تلاش برای جذب بازاریاب‌ حرفه‌ای در شرکت‌های انگلیسی

هزینه مشتری
هزینه مشتری ازدست‌رفته
27 آوریل, 2016
قانون پارتو
قانون پارتو و نُه کاربرد آن در بازاریابی – بخش اول
28 آوریل, 2016
نمایش همه

تلاش برای جذب بازاریاب‌ حرفه‌ای در شرکت‌های انگلیسی

بازاریاب‌ حرفه‌ای

«بازاریابی حرفه‌ای» یک مهارت بسیار پرطرفدار است و شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف در انگلیس همواره به دنبال شناسایی و جذب بازاریاب‌ حرفه‌ای هستند.

 

برخی شرکت‌ها نیز بر استخدام «بازاریاب‌ حرفه‌ای دیجیتال» تأکیددارند.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت B2B Marketing، در سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی تقاضای شرکت‌ها برای استخدام چنین بازاریاب‌هایی در انگلیس 19 درصد افزایش داشته است؛ در مقایسه با مدت‌زمان مشابه سال قبل.

 

مرکز جهانی Robert Walters که درزمینهٔ کاریابی، استخدام، معرفی فرصت‌های شغلی، شناسایی نیروهای بااستعداد و مواردی ازاین‌دست فعالیت می‌کند، در این زمینه آمارهای فراوانی منتشر نموده است.

 

این مرکز می‌گوید شرکت‌های فعال در بخش خرده‌فروشی، تجارت الکترونیک و تولید کالاهای تند مصرف (FMCG)، به دنبال جذب بازاریاب‌های حرفه‌ای هستند و از آن‌سو، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی می‌کوشند بازاریاب‌های حرفه‌ای دیجیتال را به خدمت گیرند.

 

یادآور می‌شود FMCG که مخفف واژه‌های Fast-moving consumer goods است، در یک تعریف ساده، به کالاهایی اطلاق می‌گردد که با سرعت بیشتری فروخته می‌شوند و قیمت فروش آن‌ها نسبتاً پایین است.

 

بازاریاب‌ حرفه‌ای

 

معمولاً نوشیدنی‌ها، داروهای بدون نسخه، برخی اسباب‌بازی‌ها و … نمونه‌هایی از کالاهای تند مصرف به شمار می‌رود‌.

 

اد گلاور (Ed Glover) یک کارشناس امور بازاریابی می‌گوید بیزینس‌های مرتبط با مشاوران املاک و ساخت‌وساز نیز بیش‌ازپیش بر استخدام بازاریاب‌های حرفه‌ای متمرکزشده‌اند.

 

از سوی دیگر باوجود تزلزل در بازارهای مالی، کارفرمایان این حوزه نیز مترصد جذب آن دسته از بازاریاب‌های حرفه‌ای هستند که از ارتباطات خوبی برخوردار بوده و بتوانند کمپین‌های موفقی راه‌اندازی کنند.

 

گلاور افزود: بانک‌ها و مؤسسات ارائه‌دهنده خدمات مالی، به‌طور خاص به دنبال شناسایی و جذب بازاریاب‌ حرفه‌ای برخوردار از مهارت‌های دیجیتال هستند.

 

ازآنجاکه این مراکز از بودجه‌های خوبی برخوردارند لذا در استخدام این بازاریاب‌ها موفق‎تر عمل می‌کنند.

 

از آن‌سو، بازاریاب‌های کارکشته نیز به دنبال دست یافتن به مناصب جدید در شرکت‌ها هستند.

 

بر اساس این گزارش، بسیاری از بازاریاب‌های کاربلد معتقدند فاکتورهایی همچون امکان برقراری تعادل میان کار و زندگی، فرهنگ‌سازمانی و پتانسیل رشد و توسعه شغلی، می‌تواند مهم‌تر از حقوق بالا باشد.

 

برچسب ها: بازاریاب‌ حرفه‌ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *