کدام راهبرد تبلیغات برای شما مناسب است؟
10 آگوست, 2014
اولین کنفرانس ملی طراحی خدمات
11 آگوست, 2014
نمایش همه

بازاریابی را از خود آغاز کنیم!

مدت کوتاهی است که با این وبسایت آشنا شده ام. مقالات متعدد و تجربیات خواندنی آن بسیار مرا به خود جذب کرد. تلنگر بزرگی را در خود احساس کردم که می گفت تو نیز می توانی. با تشویق مؤسس وبسایت دستی برقلم آوردم تا اولین گام حرکت به سوی موفقیت را بردارم.

موضوعات مختلفی از ذهنم گذشت. اما فکر کردم در ابتدا اگر من به عنوان یک بازاریاب نتوانم خود را بازاریابی نمایم، چگونه می توانم این فرایند را درمورد یک محصول یا خدمت اجرا کنم؟ یک بازاریاب بدون اعتماد به نفس کافی، هرچقدر هم که تکنیک های مختلف را بیاموزد بازهم نمی تواند خود را یک بازاریاب بداند. چراکه بازاریابی کانالی است که شما خود را (که محصول یا خدمت جزیی از آن است) عرضه می کنید. مشتری مسحور شیوه عرضه شما خواهد شد. این سحر هرچقدر قویتر باشد نتیجه نهایی که فروش است وفاداری بیشتری را به دنبال خواهد داشت. تکنیک های بازاریابی قوت سحر شما را به عنوان بازاریاب افزایش می دهد. اما شروع آن تنها از خود شماست.
خود را بشناسید.
برای ارائه یک کالا باید تمام جوانب آن را مورد مطالعه قرار دهید. حال این کالا خود شما هستید. نقاط قوت و ضعف خود را روی کاغذ بیاورید. تصور کنید که برای خود کاتالوگ طراحی میکنید. ایده آل های خود را بیان کنید و فاصله ای که تا رسیدن به آنها دارید مشخص نمایید. این کار به شما کمک می کند تا جایگاه خود را پیدا کنید و برای رسیدن به ایده آل خود مسیریابی نمایید.
به خود ایمان داشته باشید.
اگر کالایی که می فروشید را زائد بدانید، ناخودآگاه این حس را به مشتری انتقال می دهید و تلاش بازاریابی شما نتیجه خوبی دربر نخواهد داشت. پس حال که کالا خود شما هستید، به خود ایمان داشته باشید تا مشتری نیز به شما مطمئن شود. اگر مشتری به شما ایمان پیدا کند هر کالا یا خدمتی را که به او معرفی کنید، شاید حتی تنها به این دلیل که شما آن را معرفی کرده اید، خریداری کند.
منطقی تصمیم بگیرید، احساسی عمل کنید.
برای هرقدمی که برمی دارید و هر جمله ای که می گویید خوب فکر کنید. اما در زمان عمل تا می توانید احساس و انگیزه خود را درگیر آن کنید. انرژی و هیجان شما در رفتار و شیوه سخن گفتن، تمام ابعاد فرایند بازاریابی را تحت تأثیر قرار می دهد.
خدا همیشه همراه توست.
خداوند متعال تغییر را برای کسی ایجاد می کند که خواهان تغییر باشد و به سمت تغییر حرکت کند. پس مطمئن باشید وقتی تصمیم بگیرید که بهترین راه بازاریابی را پیدا کنید، قطعا خواهید توانست. کافی است کمی هم به او توکل کنید.
نکات مطرح شده در بالا، چند پله از هزاران پله ای است که در راه رسیدن به موفقیت در بازاریابی باید طی کنیم. امید است تأثیر مثبت عمل به آنها را در روند فعالیت خود مخصوصاً اگر در ابتدای راه هستید، ببینید.

5 دیدگاه ها

 1. عباس کریمی گفت:

  سلام
  من چند روزیه که برای یک شرکت چاپ و تبلیغات شروع به کار کردم
  البته این اولین تجربه شخصی من از بازاریابی هست که این شرکت فرصتش رو داده تا کارم رو شروع کنم
  خوب به شخصه تا حالا حتی یه کار هم نگرفتم
  جیبی خالی از پول دارم اما امیدوار هستم
  بعضی وقتا کاملا امیدم رو از دست دادم
  اما وقتی این وب رو پیدا کردمو شروع به بالا بردن سطح دانشم کردم امیدم بیشتر هم شده
  امیدوارم با تبلیغات صحیح سایتتون، همه بتونن از این مطالب مفید استفاده کنند.

  • a.65 گفت:

   امیدوارم با عمل به دانشی که در این پایگاه بهش دست پیدا کردید، نتایج خوبی را برای خود و شرکتی که برای آنها کار میکنید رقم بزنید. پیشنهاد میکنم هر نتیجه ای را که بدست آمد در این پایگاه به اشتراک بگذارید. قطعا تحلیلی که از چرایی وقوع هر نتیجه خوب یا بد ارائه میشود هم برای خود شما و هم برای دیگران راهگشا خواهد بود. به امید پیروزی !

 2. لیلا ناظری گفت:

  خداوند را شاکرم به خاطر وجود انسانهایی که همیشه به دنبال راهنمایی و مشاوره دیگران درجهت نیل به اهدافشان بوده و از این طریق تمام زیباییهای جهان هستی و جمال خداوند را به نمایش می گذارند. نوشته شما عالی بود. موفق باشید

 3. سعادت گفت:

  اجازه بدهید بگویم عالی عالی عالی-مفید مفید مفید وآرزوی موفقیت بیشتر را برایتان داشته باشم .
  کسی که نتواند خود را برند کند مطمئن باشد هیچ محصولی را نمی تواند برند کند.
  برای برند شدن بایستی با توجه به واقعیت های مثبت تغییرکرد .
  وبدرستی بر ذهن وقلب مشتری و مخاطب (بازار)تاثیر مثبت وماندگار گذاشت.

 4. وحید گفت:

  سلام
  این متن رو به زور خوندم! مطالب تون خیلی خوبه ولی نوع نوشتن تون خیلی خسته کننده س! یکنواخت و پشت سر هم! یه حالت گیجی به آدم دست میده.
  حداقل فاصله داشته باشن با هم! عنوان های جداگانه داشته باشن! یا همچین چیزی که توی نگاه اول آدم متوجه بشه در مورد چی هست و نکته هاش چیه!
  موفق باشین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *