هفت کاری که پیش از ارائه پروپوزال باید انجام دهید
10 نوامبر, 2016
عرضه داخل فروشگاهی
نکاتی کلیدی در رابطه با عرضه و نمایش داخل فروشگاهی محصول
12 نوامبر, 2016
نمایش همه

چرا حضور در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای کسب‌وکارهای کوچک حیاتی است؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام

آیا کسب‌وکار شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام حضور دارد؟ برای برخی پاسخ قطعی به این پرسش “بله” است. اما برخی دیگر برای پاسخ دادن هنوز تعلل می‌کنند – آن‌ها درواقع از یادگیری مدیریت و نشر محتوا و . . . در یک شبکه دیگر ترس و واهمه دارند. اگر محصول یا خدمتی را عرضه می‌کنید، یک فروشگاه و ویترین در اختیاردارید، یا دانش، توصیه یا پیشنهادی برای اشتراک‌گذاری با مشتریان خود دارید، در اختیار گرفتن یک حساب کاربری در این شبکه شاید گزینه با ارزش برای شما تلقی شود. اگر هیچ‌یک از کارها و فعالیت‌ها فوق را انجام نمی‌دهید، چه!؟پس احتمالاً اصلاً کسب‌وکار و درآمدی قانونی برای خود ندارید.

در ادامه اشاره‌ای کوتاه دارم به برخی از مواردی که کسب‌وکار شما با عدم حضور در این شبکه درواقع از در حال از دست دادن است.

پیش از هر چیز توصیه می‌کنم این کار را با داشتن یک حساب ساده در شبکه اجتماعی اینستاگرام آغاز کنید، برای این بخش از کار حتی می‌توانید با حساب یکی از دوستان خود هم شروع کنید. در این مرحله باید در بخش جستجو اینستاگرام جستجویی را انجام دهید و ببینید شاید پیش‌ازاین اصلاً در این شبکه حضورداشته‌اید و خودتان خبر ندارید. منظور این است که ببینید که آیا تصویری از کسب‌وکار شما، فروشگاه شما و یا حتی خود شما توسط دیگران در این شبکه به اشتراک گذاشته‌شده که خود شما خبر نداشته باشید؟ آیا کسی هست که از نام شما پیش‌ازاین استفاده کرده باشد؟ اگر چنین است، کیفیت کار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا اگر خودتان بودید این ایرادها و مشکلات بازهم مرتکب می‌شدید یا کاری بهتر و باکیفیت بالاتر ارائه می‌کردید؟

 

شما با چرت زدن خود فرصت‌های بی‌شماری را از دست می‌دهید

به یاد داشته باشید که عدم توجه شما به بازار خودتان در اینستاگرام تقریباً برابر با خوابیدن در پشت فرمان اتومبیل است. توجه کنید که روندها اغلب در این شبکه تصویری شکل می‌گیرند و زمانی که در بخش‌ها و دیگر شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شوند، گروهی هرچند کوچک در نقطه‌ای دیگر سود اولیه‌ای را در رابطه با آن برای خود کسب کرده‌اند و شما درواقع به همان میزان در رقیب خود عقب‌افتاده‌اید. اگر در اینستاگرام حضور دارید و در بازه‌های زمانی مختلف اقدام به جستجو کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با کسب‌وکار خودتان بکنید، خیلی زود با هشتگ های رایج در حوزه کسب‌وکار خودتان آشنا می‌شوید. این هشتگ ها درواقع اطلاعات بسیار ذی‌قیمتی را در رابطه با علایق مشتریان شما در اختیارتان قرار می‌دهند، ایده‌های جدید و هیجان‌انگیزی به شما می‌دهند و به‌خوبی به شما نشان می‌دهند که رقبای شما در حال انجام دادن غلط یا درست چه‌کارهایی هستند. اینستاگرام اطلاع‌رسانی کرده و به شما الهام می‌بخشد – اما استفاده از این فرصت‌ها تنها وابسته به شماست که آیا تلاشی برای بهره‌مند شدن از آن‌ها می‌کنید یا خیر؟

 

شبکه اجتماعی اینستاگرام

 

اگر کسب‌وکاری حتی حساب اینستاگرام نداشته باشد، می‌توان گفت اصلاً وجود دارد؟

مشتریان همواره در جستجوی شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند. برای اولین نسل از افرادی که تجربه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را دارند، داشتن یک حساب در شبکه اجتماعی اینستاگرام  به‌نوعی نشان‌دهنده یک هویت و قدرت آن‌ها در دوره آنلاین و دیجیتال کنونی است. این مشتریان همیشه آنلاین همواره “پیش از” جستجو کردن برای یافتن وب‌سایت منتسب به یک کسب‌وکار، حتماً و حتماً اقدام به جستجو پروفایل یا نمایه آن کسب‌وکار در شبکه اینستاگرام می‌کنند. فرض و اساس این موضوع این است که وب‌سایت‌ها عموماً ابزار و ساخته‌ای استاتیک برای بازاریابی و تبلیغات است و می‌تواند جزء یک تبلیغات طبقه‌بندی‌شده قرار گیرد. اما اینستاگرام بیشتر می‌گوید و بیشتر نشان می‌دهد و بیشتر داشتن و شنیدن و خواندن هم درواقع دغدغه و انتظار امروز تمام مردم است. بنابراین توجه داشته باشید که اگر در این شبکه حضور نداشته باشید، ممکن است در نظر مردم به‌عنوان منبعی قابل‌اعتماد پذیرفته نشوید.

 

به کدام‌یک اعتماد می‌کنید؟

از طریق نشان دادن محتوا منظم و مرتب و یک عنصر انسانی، شبکه اجتماعی اینستاگرام عموماً ایجاد تعامل و اعتماد کرده و می‌کند. این شبکه صدا و تصویری در اختیار مقام ارشد و رسمی یک کسب و قرار داده و به ما مخاطبین اجازه می‌دهد تا همواره اطلاع داشته باشیم که در لحظه در آنجا چه چیزی در جریان است. به آن فکر کنید . . . آیا شما مسئولیت آرایش و کوتاه کردن مو حیوان خانگی را بر عهده یک آرایشگری می‌گذارید که همواره در محل موردنظر شما حضور پیدا می‌کند، راهکارهایی برای کوتاهی مو و نگهداری از حیوانات خانگی را با شما به اشتراک می‌گذارد، سؤال‌های شمارا پاسخ می‌دهد و همواره عکس‌هایی از حالت قبل و بعد کوتاهی می حیوانات سپرده‌شده به خودش را به اشتراک می‌گذارد یا آرایشگری که تنها یک آدرس اینترنتی کوتاه و ثابت در اختیار داشته و هیچ مطلب خاصی غیر از چند عکس قدیمی را بر روی وب‌سایت خودش منتشر نکرده است.

 

اگر در اینستاگرام حضور ندارید، یکی از بهترین و آسان‌ترین فرصت‌ها در شبکه‌های اجتماعی برای جمع‌آوری مخاطب را از دست می‌دهید

نکته قابل‌توجه پیش از هر چیز تعامل است، سپس اعتماد و سپس جمع مخاطبین شماست. داشتن گروهی از مخاطبین یکی از بهترین راه‌ها برای بازاریابی و رشد کسب‌وکار خودتان است. اینکه چه خدماتی ارائه می‌کنید، چه چیزی می‌خرید یا می‌فروشید، اهمیتی ندارد، به‌هرحال شما در یک حوزه کارشناس هستید و مشتریان شما چیزی برای یادگیری از شما دارند و البته این رابطه دوطرفه است. اینستاگرام یک رسانه قدرتمند را برای مرتبط شدن شما و جامعه مخاطبین شما با یکدیگر فراهم آورده است و از این طریق رشد این جمعیت و افزایش فروش و همچنین افزایش فرصت‌های پیش رو را ممکن ساخته است.

پس به این شبکه وارد شوید و خودتان را معرفی کنید! دنیایی از مخاطبین در انتظار شما هستند!

برچسب ها: اینستاگرام, شبکه اجتماعی اینستاگرام, ظاهر جدید اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *