwestern University) است. وی بیش از هر چیز برای امور تحقیقاتی و نویسندگی در حوزه ارتباطات یکپارچه بازاریابی شناخته می شود.

 

حوزه هایی که در دانشگاه بصورت تخصصی تدریس می کرد عبارت از مدیریت بازاریابی، ارتباطات یکپارچه بازاریابی، فرایند استراتژیک ارتباطات یکپارچه بازاریابی و همچنین بازارهای نوظهور هستند.

 

از دیگر حوزه هایی که در آنها بصورت تخصصی دست به تحقیقات گسترده زده است می توان از مدل های ارتباطات یکپارچه بازاریابی، برند و فرایند های برندسازی خصوصا در چین و هندوستان نام برد.

 

در سال 1992، فدراسیون تبلیغات آمریکا وی را به عنوان مربی فرهیخته سال در حوزه تبیلغات معرفی کرد و در سال 1998 مجله مدیریت بازاریابی و فروش وی را به عنوان یکی از 80 فرد تاثیر گذار در حوزه بازاریابی و فروش در دنیا معرفی کرد.

 

در حالیکه از وی به عنوان پدر بازاریابی یکپارچه نام برده می شود، اما دان شولتز در واقع نویسنده و نویسنده همکاری در نگارش و تالیف 13 کتاب در حوزه بازاریابی شناخته می شود که ارتباط یکپارچه بازاریابی (1993)، ارتباطات جهانی (2000) و ارتباطات یکپارچه بازاریابی: نسل بعدی (2003) از جمله آنهاست. وی ستون نویس ثابت در مجله مدیریت بازاریابی در حوزه بازاریابی یکپارچه است، قابل ذکر است که این مجله یکی از مجالات معتبر و مورد تائید انجمن بازاریابی آمریکا است.

 

پیش از فعالیت آکادمیک، وی به مدت 15 سال در حوزه تبلیغات فعالیت های بسیار زیادی را انجام بود.

 

دان شولتز لیسانس خودش را در رشته مدیریت بازرگانی در سال 1957 از دانشگاه اوکلاهاما اخذ کرد و سپس فوق لیسانس خودش را در رشته هنر با گرایش تبیلغات از دانشگاه دولیت میشیگان در سال 1975 اخذ کرد و سپس برای دوره پی اچ دی، در رشته رسانه های جمعی اقدام کرد که در سال 1977 هم موفق به اتمام این دوره شد.

 

ور در حال حاضر در منطقه شهری شیکاگو سکونت و به سخنرانی برای گروه های علمی و تخصصی مختلف در جمع های رسمی و آکادمیک در حوزه های ارتباطات یکپارچه بازاریابی، بازاریابی، برندینگ، تبلیغات، ترفیع فروش و مدیریت ارتباطات در اروپا، آمریکای جنوبی، آسیا / اقیانوسیه و خاور میانه و همچنین آمریکای شمالی می پردازد. وی همچنین بنیان گذار و مدیر مجموعه ای به نام Agora است که به ارائه مشاوره های مدیریت، ارتباطات و برندینگ مشغول است.

برچسب ها: دان شولتز, نخبگان بازاریابی و تبلیغات ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *