بهترین نقل‌قول‌های Advertising Week
7 اکتبر, 2014
دوازده قانون برای ساختن کسب‌وکارهای بزرگ
8 اکتبر, 2014
نمایش همه

حفظ وعده‌ برند

واژه‌ی برند برای بیشتر مردم حتی بسیاری بازاریابان مجرب به طور کامل درک نشده است. دلیلش این است که برند یک لوگو، شعار و یا دیگر موارد ملموس نیست. برند یک وعده است و غیرملموس. وعده‌ی برند شما باید کل کسب‌وکار شما و جنبه‌های متفاوت آن را تعریف کند.

 

Brand-Strategy-Brand-Promise

 

صاحب‌نظران معتقدند وعده‌ی برند چیزی است که از آن طریق مزایای وعده داده شده برای مشتری در قالب تجربیاتی که او از خرید خواهد داشت، تشریح می‎شود. ما معمولا بیشتر زمان‌مان را صرف کمک به سازمان برای شناسایی و توسعه‌ی باصرفه‌ترین استراتژی‌های برند و حفظ وعده‌های برند می‌کنیم. وعده‌ی برند یک مسئله است و ارائه‌ی آن مسئله‌ای دیگر. وعده دادن آسان است آن ‌چیزی که مهم است ارائه‌ی این وعده است. هنگامی که برند نتواند به وعده‌ی خود عمل کند، مصرف‌کنندگان ناراضی می‌شوند و این یک عکس‌العمل طبیعی انسانی است. وعده‌ی برند شما می‌تواند وفاداری مشتریان را ایجاد کند و یا آن را از بین ببرد.

 

برندهایی که به‌صورت مداوم در هر جنبه‌ای- تبلیغات، روابط کارکنان و غیره- وعده‌ی خود را حفظ می‌کنند بسیار قدرتمند خواهند بود. وقتی مصرف‌کنندگان به یک برند اعتماد کنند، نه تنها خرید را تکرار خواهند کرد بلکه تبدیل به وفاداران و حامیان برند خواهند شد و احتمال اینکه در مورد برند با بقیه صحبت کنند زیاد است. به عبارت دیگر حفظ وعده‌های برند منجر به تکرار خرید، وفاداری، افزایش آگاهی در مورد برند و مشتریان جدید می‌شود.

 

فکر نکنید که وعده‌ی برند امروز شما برای همیشه مناسب کسب‌وکارتان خواهد بود، مصرف‌کنندگان و بازار دائما در حال تحول هستند، برند و وعده‌ی برند شما نیاز به تحول همراه با آن‌ها دارند. به مصرف‌کنندگان‌تان اهمیت دهید، به گرایش‌ها توجه کنید و مطمئن شوید که وعده‌ی برندتان همیشه متناسب با هدف‌تان است.

 

بخشی از مشکل هماهنگی سازمان برای حمایت از وعده‌ی برند است. وعده‌ی برند ممکن شامل مفاهیم معیارهای عملکرد، آموزش، طراحی سازمان، سیستم‌های داخلی، فرآیندها، سرمایه‌گذاری، سیستم‌های تشخیص پاداش، استانداردهای کیفیت، ویژگی‌های محصول، بودجه‌بندی و غیره باشد. این بدان معنی است که ارتباطات داخلی و آموزش استراتژی‌های برند و وعده‌ی برند منجر به موفقیت حیاتی سازمان می‌شود. علاوه بر آن، این امر می‌تواند به همه کمک کند تا درک کنند که چرا این وعده‌ی خاص انتخاب شده است.

 

وعده‌ی برند باید در سطح ارشد سازمان تدارک دیده شود. ارائه‌ی صحیح وعده‌ نیازمند تنظیم با ماموریت‌ها، چشم‌انداز و برنامه‌های سازمان است. تنها چیزی که بدتر از نداشتن یک وعده‌ی برند منحصربه‌فرد و قانع‌کننده است شکست هنگام ارائه‌ی وعده‌ی برند است.

برچسب ها: وعده برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *