۱۰ نکته برای مدیریت حرفه ای فیس بوک
12 جولای, 2014
چرا مشتریان باید به شما اعتماد کنند؟
13 جولای, 2014
نمایش همه

برند های تصویری، نیازی به واژه ها ندارند

مک دونالد پس از یک عمر حضور در بازارهای جهانی و عرضه فست فود همبرگر در بزرگترین رستوران های زنجیره ای جهان، به این ایده ساده رسیده است که برای موفقیت بیشتر، نیازی به استفاده بیش از حد از آرایه های نوشتاری ندارد.
در همکاری با TBWA پاریس، برند مک دونالد با اتخاذ رویکردی حداقلی، اینبار مجموعه ای از تصاویر نمادین غذاهایش را، که از اشکال و رنگهای ساده استفاده کرده، برای تشخیص بهتر توسط مشتریان به نمایش گذاشته است. پیکتوگرام (تصویری که اطلاعاتی مفید در مورد موضوع مورد نظر می دهد) مشهورترین منوی مک دونالد که شامل غذاهایی چون: چیزبرگر، سیب زمینی سرخ شده، بستنی و مغز گردو، مرغ ناگتس و فیله و…. است از دوم ژوئن 2014 در بیش از 2700 رستوران در سراسر فرانسه به دید همگانی گذارده شده است.
بدون نیاز به نام بردن از این محصولات، شما فورا آنها را می شناسید. یعنی دیگر نیازی به سخنرانی های فراوان و نوشته های طولانی برای معرفی غذا های برند نیست، بلکه همه می دانند که هر غذای برند چه مزه ای می دهد. علت حضور کمپینی که یک سال پیش برای همین موضوع به راه افتاد نیز بر مبنای این فکر ساده است که: دیگر نیازی به زیاده گویی نیست.

برچسب ها: برندسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *