آیا شما به بازاریاب نیاز دارید؟
21 سپتامبر, 2014
برندسازی مشارکتی
22 سپتامبر, 2014
نمایش همه

برند فرهنگ، فرهنگ برند

دو هفته پیش در یک کنفرانس مدیران بازاریابی که توسط انجمن بانکداری آمریکایی برگزار می‌شد، یک جوان پرانرژی فکر جمع را از محدوده‌ی نیازها و منافع افراد به قدرت رسانه‌های اجتماعی در طراحی محصولات جدید تغییر داد.
کسی دربین جمع اشاره کرد که “شما نمی‌توانید واقعا در مورد مشتریان بانک خود فکر کنید، مگر اینکه در مورد کلیه افراد فکر کنید. ما می‌دانیم که موفقیت فقط در بازاریابی متفاوت از دیگر شرکت‌ها نیست، تبلیغات جسورانه‌تر، محصولات جدید بیشتر، استفاده تهاجمی‌تر از فیسبوک و توئیتر نیز نقش مهمی دارند و همچنین مراقبت از مشتریان و همکاران مهم هستند. این چیزی است که به شما کمک می‌کند در میان مشتریان خود و در یک بازار بیش از حد رقابتی بمانید. برند شما فرهنگ‌تان و فرهنگ شما برندتان است.”

brand-banner

بعد از پایان جلسه شخصی به نام جانا دابز -یک مدیر اجرایی در کرنربانک- با آن شخص دست داد و با او شروع به صحبت کردند. جانا دابز معاون رئیس جمهور و ارشد منابع انسانی و بازاریابی است. آن شخص از جانا دابز پرسید چگونه بانکداران مثل او تمایل به واکنش به فرهنگ و برند هستند؟ کرنربانک یک برند بزرگ در کانزاس است و در این صنعت مانند یک غول عمل می‌کند. این بدان معناست که تعاملات روز به روز بین مشتریان و کارکنان برقرار است. جانا توضیح داد که مردم ما، بهترین ابزار بازاریابی ما هستند. تبلیغات مهم است، طراحی وب‌سایت مهم است اما اگر مشتریان هر زمان که به بانک مراجعه می‌کنند یک تجربه مثبت داشته باشند این چیزی است که برای ما اعتبار ایجاد می‌کند. ما برنامه‌های تلفن همراه داریم، اینترنت بانک داریم اما چیزی که برای ما و مشتریان‌مان مهم است این است که وقتی آن‌ها وارد بانک ما می‌شوند ما آن‌ها را می‌شناسیم.
این‌ها قطعا برای یک موسسه مالی کوچک ارزشمند است، اما در سازمان‌های بزرگ چگونه است؟ آیا آن‌ها هم پذیرای ارتباط بین فرهنگ و برند هستند؟ یکی از این‌ سازمان‌ها USAA تگزاس(خدمات مالی و بیمه‌ای) است. آن‌ها با 7.4 میلیون عضو و تعداد 21000 کارمند و درآمد سالانه بالغ بر 18 میلیارد دلار موفق به حساب می‌آیند. USAA تقریبا به طور انحصاری از طریق تلفن و اینترنت به بیش از 13 هزار مشتری خدمات تکراری ارائه می‌کند. این شرکت دارای یک برنامه آموزشی بسیار تحسین‌برانگیز است. در این آموزش‌ها به کارکنان مهارت‌های فنی بسیاری یاد داده می‌شود اما آنچه که واقعا یاد می‌گیرند همدردی با مشتریان‌شان است. اینکه چگونه به خواسته‌های 7.4 میلیون نفر عضوشان فکر کنند. USAA کارکنان را در زندگی واقعی و نیازهای عاطفی مشتریانش غرق می‌کند به عنوان مثال آن‌ها با کوله‌پشتی 65 پوندی در اطراف قدم می‌زنند، در طول آموزش اغلب غذاهایی را امتحان می‌کنند که سربازان می‌خورند. یکی از مشاوران گفته است که هیچ‌کس بر روی زمین بهتر از USAA مشتریانش را درک نکرده است.
این شناسایی شخصی بین کارکنان و مشتریان به هیچ وجه USAA را از ارائه خدمات بزرگ و خلاقیت و نوآوری رها نمی‌کند. این شرکت اولین شرکت خدمات مالی بود که شما می‌توانستید با آیفون یک عکس از چک گرفته و به بانک ارسال کنید و یا اولین موسسه‌ای بود که بررسی مانده سپرده از طریق پیام متنی را راه‌اندازی کرد که شما شماره‌حساب خود را می‌فرستادید و مانده حساب خود را دریافت می‌کردید.USAA ثابت کرده است که یک پیشرو در تکنولوژی است و این کار را به خاطر اهمیت به مشتریانش انجام می‌دهد.
یک درس ساده پشت موفقیت کرنربانک و usaa است، شما نمی‌توانید در بازار خاص، متمایز و قانع کننده باشید مگر اینکه چیزی خاص، متمایز و قانع کننده ایجاد کنید. چگونه برند شما فرهنگ شما را شکل می‌دهد؟ چگونه فرهنگ برند شما را به زندگی می‌آورد؟

برچسب ها: فرهنگ‌برند، برندفرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *