ویدئو ، استراتژی بازاریابی برای حال و آینده
20 ژانویه, 2015
چرا تبلیغات آنلاین ؟
21 ژانویه, 2015
نمایش همه

پنج عادت روزانه که بهره‌وری شما را افزایش خواهد داد

چگونه می‌توانم موثرتر باشم و بهره‌وری خود را افزایش دهم؟ این سوالی که همواره از خود می‌پرسیم. هر کسی می‌خواهد در پایان یک روز احساس موفقیت داشته باشد، راه‌های بسیاری برای بهره‌وری وجود دارد، ما در این‌جا به پنج مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1413230823-5-tricks-maximize-time-office

 

1) شروع هر چه زودتر روز کاری

اگر در یک شهر شلوغ زندگی می‌کنید حتما ترافیک و مضرات آن را تجربه کرده‌اید. اگر شما روز کاری خود را قبل از همه شروع کنیدو به ترافیک نخورید، مطمئنا وظایف خود را به بهترین شکل انجام خواهید داد. ماندن در ترافیک چیزی است که علاوه بر این‌که وقت شما را می‌گیرد، برای بقیه‌ی روز به شما احساس منفی می‌دهد. تمام تلاش خود را بکنید تا این زمان فوق‌العاده را از دست ندهید، این کار سطح بهره‌وری شما را به شدت افزایش خواهد داد. پس از این‌که به موقع رسیدید کمی بنشینید و سپس کار خود را شروع کنید.

 

2) برنامه هر روز را شب قبل تنظیم کنید.

برنامه‌ریزی همواره خوب بوده و خوب خواهد بود. در این‌که برای هر روز برنامه داشته باشید شکی نیست اما چه زمانی آن را تنظیم کنید؟ هر شب قبل از خواب 15 دقیقه از وقت خود را برای لیست کارهای فردا و اولویت‌بندی آن‌ها بگذارید. پس از این‌که فهرست کارها را ایجاد کردید، مهم‌ترین وظایف را انتخاب کنید و یک ستاره کوچک برای یادآوری کنار آن‌ها بگذارید، این کار شما را برای رسیدن به اهداف بزرگ‌تر به جلو هدایت خواهد کرد.

 

3) برای ناهار محل کار خود را ترک کنید.

این مورد بسیار کوچک است، اما می‌تواند یک اثر قوی برای باقی روز شما داشته باشد. خارج شدن از محیط کار برای ناهار سطح استرس شما را کم کرده، می‌تواند خلاقیت شما را به روز کند و به شما کمک کند تا دوباره تمرکز خود را برای بازگشت به کار به دست بیاورید. در راه برگشت هم کمی پیاده‌روی و فکر کردن به کارهایی که در بقیه روز انجام خواهید داد کمک حال شما خواهد بود.

 

4) به حداقل رساندن سرگرمی‌ها

این مورد کاملا بدیهی به نظر می‌رسد، اما در این دوره و زمانه حواس‌پرت کن‌ها و سرگرمی‌ها در همه جا هستند. اگر شما با یک کامپیوتر کار می‌کنید، کارهای بسیاری ممکن است شما را وسوسه کند مانند بررسی رسانه‌های اجتماعی، گشت‌وگذار در اینترنت و بسیاری از چیزهای دیگر. در زمان کاری شما باید کار کنید برای جلوگیری از این سرگرمی‌ها بهتر است زمان کوتاهی را برای این کار تعیین کنید. اگر هم که با کامپیوتر کار نمی‌کنید بر روی در اتاق خود یک کاغذ “مزاحم نشوید” بچسبانید تا کسی در زمان کار مزاحم شما نشود. همه‌ی کارکنان دوست دارند در مورد اتفاقاتی که بیرون از شرکت افتاده، ورزش، دستاوردهای جدید و غیره صحبت کنند. اما شما مرزهای خود را تعیین کنید و سعی داشته باشید مطابق با برنامه حرکت کنید و در زمان کاری حواس‌تان تنها به کارتان باشد تا بهره‌وری‌تان بی‌نهایت شود.

 

5) اهداف خود را همواره در ذهن داشته باشید.

پس از این‌که اهداف بزرگ و هیجان‌انگیزی را که می‌خواهید به انجام برسانید، تعیین کردید؛ آن‌ها را در معرض دید خود قرار دهید. به عنوان مثال یک لیست از اهداف خود را در گوشی داشته باشید و یا یک کارت در جیب خود که اهداف‌تان بر روی آن نوشته شده است. هدف اصلی این است که لیست اهداف خود را در محلی نگه‌داری کنید و در طول روز چند بار آن‌ها را مشاهده کنید. ذات انسان به گونه‌ای است که وقتی اهدافش را به صورت مداوم ببیند سطح انگیزه وی برای انجام کارها زیادتر خواهد شد.

 

آیا بهره‌وری برای شما مهم است؟ در مورد خودتان چه احساسی دارید؟ آیا به اندازه کافی از انرژی و توان خودتان استفاده می‌کنید؟ موارد گفته شده را انجام دهید و نتایج خود را پیگیری کنید. سپس شاهد موفقیت‌های کوچک روزانه خواهید بود که در نهایت منجر به بهره‌وری زیاد شما و نزدیک‌شدن هرچه بیشتر به اهداف‌تان خواهد شد.

منبع: entrepreneur

برچسب ها: بهره‌وری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *