درسی برای کسب و کارهای B to B
9 ژوئن, 2014
اصول نام گذاری برند
11 ژوئن, 2014
نمایش همه

7 نکته در بازاریابی شبکه ای

Vincent J. Kellsey که مؤسس شرکت معتبر Direct Selling Women’s Alliance در زمینه فروش مستقیم و بازاریابی شبکه ای است، رعایت 7 نکته زیر را برای بازاریابان شبکه ای لازم می داند.

بازاریابی شبکه ای
به احتمال قوی در ذهن شما هم همان تصویر کلیشه ای ثابت از بازاریابی شبکه ای هک شده است. تصویر زنان خانه داری که در حال درست کردن ساندویچ خانگی سعی دارند شما را به هر قیمتی شده قانع کنند که به یک کرم نرم کننده منحصر بفرد نیاز دارید و باید آن را بخرید و یا مرد شیک پوشی که با صرف انرژی زیاد قصد دارد به شما بقبولاند که چقدر راحت اگر خودتان، دوستان تان و دوستانِ دوستان تان به او در فروش ویتامین کمک کنید، میلیاردر خواهید شد.

هیچ یک از این تصویرها صحیح نیست. بازاریابی شبکه ای نه صرفاً یک تفریح است و نه قادر است شما را یک میلیاردر کند ولی می‌توان بعنوان یک شغل نیمه-وقت و تحت شرایط خاص تمام وقت روی آن حساب باز کرد.ولی عوامل موفقیت کسانی که در این رشته از بازاریابی به درجات خوب و درآمدهای بالا رسیده‌اند چیست؟ Vincent J. Kellsey که مؤسس شرکت معتبر Direct Selling Women’s Alliance در زمینه فروش مستقیم و بازاریابی شبکه ای است، رعایت 7 نکته زیر را برای بازاریابان شبکه ای لازم می داند:

1) هوشمندانه انتخاب کنید
در هنگام انتخاب شرکت مناسب برای همکاری توجه به 6 نکته ضروری است. اولین موضوع پایداری است. چه مدتی است که این شرکت در این تجارت در حال فعالیت است؟ دومین مسأله کیفیت خدمات و محصولاتی است که مشتریان به آن‌ها نیاز دارند. شماره سه برنامه بازاریابی و میزان عدالت رعایت شده در آن است. آیا شرکت مورد نظر به‌قدری منصف است که با بخشندگی سود را بین زیرمجموعه های خود تقسیم کند؟
موضوع چهارم پس زمینه مدیرعامل شرکت است. تحقیق کنید که مدیرعامل کیست و فعالیت‌های او چقدر با فعالیت شرکت یکپارچگی دارد.
موضوع مهم بعدی زمان بندی و نحوه مدیریت در شرکت است. خوب به فعالیت‌های شرکت نگاه کنید و مطمئن شوید که شرکت در حال توسعه است.
موضوع ششم و نهایی پشتیبانی، آموزش و سیستم تجارت است. شما ممکن است شرکتی ایده آل را با مدیریت عالی، محصولاتی متفاوت و جذاب، یک سیستم پرداخت بخشنده و پرسود و با پایداری کامل انتخاب کنید ولی اگر تجارت موجود در شرکت تبدیل به یک سیستم نشده باشد همه چیز به زودی از بین خواهد رفت. این شرکت باید یک سیستم ایده‌آل برای آموزش داشته باشند تا فرایند رشد شرکت ادامه پیدا کند.

2) موضوعاتی که تدریس می شود را تمرین کنید
برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای باید به مربیان خود گوش دهید و از آن ها یاد بگیرید. نحوه بوجود آمدن بازاریابی شبکه ای بر پایه تجربه کهنه کاران شرکت است.
فعالیت‌هایی که مربی شما برای موفقیت انجام داده اند قابل تقلید هستند به شرطی که به آن ها گوش بدهید، یاد بگیریدشان و آن سیستم را دنبال کنید.

3) سرگروه ها بسیار مهم هستند
سرگروه های شما بسیار مهم هستند. چقدر از شما پشتیبانی می کنند؟ آیا با شما تماس می گیرند؟ آیا به اندازه ای که موفقیت خودشان برایشان ارزشمند است به موفقیت شما نیز ارزش قائل اند؟
شما باید در هر زمانی از روز قادر به تماس با آنها و درخواست کمک باشید. میزان این پشتیبانی بسیار مهم است.

4) رهبری زیرمجموعه خود را در دست بگیرید
در بازاریابی شبکه ای اصطلاحی به معنای یتیم وجود دارد. این اصطلاح برای تازه واردهایی به کار برده می شود که به تازگی وارد سیستم شده اند ولی کسی که آن ها را وارد سیستم کرده، خود به قدری سرش شلوغ است که زمان لازم برای آموزش آن ها را ندارد.
شما اگر شخص جدیدی را وارد سیستم کردید، حداقل باید 30 روز از او پشتیبانی کنید تا بتواند کار را به تنهایی ادامه دهد.
باید قبل از این کار از خود بپرسید که آیا واقعاً دوست دارید چنین کاری کنید؟ آیا قادر به انجام این کار هستید؟

5) از اینترنت استفاده کنید
بسیاری از بازاریابان برای فروش محصولات خود از اینترنت استفاده می کنند. شما هم می توانید یک سایت شخصی راه بیاندازید و محصول مورد نظر را از طریق آن به فروش برسانید.
در صورت بازاریابی اینترنتی مطمئن شوید که فعالیت های شما هرزنامه نخواهد شد. هرزنامه ها نه تنها منجر به فروش کمتر شما می شوند بلکه به فرایند برندسازی شرکت نیز لطمه می زنند.

6) از تجارت خود مراقبت کنید
فعالیت شما یک تجارت است و همه تاجران مراقب تجارت خود هستند. بحث های حسابداری را جدی بگیرید و حتماً از یک حسابدار و وکیل که تخصص هایی در زمینه بازاریابی شبکه ای دارند کمک بخواهید.

7) کار روزانه خود را فعلاً تعطیل نکنید
به هیچ وجه کار اصلی خود را تا وقتی که از میزان درآمد بازاریابی شبکه مطمئن نشده اید، ترک نکنید. مدتی را در شرکت سپری کنید و از کیفیت کاری آن ها مطلع شوید سپس اگر حقوقی مساوی یا بیشتر دریافت کردید، کار روزانه خود را ترک کنید.

منبع: entrepreneur.com
ترجمه: ریحانه علیدوست

برچسب ها: بازاریابی, بازاریابی دهانی, بازاریابی شبکه‌ای, بازاریابی ویروسی

94 دیدگاه ها

 1. امیر گفت:

  با سلام
  مطلب خیلی عالی بود

 2. داود گفت:

  وقتی کسی با جدیت وارد کار شده و مثل یک تجارت واقعی و تمام وقت واسش انرژی گذاشته و در ماه اول حدود 1500000 درآمدش بوده چرا نباید کار قبلی(کارمندی = بردگی) رو رها کنه و به این کار بچسبه ؟

 3. مصطفی گفت:

  من اگر ماهیانه 10هزار تومن کار کنم کارهایی ک دوست ندارم را ترک میکنم و خیلی هم خوش حال میشوم

 4. محسن گفت:

  بنظر من تا کار سنتی خودمان را رها نکنیم به درآمد نمیرسیم چون وقت کم میاریم

 5. مریم گفت:

  من تازه بازاریاب شدم هنوز نمی دونم تو این شبکه پیچیده واقعا چه خبره. به خود بازاریابی شبکه خوش بین هسم اما نمی دونم افراد در راس واقعا دنبال پیشرفت کل افراد زیرمجموعه هسن یا نه! منظورم اینه آیا توسعه ای فکر می کنن یا اینکه تا جیب پر شد شرکت تعطیل شه و خداحافظ. می ترسم از خود ما ایرانی ها چون معمولا صداقت نداریم. اگه کسی موفق شده به منم امید بده.

  • سام گفت:

   شما اگر به شرکت های بزرگی نگاه کنید، میبینید که افراد موفق خیلی زیاد هستن. فقط کافیه برین دنبالشون و ببینید چقدر زیادن

  • علی ابراهیمی گفت:

   بنده به شما پیشنهاد میکنم که هرگز وارد چنین سیستمهایی نشوید.چون درآمد اصلی این سیستمها به افرادی میرسد که مالک اجناس هستند.بقیه افراد در این مجموعه فقط نقش فروشندگی را به عهده خواهند داشت.به ازار یخرید میلیونی به شما سود 22درصد می دهند و ما در ایده آل ترین صورت بتوانید 30نفر که واقعا خریدار باشند و خریدشان مستمر باشد و نه فقط برای یکبار باشد میتوانید 6میلیون سود دریافت کنید.شماحداقل برای جمع شدن این 30نفر به یکسال وقت نیاز دارید و مشروط به اینکه این افراد هرماه 30میلیون خرید کنند تا به شما این پول برسد.که همچین چیزی غیرممکن یا حداقل 2سال یکبار دراین مجموعه اتفاق می افتد.با فکر باز تصمیم بگیری.احساسات را کنار بگذارید و حرفهای فریبنده را نادیده بگیرید.

   • مینا گفت:

    دوست عزیز لطفا در این زمینهبیشتر مطالعه کنین اطلاعات و آگاهی خودتونو بالا ببرین صنعت نتورک مارکتینگ یکی از راه های رسیدن به ازادی مالی در ایرانه ضمن اینکه دولت هم سود زیادی میکنه هم کاما حامی این صنعته

   • الهام گفت:

    سلام دوست عزیزم قبول دارید آدم وقتی اطلاعات درستی نسبت به موضوعات دیگه نداره نمیتونه نظری بده؟بهتون پیشنهاد میکنم اطلاعاتتون رو از طریق منبع های معتبر بالا ببرید

   • وحید گفت:

    شما اگر اندکی تامل کنید و احساساتی صحبت نکنید ، متوجه میشید که هیچ کاری زودبازده نیست بجز دزدی…
    بله شبکه ساختن زمان میبره.زمان زیادی هم میبره.اما اونایی تو این وادی پیروزن که اولا ناامید نشن و دوما تحمل شکست و سپری شدن زمان رو داشته باشن.
    شما بقالی هم بزنی تا جا بیفتی یکی دوسال زمان میبره…پس قبل از هر حرفی حتی سلام علیک، اول مطالعه کنید.سپاس

   • محمد گفت:

    برادر من داری راه رو اشتباه میری شما مطمئنید که گفته هاتون درسته

   • محمدی گفت:

    جناب ابراهیمی پیشنهاد میکنم به جای نظر دادن در خصوص شنیده ها یک کتاب معتبر مطالعه کنید صحبت های شما با هیچ یک از سیستم های پولی و پلن های درامدی نتورک ایرانی تطابق نداره و راجع به شرکت های محصول محور و پلن محور و مشترک محصول و پلن اطلاعات درست و از کسانی که خبره این کار هستند بپرسید

  • علی اسدی گفت:

   سیستم برد برد هستش تا مثلا من شما روبه موفقیت نرسونم خودمم اصلا به موفقیت نمیرسم یادتونه که سیستم رفاقتی حمایتیه

  • سارا گفت:

   سلام وقتی کسایی ک در راس قرار دارند قرار باشه با پیشرفت ما پیشرقت کنند هیچوقت کنار نمیکشن اصل نتورک همینه

  • حمزه گفت:

   شرکت بازار یابی شبکه ای بیز زیر نظر دولت و نفر اول بازار یابی شبکه ای رو از آن خود کرد

 6. Sasan گفت:

  دوستان سلام من تازه توسط شخصی معرفی شدم به این نوع شرکت ها

  ولی وقتی به قیمت های تعیین شده برای کالا دقت کنید واقعا این قیمت ها فراتر از چیزی هست که در بازا موجود هستش

  مثلا دستمال کاغذی ساده ترین قلم رو اپر انتخاب کنیم تفاوتی تقریبا 2 برابر قیمت بازار رو داره با مشاوری که صحبت کردم برای آموزش نحوه کار ایشون گفتن محصولات کاملا اورجینال و انحصاری هست به شخصه معتقدم کالا هر چی ارجینال هم باشه هیچ وقت برای رقابت نباید قیمت چند برابری با کالاهای مشابه بازار رو داسته باشه

  بنظر شما کدوم شخص حاضره کالایی رو که میتونه از فروشگاه های شهری با قیمت کمتر و بصورت آنی خرید کنه بیاد و بصورت اینترنتی با وقفه حداقل 3 روز بخره آن هم با قیمت بیشتر

  یک جای کار می لنگه پرداخت سود حداقل 15 درصد اعلام شده چطور ممکنه آن هم در یک سیستم سالم

  • سارا گفت:

   باید شرکت رو درست انتخاب کنی و من دوبرابری ندیدم روی دستمال کاغذی ولی وقتی از بیماری جلوگیری کنه و مزیت داشته باشه ایرادی نداره گرونتر بودنش
   بحثش مفصله

  • سارا گفت:

   قسمت دوم سوالتون شخص فقط در صورتی کالایی رو میخره و منتظرش میمونه ک بفهمه کیفیتش از بازار بهتره و اون کیفیت رو نتونه توی بازار پیدا کنه

 7. زهرا گفت:

  سلام دوستان.من توسط یک اشنا ب اصرار زیاد وارد این کار شدم.ولی هنوز خرید نزدم
  ب نظرم ی مشکلی وجود داره.توی سیستم مولتی لول ک همه ی سرگروه ها از فروش یک نفر سود میکنند مگر یک محصول چقدر شود دارد ک به همه ی سرگروه ها سود برسد.و هر چقدر هم ک سیستم بزرگتر میشود سود بیشتری ب سرگروه ها میرسد اخه مگه میشه؟اینطوری ک شرکت تولید کننده به ازای هر فردی ک وارد میشه کلی هم ضرر میکنه.

 8. نیلو گفت:

  زهرا جون چرا نشه؟هرچه ورودی بیشتر مقدار فروش شرکت بیشتر و هر چه درآمد شرکت بیشتر خب مشخصا مقدار پورسانتی هم که برای کل بازاریابان درنظر گرفته میشود بیشتر میشه.بنابراین اگر لیدرها حتی یک ماه 250000000 درآمد داشته باشند بازهم باتوجه به درآمد شرکت غیرمنطقی و غیر واقعی به نظر نمیرسه .به نظرت کجای کار میلنگه؟

 9. عشق وطن گفت:

  به نظر من این کار از نظر شرعی حرام می باشد اولا به خاطر گرانفروشی به مردم.که این گرانفروشی به دست مردم وبا فریب افراد به اشاعه دارامد های نجومی انجام می شود .
  دوم دروغ گویی در مورد محصولات به خاطر کسب درامد .نکته :اگر محصول شما یک هست چرا نتونس در بین مردم خواهان پیدا کنه .در صورتی که خیلی اجناس با اینکه زیاد تبلیغات نمیشه اما مردم دنبال اون محصول هستند واز اون استفاده میکنن .اما محصولات شما تا حالا نتونسته حتی یک مورد از انها تضمینی مورد استفاده در بین مردم باشه پس معلوم میشه به مردم در باره محصولات دروغ گفته میشود دراینجا شاید شما جواب بدین که اگه خوب نیست پس چرا اینقدر فروخته شده .اما این یک تصور غلط استچون هرکه که خودش عضو این شرکتها میشه خودش واطرافیانشو هم که رو در وایسی قرار داده تا مورد استفاده قرار بگیره .بس خرید میره بالا .بعد مثلا میگن در چایش از فلان گیاه در هنداستفاده شده .ایا اینا باعلم به استفاده از این گیاه وفواید ان نمیتوانستند خودشان به عنوان برند جای نه تنها به ایران به دیگر مملکت ها نیز بفرستن .واین نیاد با یک نام دیگر در یک مملکت دیگر بسته بندی بشه.پسمعلومه اینجا یک نامعلومو دروغی هست
  خلاف اقتصاد مقاومتی است
  اگر کار این شرکت ها درست است بیان تخفیفو سود ندهند جنس را به قیمت مناسب بدهند تا مردم از فروش کالا سود وردارن وهرکس بیشتر فروخت سود بیشتر کنه نه اینکه یه نفر خودش 2 میلیون خریدو فروش کنه وبیاد صد میلیون پورسانت بگیره .در اینجا محصولات به همان قیمت خرید فروش میره وطرفاز درصد پول ئیگران پورسانت میگیره ایا این درسته .به هیچ وجه جون مثل حقوق های نجومی هست .مدیرعامل بانک =زی مجموعه 5000 نفر پس باید ماهانه 200میلیون حقوق بگیره پس چرا میگن حرام نمیتونه. خود مردم میگن حرامه .پس کسیم که 2میلیون خودش خرید داره 100 میلیون میگیره حرامه حرامه حرامه به ولله حرام
  . بعد معاملاتی که باعث بعضی بی پروایی ها وبی عفتی ها وبعض گناهاواجتماعات خلاف شرع است حرامه برادر من خواهر من حرامه
  اگر این شرکت در پی پر کردن جیبت چند مالک شرکت است اگر به فکر مردم بود جنس ومحصول باقیمت مناسب وارزان در اختیار مردم میگذاشت
  تخلف دیگر اینه اقایون میان بعد اینکه تخفیف میدن 9درصد ارزش افزوده رو میان روش در حالی که در بسیاری از فروشگاه ها بعد اون 9درصد که اومد روش تخفیف میدن .

  • سعيد گفت:

   داداش حالت خوب؟!!!!!
   شما احتمالا از اقوام مكارم شيرازي نيستي؟!!!!!
   حرام چيه برادر من
   ببين من ايفون دارم،پدرم راست ميره چپ ميره ميگه اين چه گوشي اشغاليه اينهمه پول دادي
   بنده خدا ،خوب اطلاع نداره اظهار نظر ميكنه
   برادر شمام همينطور،اگه راجب موضوعي اطلاعات نداره،اگه حرفي نزني بقيه نميگن شمام زبون ندارياااا
   پس مخالفت كردن بدون دليل يا دلايل واهي،جز به سخره كرفتن خودت ،چيزه ديگه برات بهمراه نداره
   من بعنوان اقتصاد دان،و مدرس اقتصاد ميگم اينكار،شغل بسيار سخت،و شايد كار هركسي نباشه،كساني كه به اصطلاح به توانايي هاي خودشون باور ندارن مطمئنا موفق نميشن
   اينكه من ادم ضعيفي باشم،و ضعف خودمو با خراب كردن اين شركت بخوام بپوشونم،و بيام در جمع بيان كنم،شايد يه بنده خدايي بتونه تو اين صنعت رشد كنه،با حرفاي من منصرف بشه،و اين فرصت ازش گرفته بشه،اين حرامه،برادر جان….انقدم حرص نخور،محرم نزديك

   • محمد_ا گفت:

    سلام ، جناب فامیلیتون چیه و کجا اقتصاد تدریس میکنین؟
    بعنوان کسی که مشغول یادگرفتن اقتصاده متعجبم که شما شرکتهای بورسی رو رها کردین و وقتتون رو روی این مدل شرکتها گذاشتین !!! شما بهتر از من میدونین این شرکتها اولا از طرف مراجع تقلید تایید نشدن دوما اعتبار شرکتهای تضامنی و سهامی برای سرمایه گذاری رو ندارن سوما بازار انحصاری دارن و باعث میشن قیمت تعادلی بوجود نیاد چهارما (برفرض محال این شرکتها حقیقت رو بگن) ما روز به روز داریم با تقاضای بیشتر و درنتیجه تولید بیشتر مواجه میشیم که بعد از دوسه سال (باتوجه به حرفهایی که لیدرهای شرکتها میزنن) انقدر افزایش تولید داشته باشیم که GNP افزایش پیدا کنه و رشد اقتصادی برای کشور بهمراه بیاره اما… شما بهتر میدونین این شرکتها خرده فروشی هستن و اونقدر تولید ندارن که روی GNP تاثیری بذارن ، پس خود این موضوع یه تناقض بزرگ توی این شرکتاست!!! استاد اقتصاد عزیز شما بهتر بلدین که با اضافه شدن هر عضو به این شرکتها و افزایش فروش طبق قانون ساده ی عرضه و تقاضا قیمت محصولات باید افزایش داشته باشه و چون این شرکتها دائما این روند رو دارن منجر به تورم افسار گسیخته تو محصولاتشون میشن ، اما نشدن ،کجای کار میلنگه؟!! اقتصاددان عزیز میشه بفرمایین صورتهای مالی این شرکتها منتشر میشه یا نه؟!

   • shahin گفت:

    هیچوقت حقیقت پشت پرده نمیمونه میدونستی ….!

   • Milad گفت:

    ببینید همه از فروش یک نفر سود نمیبرند بلکه شما از فروش خودتون بیست دزصد و لیدرعاتون طبق دلن پنج تا ده درصد
    شما باید پلن درامد زایی مربوط به هرکمپانی رو مطالعه کنید
    کمپانی بیز با قهوه های درماتی گانودرما داره دنیارو میگیره من خودم تو این سیستم هستم شش تومن پورسانتمه و تیم فروش حرفه ای ساختم
    همه پورسانت میگیرن
    کسی ضرر نمیکنه
    همه حالشون خوب میشه
    چون محصول کاملا مهجزست
    گانودرما محصول انحصاری و درمانی بیزه
    تا موفقت نکنند موفق نمیشن
    واین یعنی برد=برد

  • M.b گفت:

   شما حتما نظر مراجع تقلید رو درباره حرام بودن و نبودن این کار مطالعه کنید .و تمام سوالاتون هم جواب منطقی و درست داره مشکل اینه که شما توسط شخص صحیح و کاربلد توجیه نشدی

   • مجتبی گفت:

    با سلام نتورک مارکتینگ یه سیستم هوشمنده مثل بقیه سیستم ها دوست من سادس زیاد سختش نکن برا خودت اولا کار نیمه وقته دوما پورسانت زیر مجموعه های شرکت ها براساس حذف واسطه هاس وبراین اساس کارخانه 4برابر بیشتر سود کرده وطبق قوانین منوط به بازاریابی شبکه ای نرخ مجموع پورسانت ها تا سقف 40 درصد هستش که معمولا اکثر شرکت ها به 35 درصد اکتفا کردن و گمون نمیکنم چیز غیر قابل فهمی باشه و این بیزنس عالی 80 سالهداره کار میکنه توقع نمیره با شروع 6 ساله توی کشور عزیزم ایران رشد چندانی با چنین ذهنیت هایی داشته باشه وفعالیت ورشد اصلی نتورک مارکتینگ در سال 1400 شروع میشه وما هنوز اول راهیم وتوصیه میکنم یه نگاه به دورو ورتون بندازین چرا که کاریه که از بچگی انجام میدیم ینی واسه مکانیک ماشینت مشتری میفرستی ولی اون قرار نیست بهت پول بده ولی نتورک میگه تو همین کار ساده رو برا من انجام بده به ازای هر مشتری بهت پول میدم همین خیلی سختش کردیما یکم اطلاعاتتونو افزایش بدین بد نیست ودر ضمن جاییش هم حروم نیست چون جایی اکل به باطل نمیشه چرا که کسی که داره سود میبره خودش هم در کار سهیمه وکار نکنه چیزی گیرش نمیاد مگر با فعال کردن جایگاه خودش طبق حرفی که به بقیه زده وسلام یاحق

  • سارا گفت:

   رهبر گفته حلاله آیت الله جنتی گفته حلاله شما اصلا اطلاعی داری راجب نتورک؟؟میدونی چه شغل سختیه؟اصلا میدونی بقیه کالاهایی ک واسطه ای دستت میرسه و مثلا شامپوی10هزارتومنی ک میخری میدونی چقدر روی کیفیتش خرج کردن ک با اییییینهمهههه واسطه و تبلیغات تازه میدن 10هزار تومن یا 4هزارتومن. بنظرت اون کالایی ک هییییچ کیفیتی نداره ولی میده 4هزار تومن حرومه یا اونی که ریزشت رو برطرف میکنه چربی سرت رو کم میکنه در صورتی ک با هزار تا دکتر و ویزیت دادن مشکلت حل نشده
   در کنار اون شامپوی ب قول شما گرون داره بهت هزااار تا مشاوره مفیده رایگان بهت میده تخفیف میده کار آفرینی میکنه
   تا واسه 300هزارتومن مجبور نباشی منت هر آشغالی رو بکشی
   من از نزدیییییک دارم کییییفیت کالاهامون رو میبینم

   • mehrdad گفت:

    برا دخترا چیزی جز فساد و بازیچه شدن و مورد سواستفاده قرارگرفتن نداره
    شخص خودم از تنهایی بمیرم با دختر نت ورکی ازدواج نخواهم کرد هرچقدرهم بخواد از خونواده خوب و سالمی باشه
    چون نت ورک ناسالمه

    • لیلا گفت:

     اتفاقا چیزی که اینجا مشاهده کردم سالم بودن مکانش بود حتی اکر به دلایلی نتونم ادامه بدم ولی تعدادی پسر ودختر در کنار هم بسیار سالم و بدون هیچ مشکل اخلاقی دارن کار میکنن.جوونا از فکر منحرف نجات پیدا میکنن چخیلی مشغولشون میکنه.

 10. عباس گفت:

  ممنون از راهنماییتان

  • حسن سیفی گفت:

   سلام دوستان خوب ما سرباز اقتصادی وطن هستیم این ادمهایی که میگن حرامه باید اول وضوبگیرند بعد نام مقدس نتورک رو به زبون بیارن همون ادم خبرنداره که ۳۰درصد از یارانه که امت دارن میگیرن از مالیات برارزش افزوده همین شرکتهای بازاریابی شبکه ای هست درضمن اون عزیزی که میگه اجناسش گرون هستن ومردم دنبال اونا نمیرن عزیز دلم ازهمون محصولاتی که خودت استفاده میکنی شرکتش انقدری درامد داشته که بتونه برای اولین بار دردنیا استادیوم ۱۶۰هزترنفری تاسیس کنه ولی واسه شرکت ما این اتفاق افتاده حالا که ماهیانه ۶۴میلیارد داریم محصول به ایران توهرخونه میفروشیم ونگران چیزی هم نیستیم چون دیگه بین المللی شدیم حالا ارمنستان تاجیکستان افغانستان وعراق ترکیه ازمحصولاتی که تولید ملی هست استفاده میکنن سودش مال ما ایرانیهاست دوستانی که قصدموفقیت دارن ۲تا پنبه تو گوش چشما بسمت هدفهاتون ما پیام اوران موج سوم هستیم و بایدایرانی بسازیم که هیچ فقیری توش نباشه هیچ بچه ای سر۴راه ها گل وفال نفروشه تمام عراقیها باید بشن کارگربرای ایرانی تمام امریکاییها باید خدماتی کشورما باشن تمام اسراییلیها باید به ما احترام بزارن ماقصدمون ایندست کمک به مردم عزیزمونه خوشبختیه خانواده هامون واینده فرزندانمون بیاید یجوری کارکنیم که ۷نسل بعدما بگن دم فلان بابابزرگ یا فلان مامان بزرگمون گرم طوری کارکرده که مانیازنداریم کارکنیم

 11. مجتبی گفت:

  جنس ها بی کیفیت و گران. بازاریابان همه حریص و طماع. لیدرها همه دروغگو

 12. Fateme گفت:

  سلام.من يك ماهه به كار وارد شدم و خيلي راضي هستم.توصيه من به شما دوستان اينه كه به افراد منفي و نا اميد اصلا توجه نكنيد ،شما همگي موفق ميشيد فقط كافيه تلاش كنيد ..

 13. علی موسوی گفت:

  بازاریابی شبکه ای جای پیشرفت بالایی در این کشور داره و امیدوارم سایت شما کمک کنه به فرهنگ سازی صحیح در این صنعت

 14. رضا گفت:

  دوستان گرامی سلام نظرات همه ی دوستان رو خوندم بنده نه به عنوان منتقد و نه به عنوان موافق اومدم من خودم از 17آذر وار د این کار شدم ولی خودتون توجه کنین یکی از حرفایی که اونا توی بعدپرزنت هاشون میزنن اینه که با کسی در این رابطه مشورت نکن چون اطلاعات ندارن .نمیدونن چیه و منفیت میکنن قضاوت این حرفاشون با شما شما قطعا همه ی اینا رو خوندید و میدونین من دیروز برای فروش به یه پیراشگاه رفتم و تافت مو رو بهش معرفی کردم بعد از اینکه توضیحاتو دادم گفت باشه قیمت گفتم29طرف با خونسردی گفت این تافت ما را بخون قیمتشوباورتون نمیشه زده بود9تومن !!!!!!من خودم هنگ کردم ولی در کل بگم من به عنوان کسی که بودم میگم وقت خودتونو تلف نکنین ولی واقعا اگه از خودتون میبینید وارد بشین چون غیر از جنبه های مالی جنبه های مثبت دیگه ای هم اینکار داره آرزوی سربلندی برای همتون دارم اگه سوالی داشتین میتونم کمکتون کنم

 15. کامبیز گفت:

  با سلام میبینم اکثر دوستان ابجکشن قیمت دارن من هم وقتی وارد کار شدم دقیقا همین طور بودم واقعا فکر میکردم قیمتها فرق میکنه و تو شرکتهای بازاریابی گرونتره تا یه بار اتفاقی (رفتم میوه فروشی پرتقال بگیرم)سه کیلو گرفتم کیلویی 3000بردم خونه همه بی اب و پوکیده بود اومدم گفتم به میوه فروش چندتا صندوق دگ نشون داد گفت کیلو 7000 گفتم چرا ؟گفت بشکن دلیلشو میدونی.
  اشتباه من این بود ک دستمال کاغذی شرکتمو با دستمال های بیکیفیت مقایسه میکردم و قتی دیدم محصول شرکت مرغوب ایکس تو بازار دوبرابر قیمت شرکت شبکه ایست فهمیدم ازین به بعد مقایسه رو با کیفیت سنجی بکنم.مثلا جرمگیر شرکت 17000بود با خمیر دندنون 2500مقایسه میکردم ولی دوتا داروخونه رفتم دیدم جرمگیر 40000تو باازارم هست
  موفق و موید باشید

 16. محمد گفت:

  سلام
  این کار از نظر شرعی مشکل داره چون سود فقط به جیب عده ای خاص میره

  حواستون رو جمع کنید گول نخورید

 17. مژی گفت:

  به نظر من بازار یابی شبکه ای ها همش کلاهبرداری و دروغ هست . و سود اصلی و میلیاردی و ماشین های آخر سیستم رو بالا سری های گروه میبرن. بقیه حکم فروشنده خیلی عادی رو دارن. و ذهن این افراد رو حسابی شستشو میدن و به آینده ای نامعلوم و سیاه امیدوار میکنن. قیمت اجناس اینقدر گرون هست که با فروش هر محصول بقیه هم سود میبرن. و آقایون و خانمایی که از این شغل طرفداری میکنن فعلا کلشون گرم هست فعلا دارن مغزتون رو شستشو میدن چونکه کلاس های روانشناسی و کتابهای خوبی بهتون معرفی میکنن تا حسابی خام حرفاشون بشین و برید توی توهمات و رویاهای خیالی. جمع کنید کاسه و کوزتون. پول و وقت خودتون رو به پای این شغل مزخرف نکنید.

  • حسن سیفی گفت:

   عزیزم شما میومدی میشدی جزئی از اون بالاسریها که شمام سود ببری ازنظر من ادمهایی که نه توان کارکردن دارن نه میتونن درک کنن مجبورن این شرکتهارو بدنام کنن عزیزی که میگی شرعا حرامه بروتو اینترنت روسایت وزارت صنعت ومعدن جمهوری اسلامی ایران وزارت بازرگانی سرچ کن تا متوجه جوابت بشی کالاهای ما یه نشان ایزو داره یه استاندارد داره ویه سیو سلامت درضمن همشون تو وزارت بازرگانی ازفیلترکنترل کیفیت رد میشه تا مجوزش صادر بشه یه روزی بالاسریها واسه بالا سریهاشون کارمیکردن حالا اصلاما میخوایم واسه بالا سریمون کارکنیم چون زحمتمونومیکشن وفردا مامیشیم بالاسری چی میشه ماهدف داریم انسانهای بیهدف چون مجبورا تا اخرعمر بشن جعبه ابزاری برای هدفمندهامجبورن این شرکتهارو عمدن بدنام کنن

   • وطنم گفت:

    سلام برادر من در شرکت بادران بود.ولی بعد مدتی از کار کردن عادی هم افتاد تا جایی ک رفت و میز و کامپیوتر خونه رو فروخت!!!!!!برای اینکه بتونه پول خرید یکی دو ماه اینده رو داشته باشه اخر سر هم کلا از شرکت زد بیرون….
    حالا اینا تموم شد و رفت.برای من این سوال همه افرادی ک بالاسری هستن با فروش و پورسانتی ک میگیرن بالا دست میمون و برای اینکه تیم تشکیل بدم ادم هایی رو میارن وارد تیم میکنن ک از نظر مالی طرف وضعش خوبه و میتونه خرید بالا و بصورت عمده بنزنه مثال میزنم…
    فردی ک یک میلیادر و بیشتر سرمایه داشته باشه میره سراغ افرادی مثل خودش و حداقل فردی ک ۹۰۰میلون سرمایه داره رو وارد تیمش میکنه ..حالا فردی ک سرمایش ۹۰۰میلون باشه افرادی مثل خودش و حداقل افرادی ک ۶۰۰میلون سرمایه دارن..
    فردی ک ۶۰۰میلون سرمایه داره افرادی مثل خودش و حداقل فردی ۵۰۰میلیون سرمایه دارن رو وارد تیمشون میکنن..
    سوال من اینجاست این روند ادامه داره تا وقتی ک ب من برسه ک سرمایه اندکی دارم بر فرض من درامدم از شغل دیگه ای ۲میلیون باشه افرادی ک بتونم پیدا کنم اینکه یا مثل خودم باشن یا درامدشون پایین تر ۲میلیون…حالا با افرادی ک من پیدا میکنم مگه طرف چقدر سرمایه دارن ک میتونن خرید بزنه یا فروشش خوب باشه ک ب درصد پورسانت خوبی برسم مثلا ظرف ۵سال من ب درامد خوبی برسم..
    منظورم اینه افرادی ک وارد تیم من بشن سرمایه خاصی ندارن و درامد خاصی هم ندارن ک بتونن خرید خوبی بزنن ویا حتی مثل خودشون هم پیدا کنن چون دیگه هم تیمی های من نمیتونن افرادی پیدا کنن بتونن سرمایه داشته باشن!!!!!!!! اگه متوجه شدید جوابم رو بدید
    لطفا خواهشا جوابتون این نباشه ک شما رو درست متقاعد نکردن دلیل ریاضی و منطقی بدید
    (افرادی ک سرمایه خوبی داشته باشن هیچ وقت نمیادن زیر مجموعه من قرار بگیره و با من کار کنه خودش میره با لیدر های بالا دستی هماهنگ میشه تا سریع تر ب پورسانت برسه تا اینکه با من باشه) پس تا اخر من فقط ی فروشنده عادی میمونم

 18. فری گفت:

  سلام خدمت همه دوستان
  در بازار یابی شبکه ای میگویند ما واسطه ها رو حذف کردیم قبول ولی به نظر شما خوده بازار یاب اون وسط چکارس؟ یا بالاسریش؟؟ یا همون 6یا7نسلی که قراره پورسانت بهشون برسه و سود کنن؟ یه هر حال باید این 7نسلی که میگن سود بهشون برسه ! اگه دست کم به هر نسل 7%درصد پورسانت برسه تقریبا میشه50% !!! یعنی باید حداقل قیمت محصول 50%بالا بره تا پورسانت این افراد داده بشه!!!
  در نتیجه میبینیم که قیمت محصولاتشون خیلی بالاتر از محصولات بازاره !!! که به گفته خودشون نه کیفیت محصولات اونا خیلی بیشتره دلیلش همینه!!!

  • سارا گفت:

   پورسانت در حداقل شرکت ما از سود شرکت داده میشه بهتره اطلاعاتتون رو بالا ببرید
   واسطه یعنی کسی ک سود میکشه روی کالا ولی نماینده و ب قول شما 7سطح سود نمیکشن روی کالا و ب قیمت اولیه کالا رو ب دست مردم میرسونن و شرکت بهشون از سود خودش پورسانت میده

 19. علی گفت:

  سلام خدمت دوستان
  به نظر من ما بازاریابها نیاز به متقاعد کردن کسی نداریم. چون یه موجی به راه افتاده و دیگران نیز به تبعه اون دیر یا زود مجبورن وارد این مجموعه بشن. در ضمن این رو هم بدونید نتورک در کشورمون دارای صنف شده و این دلیل بر قانونی بودن اون هست. تاریخ نشون داده هر چیز جدیدی که وارد هر جامعه میشه یکسری مخالف داره و این موضوع کاملا طبیعیه! مثل ورود موبایل و …
  در ضمن قطاری که راه افتاده یکسری بهش سنگ پراتاب میکنن ولی قطار نه تنها متوقف نمیشه بلکه با سرعت به راه خودش ادامه میده. بازنده کسیه که سوار این قطار نباشه!
  شاد باشید و پر سود

 20. سهیل گفت:

  باسلام
  به قول قدیمیا : مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد …
  دوست عزیز مبالغ وسوسه انگیزی که تو جلسات گفته میشه سرابی بیش نیست ، هیچ جای دنیا بدون زحمت و تاثیرگذاری مناسب به هیچ احدالناسی چنین پولهایی داده نمیشه، این فقط یه سواستفاده از آمار بالای بیکاری درجامعه ست که یه تعداد جویای کار یه مدت زمانی رو بدون هیچگونه بیمه ، حقوق مشخص و تامین شغلی به خدمت میگیرن و طرف هم به هوای پورسانت بی جیره و مواجب برای شرکتها 24 ساعته کار میکنه . نتیجه ی رویاپردازی و ثروت های بادآورده میشه این استثمار هایی که دارید می بینید . در ضمن اگر هم به فرض محال این کار درست باشه اسمش رو صنعت نمیشه گذاشت ، تعریف صنعت چیزی دیگرست.

  • مهدي گفت:

   سلام خدمت همه دوستان
   كار بازار يابي شبكه اي كاره فوقولاده ايه
   كسايي كه يك سري صحبتها ميكنند و ميگن ما تو اين كاريم و تا تهش رفتيم
   من ميخوام به اينجور افراد بگم اينكار بازده ٣ تا ٥ سال
   عزان اين كار هيچ وقت جلو پاتونو نگاه نكنيد
   چون چه بخوايد چه نخوايد و چه باور كنيد چه نكنيد
   اين كار سوده هست
   و همه از همايت هم برخوردارن و نياز به اطلاعات داريد
   به قول زيك زيك لار ميگه
   اامكانش هست تو يك دسيه هرمي حاميه خوبي داشته باشيد ممكن توي يك بازاار يابي شبكه اي حاميه بد
   دوستانيه كه وارد كار شديد و ميگيد بده
   از خودت سوال بپرس
   ايا حاميتون خوب بوده ؟
   ايا خودت به باور قلبي رسيدي ؟
   اينكار خودتو بايد بيخيال شي و به افراد مجموعت برسي تا پيشرفت كني اونوقت خودت پيشرفت ميكني
   چون به تك تك كاسايي كه وارد مجموعت ميكني مسئولي و بايد همايتشون كني
   اينم بدونيد ما هيچوقت تجارت برشكسته نداريم
   تاجر برشكسته داريم
   قرار نيست همه پيشرفت كنن
   كسايي پيشرفت ميكنن كه ميمونن و تلاش ميكنن
   اين قانون اول با سود كم شروع ميشه
   و هيچ چيز اجباري نيست
   لطفا تجارت به اين بزرگي رو خواب نكنيد
   همينايي كه مسخره ميكنن روزي خواهيد آمد تو اين تجارت

 21. فعال بازاریابی شبکه ای گفت:

  ممنون از مطلب خوب شما . من عضو بازاریابی شبکه ای پنبه ریزم و ازش خیلی راضیم. چون خیلی ها که بیکارن با همین دارن نون در میارن و مردم رو نجات داده از بیکاری بازاریابی شبکه ای یه شغل است که صداقت و شفافیت و پشتکار میخواد و متاسفانه بعضی ها تعریف درستی از بازاریابی شبکه ای ندارن و میان توی این کار.

 22. علی گفت:

  سلام به همه.
  من میخام بیام تو اینکار.یکی بگه از کجا باید شروع کنم اصلا چه شرکتهایی اینکارو انجام میدن؟ قدم اول چیه؟ اگه کسی شرکتی سراغ داره بهم معرفی کنه. واینکه یه توضیحی بدین مراحلش به چه شکله. ممنون

  • Faezeh گفت:

   سلام و خسته نباشيد،اگر هنوز كسي كمكي بهتون نكرده ميتونم راهنماييتون كنم,در كدام شهر زندگي ميكنيد؟!

 23. نتورک گفت:

  عالی بود . مرسی از مطلب خوبیی که فرستادین.

 24. دیجیتال مارکتینگ گفت:

  ممنون از مطلب خوب شما . من عضو بازاریابی شبکه ای پنبه ریزم و ازش خیلی راضیم. چون خیلی ها که بیکارن با همین دارن نون در میارن و مردم رو نجات داده از بیکاری بازاریابی شبکه ای یه شغل است که صداقت و شفافیت و پشتکار میخواد و متاسفانه بعضی ها تعریف درستی از بازاریابی شبکه ای ندارن و میان توی این کار.

 25. شارژک گفت:

  عالی

 26. سلمان گفت:

  با سلام خدمت همه عزیزان.
  قابل توجه افرادی که میگن این کار حرامه باید بگم تمامی شرکتهای بازاریابی شبکه ای بر اساس آیین نامه ماده 87 قانون نظام صنفی از اتاق اصناف مربوطه پروانه کسب گرفتن.هر شخصی که میخواد پروانه کسب بگیره باید تاییدیه های لازم رو فراهم کنه مثلا تاییدیه وزارت دارایی.یعنی هیچ بدهی به وزارت دارایی نداشته باشه..
  در کل قوانین کشور رو وقتی مجلس تصویب میکنه زمانی که شورای نگهبان تایید کنه به اجرا در میاد.اون افرادی که میگن حرامه پس حواسشون باشه از هر مغازه ای که خواستن محصولی بخرن اگه پروانه کسب داشته باشه خریدشون حرامه.
  مالیاتی که شرکتهای بازاریابی شبکه ای پرداخت میکنن داره خرج امور مختلف این کشور میشه پس حرامخواری گریبانگیر همه افراد جامعه هم میشه با این تفاسیر؟؟؟؟!!!!!
  و اما قیمت محصولات .
  دقت کردید که چرا قیمت محصولات چرا رند نیست ؟مثلا رنگ موی فلان شرکت 89932 ریال زده شده.خب چرا نزدن 90000 ریال؟!!!
  خب برادر من خواهر من این به این خاطره که نظارت بسیار بالایی روی این شرکتها هست و محصولات این شرکتها توسط دبیرخانه نظارت بر اصناف کشور مشخص میشه و خود شرکتها هیچ گونه دخالتی روی قیمت گذاری ندارند
  ادامه دارد……..

 27. اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید عالیییی بود

 28. Asghar گفت:

  سلام دوستان هميچي از خودتون شروع ميشه تا خودتان نخواهيد شركت محصول پورسانت هر چه قدر زياد يا با كيفيت باشه تاثيري در موفقيبتان نداره اول خودتان بايد ايمان به كار داشته باشين كار درامد نجموي داره اگر مجموع اي در حال سودهي و فعال و تكسير مناسب داشته باشين

 29. ممنون به خاطر مقاله خوبتون.
  تشکر که در راستای فرهنگ سازی این صنعت گام برمیدارین.
  موفق باشید…

 30. شایگان گفت:

  همیشه از مطالب خوب شما در پیشبرد اهداف تبلیغاتیمون استفاده می کنیم. ممنونیم از اطلاعات خوبی که در سایت درج می کنید. خسته نباشید

 31. بادیز گفت:

  ممنون.به نکات خیلی خوبی اشاره کردین.سپاس.

 32. سایتتون عالیه. از مطالب خوب و مفیدتون تشکر می کنم.

 33. خیلی مقاله خوبی بود. ممنون از وجودتون

 34. بسیار عالی ممنون از مطالب خوبتون

 35. ناهیدی گفت:

  نمیدونم چرا از شرکت هایی که تو حوزه ی بازاریابی شبکه ای فعالیت دارند خوشم نمیاد !!

 36. عالی هستید.

  ممنون از این مقالات ارزشمندی که قرار می دهید .
  مقالات شما اختصاصی هست یا ترجمه ؟

 37. ممنون از مطالب خوبتون

 38. محمد رضا گفت:

  با سلام خودم یک نتورکر هستم.از کسانی که می خواهند نتورک شروع کنند.سعی کنید با چشم باز شرکتتون انتخاب کنید.اول تاریخچه شرکت بعد محصول شرکت بعد پلن شرکت و چیزهای دیگه.چون صحبت از یک عمر وزنی هستش که قراره براش وقت بزارین و تلاش کنین.پس دوست عزیز باز هم تاکید می کنم شرکتتون با تحقیقات درست انتخاب کنین

 39. Key Group گفت:

  با تشکر از مطلب مفیدتون. باید گفت در بازاریابی شبکه ای فرد باید کوشا بوده و از بالادست خود حرف شنوی داشته باشه، تا به موفقیت برسه.

 40. بسیار عالی ممنون از مطالب مفیدتون

 41. واقعا مفید بود

 42. خیلی خوب و مفید بود این مقاله
  ممنون از آقای محمدی بابت این مقاله

 43. مدیر گفت:

  مقاله بسیار مفیدی بود . ممنون از شما

 44. مرسی بابت اطلاعات مفید و رایگانی که به اشتراک میذارید و به وب فارسی کمک میکنید

 45. بسیار عالی و مفید
  خسته نباشید

 46. بسیار عالی
  مطلب مفیدی بود موضوع بازاریابی شبکه ای امروز از داغ ترین مطالب حوزه مارکتینگ هستش که زندگی افراد زیادی رو تحت تاثیر خودش داره
  ممنون از اطلاعاتی که در این خصوص دادین.

 47. snt گفت:

  من مدتی در بازاریابی شبکه ای حضور داشتم.بعد از آشنایی با سیستم اگر منطقی به قضیه نگاه کنید کاملا متوجه میشید فقط کلاهبرداریه و با یک مشت کلاهبردار طرف هستید.موفق باشید

 48. میلاد گفت:

  سلام من هم توشرکت بیز وتیم خلیج فارس بودم که چیزایی که یاد میدادن:۱-توهم وارزش گذاری شدید روی لیدر-استراتژی فروش(خرید اجباری)-اغراق وبعضی اوقات دروغ برای جذب و…….پایه این کار مشکل داره وبیشتر افراد مثل یک دلال اما اندکشون درامد خوبی دارن وبقیه مال باخته-کامبیز کاظمی راس تیم به اصطلاح خلیج فارس هست

  • امیر گفت:

   درود
   یک جواب کلی میدم جهت اگاهی و فرهنگ سازی بیشتر
   دوستان بازاریابی شبکه ایی یک علم هست و توسط تمام دستگاه های دولتی هم تایید شده حتی رهبر
   نوع پلن پورسانت گیری حذف واسطه هاست نه کاهش قیمت ها(به علت وجود واحد ارزش گذاری صنعت معدن و تجارت)
   بزرگترین سودی که ازاد میشه حذف تبلیغات با هزینه های خیلی بالا هست
   در دانشگاه های خرد و خوارزمی در مقاطع ارشد و دکترا داره تدریس میشه
   یک سوال یک معلم یک نوع و یک علم رو تدریس میکنه اما چرا بعضیا میگیرن 20بعضیا 15 و…
   استعداد در درون تمام انسان ها هست اما اینکه ما بخوام این استعداد رو رشد بدیم و بزرگ کنیم کاملا دست خودمون هست بیخود نیست که فقط 3% افراد دنیا موفق هستن
   پایدار باشید

 49. بازرگان گفت:

  از روی کامنت ها میشه فهمید، اینایی که هد هستن و دارن بازایاب جذب میکنن فوقالعاده تاثیر اعجاب انگیزی روی جوونای تحت آموزششون داشتن که اینطوری احساسی و سینه چاک اینجا دارن از سیستم بازایابی شبکه ایی دفاع میکنن
  این هدها واقعا چیزایی میدونن برای تاثیرگذاری که کاش معلم های مدرسه و آموزگارها داشتن
  شخصا در کامنت های بازایاب ها توجیح منطقی و مهمتر پاسخ منطقی به کامنت های مخالفان دیده نمیشه
  از این حجم خشم و هیجان و احساس میشه فهمید هدها راه تاثیرگذاری روی ذهن رو بیشتر از توجیح منطقی بیزینس صحیح بلدن

 50. azmoon.medu.ir گفت:

  سلام وقت بخیر عالی بود مطلبتون مهندس محمدی

 51. بگید پرزنت کردن رو حداقل یه کم طبیعی انجام بدن. جوری شده هرکی بعد ده سال زنگ میزنه میخواد خبر بگیره صددرصد مطمئنم پای بازاریابی شبکه‌ای درمیانه.

 52. بنظرم هرچه بیشتر بازاریابی زیرپوستی تر باشه بهتره. خلاقیت. نه این که بعد صد سال به دوستت زنگ بزن بگی بیا جذب شو.

 53. ΞᴄннΛғ گفت:

  هر کسی ضامن موفقیته خودشه نه ربطی به شرکتت داره نه ماست نه دوغ ! تو اگه مردشی میچسبی با همه سختیاشو بدیاشو خوبیاش گیلیمه خودتو از اب میکشی بیرون, نتورک مارکتینگ مثل یه چاقوی دو لبس هم میتونه خوب ببره برات هم بد ! میتونه فرصت باشه میتونه تهدید اینکه دیدگاه خودت چیه و قراره چطور اینکارو انجام بدی ملاکه بنظره من

 54. علی محصل گفت:

  نتورک مارکتینگ یه شغل و تجارتی هست مثل همه ی شغلهای دیگه فقط یه تفاوت خیلی بزرگ داره با سایر شغلها و اون اینه ۹۷ درصد آدمهایی که وارد این سیستم میشن با این توهم شروع به کار میکنن که قراره ماه اول پرشیا بخرن و ۶ ماه بعد بی ام و و یکسال بعد جزیرشونو بخرن ولی متاسفانه موقع معرفی کار این رو نمیگن که باید حداقل ۴ سال non stop روزی حداقل ۴ ساعت مفید کار کنن تا بعد ۴ سال نتیجه رو ببینن من نزدیک یکسال دارم کار میکنم و حدودا بعد ۹ ماه کار کردن ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارم و نگاهم به این تجارت یه نگاه بلند مدت هست

  • احسان گفت:

   سلام،قطعا راه رو اشتباه رفتی، نمیدونم با چه شرکتی و با چه پلنی داری کار میکنی، من با شرکت تلفیق هنر و پلن باینری دارم کار میکنم تویه ماه دومم ب دوتا پورسانتم ک حدودا یکو سیصد شد رسیدم،بااینکه خیلی جدی کار نکردم و تازه ک پورسانتو گرفتم جدیش گرفتم درستو حسابی….
   بهت توصیه میکنم شرکت تلفیق هنر رو امتحان کن

 55. ممنون مطالبتون عالین
  موفق باشید

 56. خیلی ممنون از مقاله خوب و کاربردیتون.

 57. وقت بخیر عالی بود مطلبتون مهندس محمدی. با تشکر فراوان

 58. احمد گفت:

  سلام . نظرات افراد مختلف رو خوندم . شما اگه می خوایید به یک مطلب راست و درست برسید کافیه تو مقالات مختلف که در سایت های خارجی موجود هست سری بزنید و در مورد نت ورک سرچ کنید به راحتی متوجه می شید که این نوع از بیزینس سود خوبی داره فقط برای سر شاخه ها که این شبکه ها رو تاسیس کردن و بقیه مثل برده برای اونها کار کردن و بعد از چند سال سر خورده و پشیمان بخاطر وقتی که از خانوادشون گرفتن . در این دفاتری که دختر و پسر توی هم لول می خورند هزار تا کار کثیف هم انجام می شه و اجناسی رو با قیمت های چند برابری به این برده ها داده می شه تا بفروشند و از طرفی سعی می کنند از این نقط ضعف ما ایرانی ها استفاده کنند که : شما بعد از 3 سال کار می تونید خودتون را با یه حقوق بالا باز نشسته کنید همون چیزی که ما بیشتر ایرانی ها بدنبال اون هستیم.کسی نمی اد به اونها جواب بده مرتیکه اگه تو یک روز به گروهت و زیر مجموعه ات سر نزنی و افراد اون رو ترغیب به خرید نکنی فرداش کل اون دارامدتو از دست می دی . تمام مقالات خارجی به این نکته اشاره دارند که 90 درصد این افراد بازنده هستند.اگه دفاعی از این شبکه ها می بینید همون سرشاخه ها هستند که می ترسند برده ها از این خواب بیدار شند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *