۹ گام بازگرداندن مشتری از دست رفته
26 می, 2014
چک لیست طراحی برند
27 می, 2014
نمایش همه

تئودور لویت

TheodoreLevitt
تئودور لویت (از ۱ مارس ۱۹۲۵، آلمان، مین کینزیگ کریس، ولمرز، تا ۲۸ ژوئن، بلمونت، ماساچوست) اقتصاد دان آمریکایی و پروفسور دانشکده بازرگانی هاروارد بود. وی همچنین ویراستار مجله بازرگانی هاروارد بود که به خاطر ویراستاری آن مجله و بالا بردن تیراژ آن و رواج بخشی اصطلاح جهانی سازی، بسیار مورد توجه قرار گرفت

. او در سال ۱۹۸۳، برای هدف شرکت ها تعریف زیر را ارائه داد:
هدف شرکتها نه تنها پول سازی، بلکه ایجاد و نگه داشتن مشتری است.

لویت در سال ۱۹۵۲ در ولمرز به دنیا آمد. ده سال بعد خانواده وی به دیتون در اوهایو نقل مکان کرد. وی در جنگ جهانی دوم حضور داشت، دیپلم دبیرستان خود را بصورت مکاتبه ای کسب نمود و سپس از کالج آنتیوک مدرک لیسانس و از دانشگاه ایالتی اوهایتو مدرک دکتری دریافت نمود. وی اولین بار در دانشگاه داکوتای شمالی مشغول به تدریس شد.

او در سال ۱۹۵۹ به جمع اساتید دانشکده بازرگانی هاروارد پیوست. مدتی بعد در همان سال، بعد از انتشار مقاله نزدیک بینی در بازاریابی در مجله بازرگانی هاروارد در سراسر جهان شناخته شد. وی در آن مقاله این سوال را مطرح می سازد که « شما به چه کاری مشغول هستید؟»، سوالی که برای پاسخ دادن به آن لازم است تا فرد در مورد اهمیت شغل خود توضیح دهد.

وی بیشتر به خاطر ابداع اصطلاح جهانی سازی در مقاله ای با عنوان « جهانی سازی بازارها» که در نسخه می – ژوئن سال ۱۹۸۳ مجله بازرگانی هاروارد به چاپ رسید شناخته شده است.
وی چهار بار برنده رقابتهای جوایز مک کینزی برای بهترین مقاله سال در مجله بازرگانی هاروارد گردید؛ اوهمچنین برنده جایزه آکادمی مدیریت برای کتاب های برجسته بازرگانی در سال ۱۹۶۲ و به دلیل نوآوری در بازاریابی شد.

کتاب ها و مقالات
خلاقیت کافی نیست، مجله بازرگانی هاروارد، ۱۹۶۳.
تفکر درباره مدیریت، ۱۹۹۱، نیویورک: انتشارات فری
لویت در بازاریابی، ۱۹۹۱، بوستون، مس: انتشارات دانشکده بازرگانی هاروارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *