با استفاده از نظرسنجی ، اثربخشی کسب و کار را به حداکثر برسانید

تبلیغات خلاق – ویدئو تبلیغاتی از شرکت هندی تولید کننده سیمان
19 آوریل, 2014
تبلیغات خلاق – ویدئو خلاقانه از شرکت بنز
23 آوریل, 2014
نمایش همه

با استفاده از نظرسنجی ، اثربخشی کسب و کار را به حداکثر برسانید

opinion
در این مقاله سعی داریم سه روش نظرسنجی برای به حداکثر رساندن اثربخشی یک کسب و کار را شرح دهم. کارکنان و همکاران کسب و کار شما، مشتریان آن، و رویدادهایی که برگزار می کنید، همگی منابع با ارزش و ضروری دریافت بازخورد در مورد کسب و کار شما هستند.
نظرسنجی یا بازخورد دقیقاً همان چیزی را ارائه می کند که از نامش بر می آید. بازخوردی مهم، که می تواند زمینه را برای تصمیم گیری و تغییرات درونی و بیرونی کسب و کار و در ارتباط با آن را آماده کند. این نظرسنجی ابزاری با کاربردی ساده برای جمع آوری شاخص ها و داده هایی است که می توانید از آنها برای تصمیم گیری ها، ساده کردن گردش کار، بهبود فرآیندهای مدیریتی، ایجاد تغییرات مبتنی بر حقیقت در کسب و کار و غیره استفاده کنید. به عبارت بهتر از نظرسنجی برای به حداکثر رساندن اثر بخشی کسب و کار استفاده کنید.

نظرسنجی های یا بازخورد را می توان برای مدیریت بهتر در امور داخلی کسب و کار، تعاملات خارجی و مدیریت رویداد ها مورد استفاده قرار داد.

۱) کاربرد داخلی نظرسنجی
در کسب و کار، معمولاً بسیاری از فرآیندهای داخلی نیاز به سازماندهی بهتر و روش های عملکرد کارآمدتری دارند تا مؤثرتر شوند. مدیریت داخلی در شرکت به رضایت کارکنان، استخدام کارکنان، فرهنگ سازمانی، پیاده سازی تصمیم گیری ها، آموزش، سیاست ها، و غیره می پردازد.
نظرسنجی می تواند به شما در دستیابی به تمام این اهداف کمک کند. این می تواند به شما کمک کند تا:
• کارمندان جدید استخدام کنید.
• دوره های آموزشی برای کارکنان خود ترتیب دهید.
• مشکلات کسب و کار را شناسایی کنید تا بتوانید قبل از اینکه حادتر شوند در جهت حل آنها تلاش کنید.
• در مورد نگرانی های آینده شرکت، تصمیم گیری های مبتنی بر داده انجام دهید.
• از کارکنان خود بازخورد بگیرید.
استفاده از نظرسنجی به شما کمک کند متوجه شوید کارمندان نسبت به سیاست های مدیریتی، مزایای کارکنان، گردش کار کارکنان، محیط کار به طور کلی، و بسیاری مسائل دیگر مربوط به کسب و کار شما چه احساسی دارند.

۲) کاربرد خارجی نظرسنجی
نظرسنجی ها همچنین در تحلیل محیط خارجی کسب و کار شما بسیار مفید هستند:
– با استفاده از تحقیقات بازار، به رقبای خود و محصولات یا خدمات آنها، به مشتریان بالقوه و رفتار خرید آنها، و به فرصت ها، گرایش ها و تهدیدات کلی بازار نگاهی بیاندازید تا بتوانید بر این اساس واکنش نشان دهید و یا برنامه ریزی کنید.
– بنگرید که مخاطبان تان چه درکی از برند (نام تجاری) شما دارند تا اگر تصویر درک شده با آنچه که انتظار دارید متفاوت باشد، بتوانید تنظیمات لازم را اعمال کنید.
نظرسنجی رضایت مشتری (یا بازخورد) به شما اجازه می دهد بفهمید مشتریان شما چه چیزی از شرکت شما، محصولات آن و خدمات آن می خواهند. درک آنان از این موارد چیست؟، می خواهند چه چیزی بهبود پیدا کند؟ و برای افزایش رضایت آنان چه کاری می توانید انجام دهید؟ علاوه بر این، بازخورد از مشتریان می تواند ایده ها و پیشنهادات جدیدی ایجاد کند.
نظرسنجی ها همیشه منبع خوب برای سرنخ های فروش هستند، چرا که بر پایه اطلاعات ارائه شده توسط پاسخ دهندگان، بعداً می توانید با محتوای مرتبط و پیشنهادات درخور وارد عمل شوید.

۳) مدیریت رویداد
در مدیریت رویداد، نظرسنجی ها می توانند قبل و پس از حادثه به شما کمک کنند. قبل از رویداد، می توانید نظرسنجی های ثبت نام انجام دهید، که می تواند موجب به سازی رویداد شود، به ویژه اگر این نظرسنجی ها کاملاً برای نیازهای خاص شما تنظیم شده باشند و امکان پرداخت در نظرسنجی برای کسانی که در یک رویداد پرداخت شده ثبت نام می کنند وجود داشته باشد.
نظرسنجی های پس از رویداد برای سازمان دهندگان رویداد مهم هستند، زیرا باعث می شود خوبی و یا بدی رویداد را مشاهده کنند و متعاقباً رویدادهای بعدی را بهبود بخشند. می توانید نظرات شرکت کنندگان را در مورد سازماندهی کلی رویداد، سخنرانان مدعو، تدارکات رویداد، نقاط قوت و ضعف رویداد و ارائه ها، آنچه که پسندیده اند و آنچه که نپسندیده اند، فرد و یا چیزی که دوست دارند در رویداد بعدی ببینند، و غیره متوجه شوید.

نویسنده: مسعود محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *