رفتار
سه‌راه استفاده از رفتار گذشته مشتری برای پیش‌بینی آینده
17 فوریه, 2016
بازاریابی
بیست نکته برای هر فارغ‌التحصیل رشته بازاریابی – بخش پنجم و پایانی
18 فوریه, 2016
نمایش همه

«تجارت همراه» در مسیر رشد و رونق

smartphone

 

با پیشرفت روزبه‌روز تلفن‌های همراه هوشمند یا همان اسمارت‌فون‌ها، پای این ابزار کوچک و دوست‌داشتنی به تجارت الکترونیک نیز بازشده است.

بسیاری از خریداران دیجیتال، در سال آینده به‌وسیله تلفن‌های همراه هوشمند دست به خرید خواهند زد.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت eMarketer، از سال آینده به‌عنوان «نقطه عطفی در تاریخ تجارت الکترونیک آمریکا» یاد می‌شود زیرا بر اساس بررسی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود بیش از نیمی از خریدهای دیجیتالی در این کشور به‌وسیله تلفن‌های همراه هوشمند صورت پذیرد.

 

تجارت همراه

 

طبق جدیدترین پیش‌بینی‌های شرکت تحقیقاتی eMarketer، 95.1 میلیون آمریکایی 14 ساله به بالا، یا به‌عبارت‌دیگر 51.2 درصد خریداران دیجیتال، حداقل یک‌بار با اسمارت‌فون خود خرید کرده اند.

 

هم‌زمان با آسان‌تر شدن فرایند خرید با استفاده از اسمارت‌فون‌ها، تجارت همراه (Mobile commerce) نیز در چند سال آینده رشد فراوانی را شاهد خواهد بود.

 

در سال 2017 یعنی سال آینده، 75.51 میلیارد دلار یا 50 درصد تمام معاملات خرده‌فروشی به‌وسیله گوشی‌های همراه هوشمند صورت خواهد گرفت.

 

این رقم در سال جاری 48 درصد پیش‌بینی‌شده است.

 

جالب اینجاست که باوجود چنین آمار و ارقامی، سهم تبلت‌ها از بازار مزبور رو به کاهش نهاده است.

 

امسال تبلت‌ها 50.6 درصد تجارت همراه را به خود اختصاص خواهند داد و این رقم احتمالاً در سال آینده به 48.7 درصد خواهد رسید.

 

باوجوداین اخبار خرسندکننده از فراگیر شدن نقش تلفن‌های هوشمند در عرصه تجارت الکترونیک، چالش‌های این موضوع نیز به قوت خود باقی است.

 

طبق بررسی‌های صورت گرفته، در سال جاری 165.8 میلیون آمریکایی 14 ساله به بالا، با استفاده از اسمارت‌فون‌های خود مراحل خرید را – شامل مرور، تحقیق یا مقایسه قیمت‌ها – طی می‌کنند ولی الزاماً همه آن‌ها از این دستگاه‌ها برای نهایی کردن خرید استفاده نخواهند کرد.

 

کارشناسان معتقدند برای این‌که کاربران به خرید با موبایل‌های خود ترغیب شوند، الزامی است که خرده‌فروشان، مدیران کسب‌وکارها و وب‌مسترها این فرایند را برای آن‌ها تسهیل نموده و از پیچیده کردن کار، دوری گزینند.

 

راه‌اندازی وب‌سایت‌های سازگار با موبایل، یکی از مهم‌ترین توصیه‌های اهل‌فن در این خصوص است.

 

برچسب ها: اسمارت فون ها, تجارت همراه

2 دیدگاه ها

  1. فدایی گفت:

    متشکرم.جالب بود.

  2. کارشناس گفت:

    افرین متن امیدوار کننده است و امیدوارم از این کارها بشود در ایران هم انجام داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *