تبلیغات چند دستگاهی ، رویکرد جدید بازاریابی آنلاین

تقسیم بازار
چهار نوع مختلف از تقسیم بازار و چگونگی آن – بخش اول
27 ژانویه, 2016
تقسیم بازار
چهار نوع مختلف از تقسیم بازار و چگونگی انجام آن – بخش دوم و پایانی
28 ژانویه, 2016
نمایش همه

تبلیغات چند دستگاهی ، رویکرد جدید بازاریابی آنلاین

امروزه کاربران ابزار دیجیتال، محتواهای موردعلاقه خود را از دستگاه‌های مختلفی به دست می‌آورند که تلفن‌های همراه هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی از آن جمله است.

 

این در حالی است که تا همین چند سال پیش، رایانه‌های رومیزی یا همان PCها، عمده‌ترین ابزار دسترسی به محتوا به شمار می‌رفت.

 

شواهد نشان می‌دهد عادات رفتاری کاربران به‌سرعت در حال تغییر است. بازاریابی آنلاین نیز باید به‌تناسب این تحولات واکنش داده و خود را با شرایط روز وفق دهد.

 

تبلیغات چند دستگاهی

 

رساندن آگهی به سمع و نظر مخاطب، یکی از اصلی‌ترین وظایف و دغدغه‌های بازاریاب‌ها و آژانس‌های تبلیغاتی به شمار می‌رود زیرا واضح است تبلیغی که دیده یا خوانده نشود فاقد ارزش است، هرچند به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و طبق آخرین متدهای روز تهیه‌شده باشد.

 

به همین دلیل چند وقتی است که مفهوم نسبتاً جدیدی در محافل فناوری مطرح‌شده که از آن به تبلیغات چند دستگاهی (Cross-Device) یاد می‌شود.

 

هدف این شیوه، ارائه تبلیغات به‌صورت یکپارچه در دیوایس‌های مختلف است؛ چراکه اکنون متمرکز شدن بر یک دیوایس، راهکاری نیمه منسوخ به شمار می‌رود و چه‌بسا در آینده‌ای نه‌چندان دور، به‌طور کامل کنار گذاشته شود.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت خبری Adweek، به همین دلیل برندها به دنبال استفاده از راهکار «چند دستگاهی» هستند و انتظار می‌رود این روند در سال 2016 با رشد بالایی همراه باشد.

 

در سال 2015 eMarketer پیش‌بینی کرده بود هزینه تبلیغات برنامه‌ای (Programmatic) در آمریکا در سال 2016 به 21.55 میلیارد دلار و در سال 2017 به رقم خیره‌کننده 26.78 میلیارد دلار خواهد رسید.

 

شرکت‌ها و برندهای زیادی به استفاده از این شیوه‌ی نسبتاً نوین تبلیغاتی روی آورده‌اند که به‌عنوان‌مثال از آن جمله می‌توان به هتل‌های زنجیره‌ای Red Roof Inn اشاره کرد.

 

البته کارشناسان معتقدند این رویکرد نسبتاً نوظهور، با مشکلات و چالش‌هایی نیز روبروست.

 

موضوع امنیت و حفظ حریم خصوصی و داده‌های شخصی کاربران، دغدغه‌های اصلی پیش‌روی تبلیغات آنلاین Cross-Device عنوان‌شده است.

 

برچسب ها: تبلیغات چند دستگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *