راهکارهای بهبود مهارت های اقناع کننده گی در زنان – بخش دوم و پایانی
3 ژوئن, 2015
کلود هاپکینز: پیشگام در عرصه تبلیغات
5 ژوئن, 2015
نمایش همه

بهبود فعالیت های بازاریابی با استفاده از اطلاعات

امروزه اطلاعات در بازاریابی و حوزه های مرتبط با روابط عمومی به امری ضروری تبدیل گشته است. مطالعات اخیر حاکی از آن است که انتظار می رود 70 درصد مدیران بازاریابی  در سه سال آینده در تصمیم گیرهای خود، بیشتر و بیشتر بر این اطلاعات تکیه کنند.

این تنها فعالان حرفه ای عرصه ارتباطات نیستند که برای استفاده از بیشتر از سنجش اطلاعات در فعالیت های بازاریابی و روابط عمومی خود تحت فشار می باشند و شرکت های فن آوری هم در حال پاسخ گویی به مسئله اضافه بار اطلاعات با اپلیکیشن های مختلف برای کمک به بازاریابان برای درک بهتر اعداد و اطلاعات می باشند.

در اینجا به پنج شیوه بهبود استراتژی  های بازاریابی برند شما اشاره کرده ایم:

 

فعالیت های خود در رسانه های اجتماعی را افزایش دهید

امروزه با وجود تمام بسترهای اجتماعی مختلف،  تقریبا حضور در همه جا برای یک برند میسر نیست. حتی مدیران برندهایی که از رسانه های اجتماعی استقبال می کنند بخوبی می دانند که تلاش های آنها با پاسخی ضعیف مواجه بوده یا حتی بدتر از آن، خود را در بحران ناشی از گام های اشتباه آنلاین می بینند که به سبب توسعه بسیار کم فعالیت ها رخ داده است.

جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات نه تنها در شناخت سایت های رسانه های اجتماعی مورد استفاده مخاطبان به یاری بازاریابان می شتابد، بلکه پیام هایی که از بالاترین کارآیی برخوردار هستند را نیز به آنها می شناساند. همانطور که گشودن و نرخ کلیک کردن بر روی لینک ها در شناخت فعالیت ها و شرکت های برنده کمک می نماید و تجزیه و تحلیل تا حد زیادی در دستیابی به فعالیت در آن دسته از رسانه اجتماعی که مخاطبان از آن استقبال می کنند کمک می نماید.

 

Database-Marketing-Cloud

 

ایجاد محتوای بهتر

امروزه بازاریابان می دانند که محتوا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، اما استفاده از اطلاعات قبل، بعد و در طول فعالیت در انتخاب نوع محتوای دلخواه مخاطبان به آن ها کمک می کند.

طبق گزارش دو تن از پژوهشگران، بیش از 30 درصد مجریان بازاریابی به منظور تغییر، گسترش و یا تکرار فعالیت های بازاریابی به تجزیه و تحلیل پرداخته، و 61 درصد افزایش در ROI فعالیت های مبتنی بر اطلاعات را اعلام نموده اند.

مدیران تجاری با ترکیبی از محتوا مانند اینفوگرافیک، ویدئو ها و مقاله ها تجربه کسب نموده و سپس به منظور ارزیابی و بهینه سازی استراتژی های خود به جمع آوری اطلاعات می پردازند. از اطلاعات آماری حاصل از وب سایت و شبکه های اجتماعی، برای بررسی اینکه بر روی کدام محتوا شما بیشتر از بقیه کلیک شده و یا بیشتر به اشتراک گذاشته شده استفاده کنید و همچنین از اطلاعات حاصل از گوگل آنالیتیکز هم برای اطلاع از اینکه کدام محتوای شما بیشترین میزان بازدید کننده را جذب کرده و میزان اشتراک و ثبت نام در سایت شما را افزایش داده استفاده کنید.

 

استقبال از روند های جدید

اکثریت افراد برای دسترسی به ایمیل و رسانه های اجتماعی و همینطور اخبار و وبسایت های شرکت از دستگاه تلفن همراه استفاده می کنند. اخیرا گوگل الگوریتم خود را تغییر داده و به وبسایت های بهینه سازی شده برای دستگاه های موبایل اولویت می دهد.

ویدئو با آمار تماشای میلیون ها ساعت بصورت روزانه در شبکه های فیسبوک و یوتیوب روند بزرگ دیگری به حساب می آید و بسیاری از بازاریابان  و کارشناسان روابط عمومی به منظور دستیابی به مشتریان کم سن و سال تر به برنامه های کاربردی پیام رسان مانند  Snapchat و  Kik روی آورده اند.

اطلاعات در تشخیص اینکه آیا یک روند خاص در راستای اهداف سازمانی شما قرار دارد یا خیر به شما کمک فراوانی می نماید. اگر قصد دارید برای ساخت یک رسانه اجتماعی یا ایجاد فعالیتی متفاوت، زمان و هزینه ای را صرف کنید، به جای حدس و گمان از اعداد و ارقام قابل اعتماد بهره ببرید.

 

هدف گیری موثرتر مخاطبان آنلاین

بیش از 40 درصد مدیران اجرایی بازاریابی برای جذب مشتریان جدید و افزایش رضایت مندی مشتریان، فعالیت های مبتنی بر اطلاعات را مورد تایید قرار می دهند. طبق تحقیقات اخیر، اطلاعات، نزدیک به 50 درصد مزیت های رقابتی در وفاداری مشتریان ایجاد نموده اند.

در حالیکه پیام های بسیار زیادی برای جلب توجه یک مشتری با هم رقابت می کنند و با وجود بستر های اجتماعی که هر روز ایجاد می شوند، دستیابی به افرادی که ممکن است از محصولات یا خدمات شرکت شما استفاده کنند از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد.

بسیاری از شبکه های اجتماعی، مانند فیس بوک و لینکداین، مخاطبان هدف را به مشتریان تبلیغاتی خود معرفی می نمایند، اما بازارایابان باید در ابتدا بدانند که در جستجوی چه افرادی هستند. فعالیت های بازاریابی ایمیلی و همچنین تبلیغات وب سایت نیز می توانند از شناسایی گروه های خاص و افراد علاقه مند به پیشنهادات برند شما بهره ببرند. اگر با این اطلاعات در ابتدا به موفقیت نرسیدید دوباره تلاش کنید. مطالعات نشان می دهد تقریبا 40 درصد مدیران اجرایی بازاریابی برای اصلاح استراتژی های هدف گیری خود از تجزیه و تحلیل اطلاعات فعالیت های پیشین استفاده می نمایند.

 

ارزش خود را با ارائه گزارش ثابت کنید

اقدامات شما به عنوان یک متخصص بازاریابی یا روابط عمومی بدون کسب نتیجه مطلوب ممکن است بی ارزش در نظر گرفته شود و گزارش دادن به مدیران اجرایی شرکت در رابطه با موفقیت فعالیت های شما برای دریافت چراغ سبزی برای فعالیت های آتی شما در حیاتی می باشد.

از اطلاعاتی که جمع آوری می کنید، برای تنظیم پیام ها و محتوای خود در طی کمپین بازاریابی استفاده کنید، اما از آن اطلاعات برای دادن تصویری جامع و روشن به مدیران ارشد خود هم بهره ببرید. با این روش هم می توانید میزان موفقیت را نشان دهید و از میزان تاثیر مثبت یا منفی هر یک از فعالیت های خود هم مطلع شوید و نقاط نیازمند توجه بیشتر را بشناسید.

برچسب ها: اطلاعات بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *