یکه تازی این روزهای اینستاگرام و فرصتی برای بازاریابی
29 نوامبر, 2014
اشتباهاتی نابخشودنی در تولید محتوا
30 نوامبر, 2014
نمایش همه

بازاریابی متکی بر طرفداران (advocate marketing)

در طول پنج سال گذشته روش‌های خرید محصولات و خدمات به سرعت تغییر کرده است. مشتریان امروزه می‌خواهند قبل از تعامل با فروشندگان محصولات و خدمات معتبر را شناسایی کنند و سپس خرید انجام دهند.

در طرف دیگر هم مردمی هستند که همواره دوست دارند به دیگران کمک کنند و در صورتی که اطلاعاتی داشتند آن‌ها را دریغ نکرده و علاقه‌مندند گرهی از مشکلات هم‌نوعان خود برطرف کنند. تلاش برای گسترش طرفداران از عوامل مهمی در انتشار پیام یک برند است.

مک کنیزی می‌گوید: عامل اصلی 20 تا 50 درصد از تصمیمات خرید؛ بازاریابی دهان به دهان است به این معنی که مردم حرف مشتریان شما را بیشتر از شما قبول دارند.

تحقیقات نشان می‌دهد حدود 63 درصد از مصرف‌کنندگان هنگام خرید برای کمک‌گرفتن از مشتریان دیگر به صورت آنلاین جستجو انجام می‌دهند.

130819235148690

ظهور رسانه‌های اجتماعی و جوامع آنلاین این تغییرات را سریع‌تر کرده است، مردم قبل از این‌که محصولی را بخرند فورا یک مشتری را پیدا کرده، تجارب مشتریان را با چند کلیک در لینکدین و یا صدها سایت بررسی محصول دیگر پیدا می‌کنند و سپس تصمیم به خرید می‌گیرند.

 

طرفداران شما فقط مشتریان راضی‌تان نیستند، آن‌ها علاقه‌مندان به چشم‌انداز شرکت شما و پیشرفت‌های شما هستند. آن‌ها با اشتراک‌گذاری تجارب‌شان به صورت آنلاین و توصیه محصولات شما یک حامیان عظیم برای برند شما محسوب می‌شوند. بنابراین در جهان کنونی یکی از قوی‌ترین کارهایی که شما به عنوان یک بازاریاب می‌توانید انجام دهید پیدا کردن و سازماندهی این طرفداران است. این کار به صورت خود به خود صورت نخواهد گرفت، بازاریابان باید به طور فعال در تلاش برای تبدیل مشتریان به طرفداران و ساخت برنامه‌های بازاریابی متکی بر طرفداران باشند که آن‌ها را برای حمایت از فروش و طرح‌های بازاریابی بسیج می‌کند.

 

بازاریابی متکی بر طرفداران نتایج قابل توجهی را ارائه ‌می‌دهد. با استفاده از برنامه‌های بازاریابی متکی بر طرفداران شما می‌توانید از تعدادی از اهداف کلیدی کسب‌وکارتان پشتیبانی کنید و منجر به کوتاه‌تر شدن چرخه فروش، افزایش نرخ پیروزی و بزرگ‌تر شدن اندازه سفارشات می‌شود.

 

طرفداران فقط به افزایش درآمد شما کمک نمی‌کنند آن‌ها درتعدادی از قسمت‌ها ازجمله طراحی محصول، موقعیت، رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا می‌توانند اثرگذار باشند.

 

ابزارهای اصلی برای بازاریابی متکی بر طرفداران

بازاریابی متکی بر طرفداران مستلزم مدیریت طرفداران یک شرکت برای رسیدن به اهداف یک کسب‌وکار(مانند رشد درآمد و یا افزایش تقاضا) است. همانطور که شما در حال برنامه‌ریزی برای ساخت و اجرای بازاریابی متکی بر طرفداران خود هستید این پنج عنصر به شما کمک خواهد کرد.

1) تساوی بازاریابی متکی بر طرفداران با اهداف کسب‌وکار شما

بازاریابی متکی بر طرفداران می‌تواند بر انواع اهداف کسب‌وکار خدمت بکند،بنابراین بسیار مهم است که برنامه بازاریابی متکی بر طرفداران خود را متناسب با اهداف کسب‌وکارتان انتخاب کنید. همچنین ممکن است شما اهداف دیگری نظیر رضایت مشتری، بازاریابی و توسعه‌ی محصول وپشتیبانی از محصول را در نظر بگیرید.

2) درک طرفداران و آن‌چه که به آن‌ها انگیزه می‌دهد.

مشتریان مهم‌ترین و بانفوذترین نوع از طرفداران هستند، پیدا کردن آن‌ها، درک و تراز کردن فعالیت‌ها با منافع آن‌ها بسیار مفید خواهد بود. هم‌چنین باید انواع دیگری از طرفداران مانند کارمندان، شرکا، سرمایه‌گذاران و اثرگذارنده‌ها را درک کنید. این گروه می‌تواند با تلاش‌های خود به ترویج برند و محتوای شما بپردازند و با به اشتراک‌گذاری تجارب مثبت به کسب‌وکار شما کمک کنند.

3) طراحی یک برنامه بازاریابی متکی بر طرفداران متعادل

هنگامی که شما در حال اجرای برنامه بازاریابی متکی بر طرفداران هستید احتمالا صدها و یا هزاران طرفدار خواهید داشت. زمانی که شما برنامه خود را تدوین می‌کنید باید دقت داشته باشید که شما چگونه موفق خواهید شد و چگونه می‌توانید روند مقیاس‌پذیرتر، قابل پیش‌بینی و کارآمدی داشته باشید.

4) ساخت تعاملات

کمپین‌های بازاریابی متکی بر طرفداران در مورد این است که شما چگونه با طرفداران‌تان تعامل‌کنید. از طرفداران خود بخواهید که برای شما کاری انجام دهد، مانند نوشتن یک بررسی از محصول. در برنامه‌های بازاریابی متکی بر طرفداران به توانایی شما در پرورش طرفداران‌تان بستگی دارد. از سوالات کوچکتر شروع کنید و تعاملات بهتری را بسازند.

5) اندازه‌گیری و بهینه‌سازی برنامه‌های بازاریابی متکی بر طرفداران شما

مانند بسیاری از برنامه‌های بازاریابی، بازاریابی متکی بر دفاع نیز باید اندازه‌گیری شود. بر معیارهای استراتژیک تمرکز کنید، متریک‌هایی که مرتبط با اهداف اصلی کسب‌وکار شما هستند.

برچسب ها: بازاریابی متکی بر طرفداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *