آیا پیام بازاریابی شما تیره و ناروشن است؟
4 آگوست, 2014
امروزه مشتریان، با تبلیغات ساده بیشتر جذب می شوند
4 آگوست, 2014
نمایش همه

تبلیغ همیارانه

اگر تولید کنندگان برنامه های تبلیغاتی همیارانه به شما پیشنهاد می کنند، می توانید پول زیادی پس انداز کنید.
تبلیغات همیارانه کوششی است بین تولید کنندگان و فروشندگان تا با هزنیه کم تبلیغات زیاد انجام دهند. بعنوان مثال همکاری کارخانه سودا و دکه های فروش خیابانی که برای فرآورده های این کارخانه تبلیغ کنند و یا همکاری شرکت Mac Donal و Coca Cola در این بلیبورد تبلیغاتی.

خرده فروشان با اینکار می توانند با هزینه کمتر بیشتر تبلیغ کنند و تولیدکننده می توانند فروش بهتری داشته و جنس های خود را بیشتر در دید مردمان بگذارند.
خرده فروش یا پخش کننده پشتوانه مالی بر برپایه خرید از تولید کننده دریافت می کند و آنگاه تبلیغ فرآورده های تولید کننده را انجام میدهد. تولید کننده ممکن است همه یا بخشی از هزینه این تبلیغات را بپردازد.
برخی از تولیدکنندگان می خواهند که تنها تبلیغات فرآورده های خودشان انجام شود، ولی برخی با تبلیغ فرآورده های غیررقیب در کنار تبلیغ فرآورده هایشان مشکلی ندارند، پس نخست از روال کار تولید کننده ها به خوبی آگاه شوید و آنها را مو به مو انجام دهید تا هزینه شما بازپرداخت شود.
سه گام برای گرفتن بازپرداخت هزینه:
نخست گواهی کارکرد: مانند رونوشت یا روگرفتی (کپی) از تبلیغی که چسبانده اید یا رونوشت از سندی که زمان و روز آوازهافکنی تبلیغ رادیویی یا تلویزیونی را که شما سفارش دادهاید، نشان دهد. آنگاه گزارش درست و باریک بینانه ای از هر آنچه از هر تولید کننده ای خریده اید.
اگر میخواهید ویدئو یا کاتالوگی هم بفروشید، پیش از آن همراهی و موافقت فروشنده را بگیرید.
اگر خودتان میخواهید تبلیغی را طراحی کنید و یا از خبره ی این کار کمک بگیرید، نما و تصویری را که کارخانه فرآورده به شما داده است، در یاد داشته باشید.
باید نام شرکت شما هم در تبلیغ باشد، هدف شما تنها فروش فرآورده های تولید کننده نیست، می خواهید جنسهای خودتان را هم بفروشید.
اگر کارخانه ای برنامه همیاری ندارد، به گونه ای برنامه تبلیغاتی خود را جایگزین کنید.
تولیدکنندگان باید به شما کمک کنند، شما دارید کار آنها را پیشرفت می دهید. اگر هزینه را پرداخت نمی کنند در پی تولیدکننده دیگری باشید.

برچسب ها: همکاری در تبلیغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *