نردبان وفاداری مشتری
نردبان وفاداری مشتری و چگونگی استفاده از آن
21 ژوئن, 2016
چت‌بات
مزایای ابزار چت‌بات برای برندها و بازاریاب‌ها
22 ژوئن, 2016
نمایش همه

داستان محتوا – ظهور بازاریابی جدید

داستان محتوا

از زمانی که افراد غارنشین برای فروش چوب شروع به نوشتن بر روی دیوار غارها کردند، محتوا در حال تغییر شیوه انجام تجارت و مدیریت کسب‌وکارها به شکلی اساسی بوده است. اما امروزه بیش از هر دوره دیگری محتوا در حال تأثیرگذاری و ایجاد تغییر در رویکرد بازاریابی سنتی است. چرا؟ چون مشتریان کنترل کامل هر آنچه تمایل به ایجاد ارتباط با آن دارند، در اختیار گرفته‌اند. در حدود بیست‌وپنج سال پیش برندها بزرگ پیام‌های انتقالی را از طریق تبلیغات در کنترل داشتند و شرکت‌های مالک رسانه‌های بزرگ نیز به کنترل امواج انتقالی از طریق هوا و حتی کارخانه‌های چاپ می‌پرداختند.

 

فناوری بازی را تغییر داده است. مصرف‌کنندگان به‌راحتی قادر به نادیده گرفتن محتوای نامربوط و تبلیغات هستند. بنابراین برندها برای عبور از این صد و شکستن حجم پیام‌های ارسالی به سمت آن‌ها نیاز به بازگو کردن داستان‌های قابل‌توجه و چشم‌گیری هستند که ارزش گوش کردن داشته باشند . . . و در این اثنا آن‌ها خود در حال تبدیل‌شدن به رسانه هستند.

 

 

داستان محتوا : ظهور بازاریابی جدید، عنوان یک فیلم مستند است که توسط موسسه بازاریابی محتوایی تهیه و تولیدشده است و درواقع اولین فیلم جامع از نوع خودش برای این صنعت است. فیلم داستان محتوا به بررسی و کاوش در رابطه با تکامل بازاریابی محتوا از منظر برندهای بزرگ و مطرح جهان از قبیل رِد بول، کرافت و ماریوت و شخصیت‌های تأثیرگذاری از قبیل جو پولیزی، اَن هندلی، اسکات استراتن، جِی بائر و دیگر افرادی از این صنعت می‌پردازد. با نشان دادن و پرداختن به موارد عینی مطالعاتی از پیشگامان این حوزه تا نوآوران امروزی در حوزه بازاریابی، شما به‌خوبی درک می‌کنید که این شکل از بازاریابی از ابتدا تاکنون به چه صورتی تغییر کرده است و به تغییر دادن کسب‌وکارها و رسانه‌ها تا ابد ادامه می‌دهد.

 

برخی نظرات بزرگان این عرصه:

“فیلم مستند داستان محتوا فیلم خوب و پرمحتوایی برای هر بازاریاب محتوایی است، خواه یک بازاریاب محتوایی کارکشته و باتجربه باشد یا به‌تازگی وارد این عرصه شده باشد. این فیلم دقیقانشان می‌دهد که بازاریابی محتوایی یک مفهوم جدید و نوآورانه نیست، بلکه یک شیوه و رویکرد تمرین شده و اثبات‌شده است که خصوصاً زمانی که باهدف خدمت‌رسانی به مشتری اجرا شود، با موفقیت بسیار زیادی روبرو می‌شود. البته من ترجیح می‌دادم به داستان عشقی موجود بین جو پولیزی و رابرت رز بیش از این پرداخت می‌شد، امام حدس می زنم که این موضوع برای پرداختن در قسمت بعدی از فیلم گذاشته باشند.”

جفری ک. روهرز

مدیر ارشد بازاریابی در مجموعه یکست

 

آن دسته از بازاریابانی که در حال سعی و تلاش – احتمالاً ناموفقت آمیز – برای ایجاد فرهنگی در رابطه با محتوا در سازمان خودشان هستند، باید تصمیم‌گیرندگان خودشان را به‌اجبار بر روی یک صندلی ببندند و آن‌ها را مجبور به تماشای این فیلم مستندنمایند. این فیلم از شدت ترس آن‌ها در مورد معنای احتمالی “بازاریابی محتوایی” می‌کاهد و این ترس را با یک مفهوم بصری از توانایی و قدرت محتوا در صورت اجرا صحیح و هدفمند آن جایگزین می‌سازد. علاوه بر ایده نرم و البته مبهم داستان‌گویی، این بیش از هر چیز به چیزی می‌پردازد که از بالاترین میزان اهمیت برای مدیران ارشد سازمان برخوردار است: تمایز کامل و واقعی که می‌تواند منجر به فروش و همچنین رابطه دوجانبه و ادامه‌دار بین مخاطب و برند شود.

کریگ کوفِی

مدیر ارتباطات بازاریابی در مجموعه لینکولن الکترونیک

برچسب ها: داستان محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *