توصیه های بازاریابی برای طراحان و توسعه دهندگان وب – قسمت دوم

پنج نکته جهت اثربخشی برندینگ احساسی
6 نوامبر, 2014
گری هامل: نویسنده و مدرس در حوزه‌ی مدیریت استراتژیک
7 نوامبر, 2014
نمایش همه

توصیه های بازاریابی برای طراحان و توسعه دهندگان وب – قسمت دوم

هفته پیش 8 راهکار مختلف برای طراحان و توسعه دهندگان وب ارائه دادیم. این هفته به ادامه این راهکارها می پردازیم.
9) شرکت در بحث های فروم ها
برنامه نویسی و طراحی وب سایت یک بحث تخصصی است و معمولا مشکلات ریز و درشتی وجود دارد که با آنها مواجه خواهید شد، اگر مشکل خود را به هر نحوی توانستید حل کنید در واقع دانش خود را افزایش داده اید و مطمئن باشید احتمال اینکه فرد دیگری نیز به مشکلی مشابه مشکل شما بر خورد کند وجود دارد، بنابراین کمی دست ودلباز باشید و دانش خود را در اختیار عموم قرار دهید.
معمولا انجمن های تخصصی در حوزه برنامه نویسی و طراحی وب وجود دارد که سوالات زیادی در آنها مطرح می شود، اگر شما به عنوان یک پاسخگوی فعال به سوالات طراحان و برنامه نویسان دیگر شناخته شوید احتمال اینکه از همین طریق بتوانید پروژه های خوبی برای خود بگیرید بسیار افزایش می یابد. با کمی جستجو می توانید انجمن های زیادی پیدا کنید.

webDesignHeader

10) کاربردی کردن سایت های بی کاربرد
امروزه کمتر شرکت بزرگ و معتبری وجود دارد که هنوز وب سایت نداشته باشد، این شرکت ها معمولا به خاطر جو زدگی و شنیدن مزایای ورود به دنیای مجازی، سفارش طراحی وب سایت می دهند ولی معمولا نه خود شرکت ها و نه بسیاری از افراد توسعه دهنده، درک درستی از نیازهای شرکت ندارند و وب سایت پس از طراحی فقط جنبه نمایشی پیدا می کند و معمولا مدت ها به روزرسانی نمی شود. اینجاست که شما به عنوان یک طراح و توسعه دهنده باید بتوانید یک پروپوزال نویس خوب هم باشید و با بررسی و تحلیل نیازهای شرکت ها و ارائه نمونه های موفق وب سایت های شرکت های مشابه، بتوانید آنها متقاعد کنید که داشتن وب سایت به تنهایی کافی نیست، بلکه وب سایت را باید کاربردی کرد.
11) هر مشتری را قبول نکنید
اگر یک طراح تازه کار باشید بد نیست که هر پروژه ای که گیرتان می آید قبول کنید تا رزومه داشته باشید و حتی توصیه می شود بعضا رایگان کار کنید، ولی بعد از مدتی این روند آسیب زا و مانع رشد شما خواهد بود و نباید هر پروژه ایای را قبول کنید. شما باید فقط مشتریانی را قبول کنید که شرایط زیر را داشته باشند:
1) برای شما و تخصص شما ارزش قایل باشند
2) برای شما سود‌آور باشند.
3) از کار با آنها لذت ببرید
این گفته درست است که مشتری، مشتریان بیشتری می آورد ولی این گفته یک نقص دارد، جمله کامل به این شکل است ” مشتری خوب، مشتریان خوب بیشتری می آورد و مشتری بد مشتریان بد بیشتری می اورد”
شما اگر به یک مشتری تخفیف بدهید، مشتری که توسط او به شما مراجعه می کند نیز تخفیف خواهد خواست و این یک روندی است که اگر کنترل نشود به شما آسیب خواهد زد. بر اساس اصل “فنگ شویی” اگر بد را بیرون نیاندازید، خوب نمیتواند وارد شود.
بنابراین مشتریان خود را به درستی انتخاب کنید و مشتریان بد را اخراج کنید.
12) تیمتان را بیش از حد بزرگ نکنید
اگر کمی پیشرفت کرده اید و از حالت فریلنسر خارج شده و یک تیم یا شرکت تشکیل داده اید مواظب باشید که در دام پیشرفت خارج از کنترل نیافتید. اتفاقی که معمولا در شرکت های تازه تاسیس طراحی و توسعه وب می افتد این است که پیش بینی درستی از مشتریان احتمالی یا توانایی های تیم خود ندارند، در نتیجه پس از مدتی با کمبود پروژه های خوب مواجه می شوند و برای تامین دستمزد افراد تیم مجبور به انجام پروژه های بد می شوند و در دام مشتریان بد گیر میافتند و این چرخه امر سبب یک چرخه نابود کننده می شود. پس نیم‌تان را متناسب با نیازهایتان گسترش دهید.
13) در شبکه های اجتماعی فعال باشید
شما به عنوان طراح وب و برنامه نویس قطعا در شبکه های اجتماعی حضور دارید ولی تنها حضور در این شبکه‌ها به لحاظ شغلی هیچ کمکی نمی تواند به شما بکند، شما باید فعالیت های حرفه ای انجام دهید.
یکی از بهترین شبکه های اجتماعی لینکداین (LinkedIn) است که یک شبکه اجتماعی بر مبنای تخصص است. اگر در این شبکه اجتماعی بتوانید حرفه ای عمل کنید و شبکه سازی کنید، فرصت های شغلی بسیار زیادی پیش روی شما قرار می دهد.
14) با مشتری مهربان باشید و به زبان او صحبت کنید.
طراحی و توسعه وب یک حرفه و تخصص پر از اصلاحات فنی و تخصصی است و بسیاری از مشتریان معمولا با این اصطلاحات آشنایی ندارند، بنابراین در مذاکرات مختلف آنها را با اصلاحات انگلیسی گیج نکنید، خیلی ساده و به زبان آنها صحبت کنید تا مطمئن شوند که می خواهید به آنها کمک کنید و آنها را درک می کنید. مراحل پروژه را به روشنی و سادگی به آنها توضیح دهید و همیشه این پیش فرض را داشته باشید که ممکن است مشتری از کامپیوتر و دنیای اینترنت هیچ چیز نداند.
15) قیمت گذاری را یاد بگیرید
طراحی و توسعه وب بازار آشفته ای از نظر قیمت دارد، قیمت شرکت های مختلف بسیار با هم متفاوت است و این گاهی فرصت و گاهی تهدید است. سعی کنید از قیمت های رقبایتان باخبر باشید، بازار را دائما رصد کنید و قیمت گذاری مناسبی به کار ببرید، این روزها قیمت عامل مهمی است.

16) دانش بازاریابی خود را دائما بهبود دهید و مطمئن باشید آینده از آن شماست.

برچسب ها: بازاریابی وب سایت, وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *