تبلیغات خلاق – ویدئو خلاقانه از شرکت خودروسازی AUDI
28 آوریل, 2014
قانون طبقه بندی – قانون هشتم خلق برند
30 آوریل, 2014
نمایش همه

برندسازی شخصی

در این نوشته من فرآیندهای A تا Z برندسازی شخصی را برای شما شرح خواهم داد. قبل از هر چیز به چند فایده وجود یک برند شخصی نیرومند و پایدار خواهم پرداخت:

۱) وجود مجموعه ای از مشتریان همیشگی
۲) وجود شرکاء تجاری قوی
۳) فرصت های زیاد پیش رو برای رهبری و هدایت امور
۴) فرصت های زیاد برای اشتراک گذاری ایده ها
۵) فرصت های بیشمار برای دسترسی به بازارهای خاص
۶) وجود اعتبار بالا در میان مخاطبان

برای داشتن یک برند شخصی قدرتمند چه باید کرد؟
A
اصالت شخصی
هیچ چیزی غیر از واقعیت انجام ندهید. به این پی ببربد که چه چیز دقیقاً شما را جذاب می کند. برند خود را براساس نقاط قوت خود بسازید. به عبارت بهتر یکی از پایه ای ترین مراحل برندسازی شخصی، شناخت کامل نقاط قوت است به این دلیل که این برند شخصی می بایست بر پایه این نقاط قوت شکل بگیرد.

B
داشتن وبلاگ و یا وب سایت
یک وب سایت اولین گام برای خلق برند شخصی شما است. شما به این نیاز دارید که یک وبلاگ را راه اندازی کنید و هنگامی که شروع کنید توقفی در کار نیست. با قدرت و پیوسته به جلو حرکت کنید و هرآنچه فکر می کنید مخاطبان تان می بایست در مورد شما و کار شما بدانند به آنها ارائه دهید.

C
محتوای ارزشمند
محتوی با ارزش قدرت جذب زیادی دارد. ترکیبی جذاب از محتویات سازنده و درستارائه دهید تا اعتماد و اعتباری که برند شما نیاز دارد را بدست بیاورد.

D
مخاطب خود را مشخص کنید.
بر روی احتیاجات مخاطبان خود تمرکز کنید. شما باید نقاط درد آنها را تعریف کنید و مشخص کنید چطور می توانید به آنها کمک کنید. همواره مطالعه کنید و صرفاً به خدمت کردن به مخاطبانتان فکر کنید.

E
انتشار خبرنامه
در وب سایت خود پست الکترونیک مخاطبان تان را البته با اجازه آنها دریافت کنید و بطور مرتب با آنها از طریق خبرنامه در ارتباط باشید.

F
تمرکز
شک نکنید که برندهای غیر شفاف از بین می روند. دقیقاً تعریف کنید که برند تان قرار است که با ذهن چه مخاطبانی ارتباط برقرار کند و آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

G
طراحی گرافیکی
هرآنچه که خلق می کنید باید طبقه و تداوم داشته باشد. یک آرم یا لوگوی زیبا و با رنگ های مختلف و معیارهای طراحی ای که بازنمایی خوبی از برند شما می کند، طراحی کنید.

H
به دیگران کمک کنید
منتظر نباشید که فرصت ها به سمت شما بیایند. راه هایی را پیدا کنید که کمک کننده باشید. برای کمک به مخاطبانتان پیش قدم باشید.

I
اثر گذرانده
افراد حرفه ای تاثیرگذار، دوستان برجسته ای دارند. کارآفرینان و رهبران کسب و کارها را پیدا کنید. سعی کنید در اطراف شما بهترین ها باشند و سپس راه هایی را پیدا کنید که همواره با آنان در تعامل باشید.

J
به گروه های مرتبط با کارتان بپیوندید
وابستگی ها برای رشد برندتان مهم هستند. سعی کنید در شبکه های اجتماعی در گروه هایی که با کار شما مرتبط هستند عضو شوید و در آن گروه یک فعال موثر باشید.

K
کلمات کلیدی در موتورهای جستجو
توجه داشته باشید که مخاطبان خاص شما با چه کلمات کلیدی شما را پیدا می کنند و سعی کنید با آن کلمات در صدر موتورهای جستجو باشید.

L
شبکه اجتماعی لینکداین
لینکداین شبکه اجتماعی کسب و کارها محسوب می شود. این شبکه اجتماعی قدرتمند را جدی بگیرید و بر کار در آن شبکه اجتماعی تسلط پیدا کنید.

M
حضور در رسانه ها
رسانه امروز بیشتر از همیشه پیچیده تر شده اند. سعی کنید به شکل های مختلفی که ممکن است در رسانه ها حضور داشته باشید. رسانه ها ابزار شگفت انگیزی در جهت ارتقا برند شما هستند.

N
شبکه سازی
سعی کنید با همه کسانی که بر سر راه شما قرار می گیرند ارتباط برقرار کنید و این ارتباط را گسترش دهید. به عقیده من انسان های برونگرا از این موضوع بسیار استفاده می برند.

O
اظهار نظر کردن
نظرات و عقایدی پایدار داشته باشید و برای ایده آل هایتان موضعی قوی اتخاذ کنید و عقایدتان را محکم ابراز کنید. به عبارت بهتر روش های کاری مشخص داشته باشید و بطور شفاف با کسانی که می خواهید کار کنید آن را مشخصاً بیان کنید.

P
عکس
چهره شما باید در سراسر شبکه های اجتماعی معرفی شود. در این مورد صرفه جو نباشید. یک حرفه ای را استخدام کنید تا از شما عکس بگیرد و عکس خود را بطور مستمر در شبکه های اجتماعی و رسانه هایی که ممکن است منتشر کنید.

Q
شنونده باشید
از کسانی که بر سر راه شما قرار می گیرند، بخواهید که از کارشان و ایده هایشان برای شما بگویند و سپس به دقت گوش دهید. هر کسی یک شنونده خوب را دوست دارد.

R
شناختن
به تنهایی به هدفهای تان نائل نمی شوید. هر کسی که می تواند در توسعه و شناخته تر شدن برندتان نقشی داشته است را شناسایی کنید و از او کمک بخواهید.

S
شعار
برند شما باید تعهدی در درون خود داشته باشد. آنچه که اعتقاد دارید را تبدیل به شعار کنید و سعی کنید شعاری فراموش نشدنی برای خود ایجاد کنید و آن را منتشر کنید.

T
بیاموزید
سعی کنید همواره مطالعه کرده و دانش خود را در زمینه کاری تان افزایش دهید. شما برای ساخت برندتان می بایست به یک مشاور مورد اعتماد و متعهد تبدیل شوید.

U
روانشناس باشید
برندهای ضعیف تنها بر روی مباحث منطقی تمرکز می کنند. برندهای قوی استفاده موثر از احساسات مخاطبان را سرلوحه کار خود قرار می دهند. فراموش نکنید که برای ساخت برند شخصی، موضوعی که باید در آن مسلط شوید روانشناسی است.

V
صدا
توجه داشته باشید که افراد بخوبی به یاد می آورند که شما چه احساسی به آنها داده اید. آنچه شما می گوید مهم است اما چطور آن را بیان می کنید از آن نیز مهم تر است. پس بنابراین یک صدای منحصر بفرد را برای خودتان پرورش دهید. من معتقدم که شرکت در کلاس های فن بیان برای شما که می خواهید یک برند شخصی قوی داشته باشید یک الزام است.

W
من و شما
اولین قاعده با احساس در نوشتن، بکار بردن اول شخص است. شما “من” هستید. خواننده “شما” هستید. اگر می خواهید آنها را تحت تاثیر قرار دهید به شکل مکالمه ای بنویسید و مطالب خود را منتشر کنید.

X
دوست بدست آورید و افراد را تحت تاثیر قرار دهید
جوهره یک برند شخصی نیرومند این است که مردم را دوست داشته باشید و انها تحت تاثیر رفتار و منش شما باشند و همیشه شخصیت شما را ستایش کنند. در اینصورت است که راجع به شما صحبت خواهند کرد.

Y
تحلیل کنید
با استفاده از ابزارهای مختلف تحلیلی آنلاین رفتار مخاطبان وب سایت خود را همواره تحلیل کنید و ببینید که چه بخش هایی از وب سایت شما برای آنها جذابیت دارد. سپس سعی کنید هر روز وب سایت خود را گسترش داده تا مخاطبان بیشتر از وب سایت شما استفاده کنند.

Z
اشتیاق داشته باشید
اشتیاق یک “حس قوی علاقه و ذوقی است که شخصی را مصمم به انجام کاری می کند”. بدون آن که اشتیاق لازم را داشته باشید، نمی توانید یک برند شخصی نیرومند بسازید.


نویسنده: مسعود محمدی

5 دیدگاه ها

 1. nasser golmohammadi گفت:

  بسیار .عالی بود

 2. بهار شریف فر گفت:

  سلام و درود
  من دانشجو ارشد مدیریت و کارشناس توسعه بازار هستم مطالب شما واقعا سودمند است ممنون از لطفتتون
  پاینده و پیروز باشید….

 3. ايمان بطلاني گفت:

  اين اسمش مقاله بود؟؟؟ اين مقاله است؟ شما ميدوني اصلا مقاله چيه؟

  • mohamadi گفت:

   آقای بطلانی عزیز سلام،
   از شما بابت اظهار نظراتان در وب سایت http://www.ibazaryabi.com بسیار سپاسگزارم. بنظر می رسد در مورد این مقاله انتقاد داشتید منتها بنده متوجه نشدم که انتقاد شما در چه باب است. بسیار ممنون می شوم بنده را راهنمایی بفرمایید که چگونه بنویسیم که نظر شما مخاطب عزیز جلب شود. ما برای شما می نویسیم و نظر شما برای ما در درجه اول اهمیت است.
   بسیار سپاسگزار می شوم بنده در جهت بهتر شدن مطالبمان راهنمایی بفرمایید. برای شما در کار و زندگی آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

 4. shahriar afshar گفت:

  سلام.تاسیس سایت جدیدتون رو بهتون تبریک میگم. به نظر شما گرفتن عکس و قرار دادن در صفحات اجتماعی در حالی که ما در ایران زندگی میکنیم می تواند موضوع جذابی برای مخاطب باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *