تقلب در تبلیغات آنلاین و مبارزه بی ثمر با آن در سال 2015

رفتار خرید
فاکتورهای تأثیرگذار بر رفتار خرید مصرف‌کننده
24 ژانویه, 2016
انواع تقاضا چیست؟ – بخش اول
25 ژانویه, 2016
نمایش همه

تقلب در تبلیغات آنلاین و مبارزه بی ثمر با آن در سال 2015

تقلب در تبلیغات آنلاین

صنعت تبلیغات آنلاین از دیرباز با یک مشکل بغرنج و به‌ظاهر حل نشدنی دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ مشکلی که خسارات بسیار زیادی به این صنعت وارد آورده است.

 

موضوع « تقلب در تبلیغات آنلاین »، « دیده شدن آگهی‌های اینترنتی توسط ربات‌ها » یا به‌عبارت‌دیگر « دیده نشدن آگهی‌های وب توسط کاربران واقعی »، اکنون به یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران بازاریابی و آژانس های تبلیغاتی در وب تبدیل‌شده است.

 

تقلب در تبلیغات آنلاین

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت بلومبرگ، در سال گذشته صنعت تبلیغات آنلاین بابت این موضوع 6.3 میلیارد دلار خسارت‌دیده است.

 

شرکت White Ops که درزمینهٔ شناسایی کلاه‌برداری‌های آنلاین فعالیت دارد، در پژوهش اخیر خود دریافت که باوجود اتخاذ برخی تدابیر خاص برای مقابله با ربات‌های حیله‌گری که خود را به‌جای انسان جا می‌زنند، آمارها نشان می‌دهد این وضعیت نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده است و بات‌نت‌ها همچنان با سرسختی مشغول کار و فعالیت هستند!

 

با این توصیف، گزارش White Ops همه امیدهای قبلی را نقش بر آب کرده است. برآوردها حاکی از آن است که در کنار رشد 15 درصدی آگهی‌های دیجیتال در سال جدید میلادی، امسال آژانس‌های تبلیغاتی 7.2 میلیارد دلار بابت تقلب ربات‌ها از دست خواهند داد که البته سال گذشته نیز وضعیت به همین منوال بود.

 

کلیک‌های غیرواقعی که بر روی آگهی‌های آنلاین زده می‌شود، ارزش تبلیغات اینترنتی را مخدوش می‌سازد و منافع شرکت‌های بزرگ تبلیغاتی سایبری را به خطر می‌اندازد، زیرا واضح است که اگر یک آگهی توسط کاربران واقعی دیده نشود، ارزشی نخواهد داشت.

برچسب ها: تبلیغات آنلاین, تقلب در تبلیغات آنلاین

1 دیدگاه

  1. کمال یاب گفت:

    خوب به جای این همه آمار منفی و ناله کردن، راهکار درست و حسابی بدهند بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *