بررسی تأثیرات «برگزیت» بر بازاریابی دیجیتال

روابط عمومی
رسوایی اسناد پاناما و وظیفه روابط عمومی
5 جولای, 2016
طرح بازاریابی
آیا هر طرح کسب‌وکاری شامل یک طرح بازاریابی می‌شود؟
6 جولای, 2016
نمایش همه

بررسی تأثیرات «برگزیت» بر بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

مردم انگلیس در یک همه‌پرسی تاریخی، به عدم حضور این کشور در اتحادیه اروپا رأی دادند و به‌این‌ترتیب انگلیس پس از 43 سال، به خروج از این اتحادیه اقتصادی – سیاسی ملزم شد. اکنون سؤالی که مطرح می‌شود این است که برگزیت چه تأثیری بر بازاریابی دیجیتال در انگلیس دارد؟

 

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که به‌اختصار از آن به برگزیت (Brexit) یاد می‌شود، از همان اوان قطعی شدن، موجی از اظهارنظرها و واکنش‎های مقامات سیاسی در سراسر جهان را به دنبال داشت.

 

تأثیرات منفی برگزیت بر اقتصاد نیز نگرانی کارشناسان را به دنبال داشت چراکه در نخستین ساعات انتشار همه‌‎پرسی، ارزش پوند به‌شدت سقوط کرد، شاخص بورس لندن به پایین‎ترین سطح از سال 2008 رسید و بهای نفت 6 درصد کاهش یافت.

 

اکنون سؤالی که مطرح می‌شود این است که برگزیت چه تأثیری بر بازاریابی دیجیتال در انگلیس دارد؟

 

بازاریابی دیجیتال

 

به گزارش  [ibazaryabi.com]به نقل از وب‌سایت Marketing Tech News، دانیل ریلی (Daniel Reilly) بنیان‌گذار شرکت Ruler Analytics – که درزمینهٔ تجزیه‌وتحلیل بازاریابی و ارائه راه‌حل‌های مربوط به این حوزه فعال است – در تحلیلی کارشناسی سعی کرده پاسخ مستدلی به این سؤال بدهد.

 

وی معتقد است اگرچه «برگزیت» پیامدهای مالی ناگواری به دنبال داشته ولی این امر درنهایت به نفع شرکت‌های انگلیسی فعال در حوزه بازاریابی دیجیتال تمام می‌شود.

 

این کارشناس بابیان این‌که عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا باعث شده بود کسب‌وکارهای این کشور از تعامل با دیگر مناطق جهان کمابیش غفلت ورزند، می‌گوید ادامه این روند می‌توانست به انزوای بیش‌ازپیش کمپانی‌های فعال در این صنعت منجر شده و موانعی بر سر راه رشد آن‌ها به وجود آورد.

 

او بر این باور است که «برگزیت» فرصت‌های جدیدی پیشروی کنشگران عرصه بازاریابی دیجیتال پدید آورده است، که آشنایی با بازارهای جدید، امکان توسعه فعالیت‌های برون‌مرزی، امکان دسترسی به نیروهای ماهر در خارج از مرزهای بریتانیا و استخدام آن‌ها ازجمله‌ی این فرصت‌هاست.

 

درواقع «برگزیت» نه‌تنها باعث از دست دادن مشاغل حوزه فناوری اطلاعات در بریتانیا نمی‌شود بلکه به رشد و توسعه مستمر بازاریابی دیجیتال در این منطقه از جهان کمک می‌کند.

 

دانیل ریلی با اشاره به این‌که بازاریابی دیجیتال یک صنعت مبتنی بر اقتصاد مالی خدمات-محور است می‌گوید انگلیس از زیرساخت‌های پیشرفته‌ای در این حوزه برخوردار است و همین امر یک نقطه قوت برای کمپانی‌های مطرح انگلیسی به شمار می‌رود‌ و «برگزیت» قادر به تقویت آن است.

برچسب ها: بازاریابی دیجیتال, برگزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *