چگونه مطلبی تاثیرگذار در توضیح کسب و کار مان بنویسیم؟

۱۵ عبارتی که رهبران موفق هر روز تکرار می‌کنند
23 آگوست, 2014
بزرگترین اشتباه در بازاریابی
24 آگوست, 2014
نمایش همه

چگونه مطلبی تاثیرگذار در توضیح کسب و کار مان بنویسیم؟

ما بصورت روزانه سایت‌ها، کاتالوگ‌ها و مطالب بسیاری را در توضیح یک کسب و کار مطالعه می کنیم. اغلب آن ها به سرعت از ذهن ما پاک می شوند و در پی آن، برند کسب و کار را نیز فراموش می کنیم.
بعنوان یک کارآفرین، صفحه درباره من شخص شما و درباره شرکت کسب و کار شما بسیار مهم است. محتوای این صفحه می تواند بیانگر طرز تفکر شما باشد و دیدگاه اولیه ایده آلی از شما را در ذهن مخاطب تان شکل دهد.

کسب و کار

این سه نکته مهم در بدست آوردن چنین طرز تفکری راجع به شما حیاتی است.

 

۱) با یک طعمه شروع کنید.
مطلب خود را با سوالی شروع کنید که شما و کسب و کارتان قرار است پاسخگوی آن باشد. مثلا : از اینکه نمی دانید، اهداف بازاریابی تان دقیقا چه چیزی است، خسته اید؟ یا اینکه: حوصله تان از اینکه هیچ وقت برنامه ای برای پیگیری بازخورد فروش خود نداشته اید سر رفته است؟
سوالی که شما قرار است به آن پاسخ بدهید، طعمه ای است که باعث می شود مخاطب، علاقه مند شود بیشتر راجع به شما بداند. اگر جذب این طعمه نشوند، دیگر برایشان مهم نیست که چه حرفی برای گفتن دارید. در حالی که اغلب فکر می کنیم صفحه -درباره ما- توضیحی راجع به تاریخچه و دیدگاه های کسب و کار است، باید روی کاری که از دست شما برای مخاطب تان برمیاید تمرکز داشته باشد.

 

۲) منافع خدمات و محصولات تان را با داستان شخصی خود ترکیب کنید.
حال که توانستید توجه مخاطب را جذب کنید و دقیق بدانید چه چیزی قرار است به او ارائه شود، منافع کسب و کارتان را با داستان شخصی زندگی یا نحوه شکل گیری کسب و کار ترکیب کنید.
برای مثال Drew Houston مدیر DropBox می توانید چنین شروعی برای خدمات خود داشته باشد :
شما هم از اینکه نمی توانید از هر کامپیوتری در دنیا به اطلاعات تان در دنیا دسترسی داشته باشید، خسته شده اید؟

بعد از اینکه طعمه اولیه را ایجاد کرد، با تعریف داستان شخصی اش می تواند منافع خدماتی که ارائه می‌دهند را توضیح دهد:
بعنوان یکی از دانشجوهای MIT، یکی از مشکلاتم این بود که مجبور بودم هر بار برای یافتن اطلاعاتم به سراغ کامپیوترهای متعددی که در دانشگاه و خانه داشتم بروم. مجبور بودم همیشه با خود USB حمل کنم. این دقیقا زمانی بود که ایده DropBox به ذهن من رسید. دسترسی به همه اطلاعات از طریق یک خط اینترنتی!

این دقیقا همان چیزی نیست که او نوشته، ولی مثال خوبی برای شروع است. مهم این است که با هویت و صادق باشید. موقعیت فوق العاده ای است که برند خود را شکل بدهید!

 

۳) رضایت مندی بقیه، دسر کار است.
گوش ما از جملاتی که افراد در تعریف خود می گویند پر شده است. چیزی که بسیاری از کارآفرینان در صفحه -درباره ما- خود از یاد می برند، نوشتن گفتاوردهای افرادی است که از آن محصول یا خدمات استفاده کرده اند و نظر خود را در تمجید آن نوشته اند.

باز هم تاکید می کنیم که صفحه -درباره ما- یک صفحه تبلیغاتی راجع به یک شخص نیست، بلکه راجع به تجاربی است که منجر به ارائه یک خدمت یا تولید یک محصول به عنوان یک راهکار شده است.

برچسب ها: برندینگ, پرسونال برندینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *