جدال پلیس آمریکا و اپل، برگ برنده بلک‌بری؟

بازاریابان صنعتی
بازاریابان صنعتی و بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی آنها
3 آوریل, 2016
تبلیغات محتوایی
تبلیغات محتوایی چیست؟
4 آوریل, 2016
نمایش همه

جدال پلیس آمریکا و اپل، برگ برنده بلک‌بری؟

اپل

سرانجام پس از مدت‌ها کش و قوس، پلیس فدرال آمریکا (FBI) توانست با کمک گرفتن از یک شرکت دیگر، قفل گوشی آیفون بحث‌برانگیز را بشکند.

 

به‌این‌ترتیب ضربه‌ای جدی بر اعتبار اپل و محصولات این شرکت پرطمطراق وارد آمده است.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از پایگاه Direct Marketing News، پلیس فدرال آمریکا دسترسی به اطلاعات تلفن همراه یکی از مهاجمان کشتار سن برناردینو را خواستار شده بود ولی اپل با اعلام این‌که چنین کاری امنیت مشتریان آن را به خطر خواهد انداخت، از تن دادن به این درخواست امتناع ورزید.

 

این گوشی آیفون 5 متعلق به سید رضوان فاروق یکی از مهاجمان تیراندازی سن برناردینو بود که چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت.

 

اکنون مصرف‌کنندگان محصولات اپل این حق را دارند که نسبت به حفظ حریم خصوصی و نگهداری از اطلاعات محرمانه‌شان احساس نگرانی کنند.

 

blackberry vs. apple

 

دَرل عیسی (Darrell Issa) یکی از نمایندگان کنگره آمریکا و رئیس کمیته فرعی در دادگاه، با ابراز خرسندی از این‌که وظیفه دادگاه به پایان رسیده است، گفت یک پرسش اساسی باقی می‌ماند و آن دسترسی دولت به اطلاعات شخصی افراد است.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] اکنون بر همگان روشن‌شده که اپل محصولی را به فروش می‌رساند که ازلحاظ امنیتی دچار ضعف و آسیب‌پذیری است، لذا برخی کارشناسان معتقدند این شرایط ممکن است برگ برنده‌ای برای شرکت بلک‌بری محسوب شود زیرا این شرکت کانادایی سال‌هاست که بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد.

 

جان چِن (John Chen) مدیرعامل شرکت بلک‌بری چندی پیش‌گفته بود ما هرگز به دولت اجازه نداده‌ایم که به سرورهای ما دسترسی پیدا کند و در آینده نیز چنین اجازه‌ای نخواهیم داد.

 

از سوی دیگر بلک‌بری چند وقتی است که از فعالیت در حوزه سخت‌افزار کنار کشیده و بیش‌ازپیش بر نرم‌افزار متمرکزشده است.

 

یک کارشناس می‌گوید این‌که بلک‌بری در کنگره جهانی موبایل که چند هفته پیش در بارسلونا برگزار شد، هیچ گوشی ارزان‌قیمتی معرفی ننمود، نشانه روشنی است بر این‌که بلک‌بری بر نرم‌افزار تمرکز کرده است.

 

همچنین این شرکت نام‌آشنای کانادایی برای ارتقاء سطح امنیت محصولات خود، در 18 ماه گذشته چندین شرکت امنیتی را خریداری نموده که از آن جمله می‌توان به AtHoc، Secusmart، WatchDox و Good Technology اشاره کرد.

برچسب ها: جدال پلیس آمریکا و اپل, کشتار سن برناردینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *