AIDA : توجه، علاقه‌مندی، اشتیاق، عمل
22 سپتامبر, 2014
بازاریابی تجربی و چگونگی اندازه‌گیری آن
23 سپتامبر, 2014
نمایش همه

بازاریابی هوشمند یک به یک

زمان قراردادن قدرت کامل تکنولوژی پشت مفهوم بازاریابی به قدمت خود تجارت است. میلیون‌ها سال است که تاجران از تمرکز بر روی اولویت‌های مشتریان بهره‌مند شده‌اند. حتی برای تجار اولیه به خاطر سپردن جزئیات علایق مشتریان و چیزهایی که آن‌ها دوست ندارند، منجر به افزایش معاملات و ایجاد وفاداری مشتری می‌شد.

 

Question-mark-225x300

حدودا پانزده سال پیش بازاریابان با واژه‌ی “بازاریابی یک به یک” شروع به توصیف یک استراتژی CRM کردند. اخیرا نیز، بسترهای تکنولوژی و رسانه‌های اجتماعی به ابعاد تاکتیک‌های بازاریابی یک به یک اضافه شد. اکنون زمان آن رسیده است که این مفهوم دوباره به‌روزرسانی شود. همانطور که می‌بینید اتفاق بزرگ بعدی در صنعت ما بازاریابی یک به یک هوشمند است.
حرکت رو به جلو: بازاریابان نیازمند ترکیب و تجزیه و تحلیل داده‌ها از منابع مختلف، در زمان واقعی هستند. مطمئنا شما می‌خواهید در مورد خریدهای گذشته، تعاملات اخیر رسانه‌های اجتماعی و غیره بدانید و همچنین نیاز دارید که این داده‌ها را با اطلاعات بیشتری ادغام کنید و شاید مهم‌تر از همه این است که شما می‌خواهید بدانید چه زمانی مشتری در فروشگاه شما خواهد بود؟ سپس شما قادر خواهید بود با تمام داده‌های CRM کار کنید. (آیا مشتری می‌خواهد یک پیراهن دیگر مانند پیراهنی که ماه قبل خریده داشته باشد؟ در انبار چی داریم؟ آیا شلواری موجود است که با پیراهن او مطابقت داشته باشد؟ و غیره.)
فکر می‌کنم بازاریابی یک به یک هوشمند توسط این فرمول به سادگی قابل بیان است.
بازاریابی یک به یک هوشمند= دستگاه تلفن همراه + تریگرها + رسانه‌های اجتماعی + داده‌های فروش.
با ترکیب فناوری‌های امروزی با داده‌های مختلف، بازاریابان قادر به ارائه‌ی خدمات بهتر، مناسب‌تر، هوشمندتر خواهند بود. فرآیندهای خاص در حال تحول هستند، در سمت مصرف‌کننده دستگاه‌های تلفن همراه (گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها)، رسانه‌های اجتماعی قرار دارند و در سمت خرده‌فروشان و برندها محرک‌ها، تریگرها(کد QR، تگ‌های مایکروسافت)، فن‌آوری‌های جدید انبار داده‌ها و راه‌حل‌های یکپارچه مدیریت بازاریابی قرار دارند.
بازاریابی هوشمند یک به یک به بازاریابان اجازه خواهد داد که به سمت روش‌های جدید حرکت‌کنند و در نهایت قادر خواهند بود برای مشتری براساس مکان، تاریخ خریدهای گذشته و تحلیل رفتار وی یک تجربه‌ی کاملا منحصر به فرد ایجاد کنند. به علاوه با ادغام تجارب مشتری با داده‌های انبار و دیگر تبلیغات فروش و درآمد را به حداکثر برسانند.

برچسب ها: بازاریابی 1:1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *